folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İş Başvurularında Diploma İstenir Mi

İş Başvurularında Diploma İstenir Mi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    olcayatay
    olcayatay's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    arkadaşlar üniversiteden mezun olmama az bi zaman kaldı alttan 2 dersim vardı finalleri bitti sonuçlar açıklanmadı askerliğimi yaptım ve şu anda iş arıyorum başvurduğum yerlere mezunum desem alttan dersim olduğunu söylemesem beni de işe alsalar istenen evraklar arasında diploma da olur mu ? sadece yüksekokul mezunuyum demem yeterli değil mi sizce ?

Kargalar sürüyle, kartallar yanlız uçar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fifsonic
    fifsonic's avatar
    Erkek
    Dosttum illaki istiyorlar diplomayı boşun yalan söleme durumunu anlat

sinir bozucuyum... inatçıyım... anti ciddiyim... kopuğum... kıskancım.. sevimliyim... duygusalım... üff...deli doluyum... çabuk sinirlenirim a$ığım... sahipleniciym... acımasızım... gizemliyim... Ben Bir FENERBAHÇELİYİM (:
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    git.anlat adamlara durumu böyle böyle ama kesin gectim felan filan de.zaten bir çok kişi son dönemlerinde başlarla işe hem okul hem iş ondan dolayı derslerden kalsan bile alınırsın bence.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    olcayatay
    olcayatay's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sandman bunu yazdı:
    -----------------------------
    git.anlat adamlara durumu böyle böyle ama kesin gectim felan filan de.zaten bir çok kişi son dönemlerinde başlarla işe hem okul hem iş ondan dolayı derslerden kalsan bile alınırsın bence.

yani illa ki diplomayı getir görecez derler mi veyahut ben sadece mezun oldum desem bu sefer de diploma yine istenir mi

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BiUyeOlamadim
    BiUyeOlamadim's avatar
    Erkek
    İllaki isterlerse transkript çıktısını götürüverirsin inanırlar. Diploma yerinede geçer büyük ihtimal.

The tip of the tongue taking a trip of three steps down the palate to tap, at three, on the teeth. Lo. Lee. Ta.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fifsonic
    fifsonic's avatar
    Erkek
    Sen durumunu anlat onlarda hayvan değil ya anlarlar en fazla  gerek bile kalmaz belkide ama okuldan bi kağıt belge falan bişey isterler

sinir bozucuyum... inatçıyım... anti ciddiyim... kopuğum... kıskancım.. sevimliyim... duygusalım... üff...deli doluyum... çabuk sinirlenirim a$ığım... sahipleniciym... acımasızım... gizemliyim... Ben Bir FENERBAHÇELİYİM (:
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    olcayatay
    olcayatay's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

fifsonic bunu yazdı:
    Sen durumunu anlat onlarda hayvan değil ya anlarlar en fazla  gerek bile kalmaz belkide ama okuldan bi kağıt belge falan bişey isterler

ben istanbuldayım okul edirne de faks yoluyla göndermiyor bizim okul biraz uyuz da :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

olcayatay bunu yazdı:
    ----------------------------

yani illa ki diplomayı getir görecez derler mi veyahut ben sadece mezun oldum desem bu sefer de diploma yine istenir mi

hoca hiç uğraşma işe girerken mezun olmam için alttan iki tane dersim var ama okulum bitti dersin. Kimse iki ders için alacağı elemanı geri çevirmez.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    İş başvurularında istenmez, işe kabul edildiğin anda senden bazı evraklar istenir, o zaman en azından diploma olmasa bile mezun olduğuna dair bir belge gerekir.

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    olcayatay
    olcayatay's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

EmiRReiS bunu yazdı:
    İş başvurularında istenmez, işe kabul edildiğin anda senden bazı evraklar istenir, o zaman en azından diploma olmasa bile mezun olduğuna dair bir belge gerekir.

işte sıkıntı orada zaten. ben kendi durumumu işe alındıktan sonra mezun olarak söylesem olmaz mı yoksa alttan dersim mi var desem daha uygun olur ?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Gireceğin şirkete bağlı.

Ciddi manada kurumsal olmayan şirketlerde çalışanlardan böyle bir talepte bulunulmaz.

Ama gel gelelimki, patronuna yalan söylemek genelde mantıklı bir fikir değildir.

Onun patron olması ve bir şirket yönetmesi tesadüf değildir.

^^, 

Toplam Hit: 3312 Toplam Mesaj: 14