folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İş Değişikliği Yapıyorum, Kuryelik Kariyerim Bitti :D Şimdi Sırada Konteyner Ve Tinyhouse İmalatı Yapan Bir Yere Girerek İşi Incığına Cıncığına Kadar Öğrenmek Var.

İş Değişikliği Yapıyorum, Kuryelik Kariyerim Bitti :D Şimdi Sırada Konteyner Ve Tinyhouse İmalatı Yapan Bir Yere Girerek İşi Incığına Cıncığına Kadar Öğrenmek Var.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

evet hacılar uzun bir süredir kuryelik yapıyordum belli bir veri havuzuna ulaştım ve artık veriye ihtiyacım olmadığı için işi bırakmaya karar verdim. uzun zamandır tinyhouse yapmayı düşünüyorum ve bunu sıfırdan tecrübe etmek istemedim tecrübe edilmişi öğrenmek daha çok işime geldiği için montajdan dalıp kaynak boya tesisat ve bunları öğrenirken çizim ve modelleme kısımları ile planlamaya dahil olmayı niyetlliyorum. pztesi işbaşı yapacağım sanırım ilk etapta sadece montaj yaparım... 

konuyla ilgili bana fayda sağlayabilecek kaynaklarınız var ise pdf olur avi olur avasının dami olur her formatta link kabulümdür. sizin merak ettiğiniz şeyler olur ise siz de paylaşın ben öğrendikçe konuyu doldurur resimlerim size de faydası olur. hepinizi gözlerinizden öpüyore...

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Kaç para maaş alcan bu çalışacağın yerde ?

İşi öğrenirsen + çevre de edinirsen kendi işini yaparsın :)

Hayırlı olsun.

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Ben de muğla taraflarında 5 dönüm arsa alıp bu tinyhouse işi yapmak istiyorum ama hiç tecrübem yok.

Yapan eden müridler varmı acaba.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Udemy arsivleri boldu ama buralarda?

Direkt arastirmayayim verin mi diyorsun dumduk link

Hayirlisi olsun bu arada Kingim

Kurtlar tasma takmaz....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Konuya girmeye gerek kalmamış başlık yüzünden sdfgsdfg
    hayırlı olsun hocam başarılar

Avukat/Hukukçu
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    cuneyd bunu yazdı

Kaç para maaş alcan bu çalışacağın yerde ?

İşi öğrenirsen + çevre de edinirsen kendi işini yaparsın :)

Hayırlı olsun.

maksat para kazanmaktan çok tecrübe edinmek ve freecad ile aktif olarak kutu profili içeren çizimler yaparken bunları gerçek projelere uygulamak tabi bu noktaya gitmeden önce freecad öğrenmem gerekiyor. firma bu düzey birini aramıyor montajcı arıyor ben de açık açık niyetimi belirttim, sen normal çalışmanı yap babacım vaktin kalacaktır tükkan senin dediler, kaynak makinelerinden kesim makinelerine her şeyi kullanabilirsin dendi bu da beni cezbetti, maaş sanırım ilk etapta 25 civarı olur, çalışma saati az sabah 9 akşam 6 ben 4 saat uyuyan bir insan olarak orayı gece 11 e kadar kullanmayı düşünüyorum kendime 1 sene verdim bu 1 sene zarfında hem cad camde ilerlerim hem çevre edinirim hem kendi tinyhouselarımı yaparım diye düşünüyorum. bunları yaparken yiyecek içecek kadar para da kazanırım yeterli olur retret yine dört ayak üstüne düşmüş gibi görünüyor :D

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

ben instagramdan yada programlardan takip ediyorum merakım var.  gerek satış gerek yapım olarak. 

teknik kısmı birşey diyemem ama  ama bu tip kanalları takip etmen senin göz aşinalığı kazanmana ve vizyon sahibi olmanı sağlayacak.

instagramda zaten ne takip ediyorsan sana o tip kanallar öneriyor. yani bilgi kucağına düşüyor.

son zamanlarda kafayı emlakla bozduğumdan dünyanın 4 yanından emlak kanallarını takip eder buluyorum

bugün sabah milyon dolarlık malikaneleri gezdim durdum.

tiny house aratırsan aynısı sanada olacak. 

benim tavsiyem sadece tasarımla ilgili.

öğrende belki bir gün arsamız olur yabancıyla yaptırmayalım :)

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Hocam işe başladığın an sahibinden  sosyal medya üzerinden hesaplar açarak işleri hızlandırabilrisin

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

ben instagramdan yada programlardan takip ediyorum merakım var.  gerek satış gerek yapım olarak. 

teknik kısmı birşey diyemem ama  ama bu tip kanalları takip etmen senin göz aşinalığı kazanmana ve vizyon sahibi olmanı sağlayacak.

instagramda zaten ne takip ediyorsan sana o tip kanallar öneriyor. yani bilgi kucağına düşüyor.

son zamanlarda kafayı emlakla bozduğumdan dünyanın 4 yanından emlak kanallarını takip eder buluyorum

bugün sabah milyon dolarlık malikaneleri gezdim durdum.

tiny house aratırsan aynısı sanada olacak. 

benim tavsiyem sadece tasarımla ilgili.

öğrende belki bir gün arsamız olur yabancıyla yaptırmayalım :)

hayatım boyunca yaptığım en komik ve saçma olay abd den emlak fiyatlarına bakmaktı doların 1.50 olduğu zamanlardan bahsediyoruz alalım bir dandik ev fikrine girdik öğrenci olarak yerleşip vatandaşlık alan en büyük kuzenime konuyu açtık yaav ne gerek var dan başladı sonra tamam tamam alalım benim üstüme dedi ev 154 yıllık ev. aldık bunun üzerine öylece duruyordu başladı usd artmaya evi bu arada 80.000 usd ye aldık her neyse aradan zaman geçtikçe evin usd cinsi fiyatı da artmaya başladı mı :D bunu idris denen bir manyağa yenilesin diye verdik toplamda 35.000 usd ye anlaşıldı ve idris bize 47.000 usd geçirdi her neyse evde de buradan gitme türkolar kalıyor fayans işi yapıyorlar çevreye bir yandan da kaldıkları bu bizim evi düzeltiyorlar bahçe falan fıstık gibi oldu. üzerinden geçti yıllar ve yıllar şimdi eve talip var fiyat olmuş 1.200.000 usd. hani bu ev almayın arsa almayın diyenler var ya... bırak abd yi hindistanda bile boş arsa buluyorsan al. şimdi bu tinyhouse işi de böyle tr nüfusu abd tarafından 200.000.000 olarak tasarlandı tüm afrika ve ortadoğu balkanlar içimizden geçecek dolayısıyla arazi işleri ve geçici konut işleri fena halde hızlanacak türkolar batıya göçecekler tamamı çanakkale balıkesir gibi illerde toplanacaklar anadolu artık araplara ait biz de işimizi gücümüzü buna göre planlayacağız durum budur. tekrar işe dönelim ben buradan ne kadar bilgi edineceğim ve pratik yapacağım:

-rutil ve bazik elektrot kaynağı

-mig tig kaynağı

-tüm vida grupları için yatak açma ve vidalama

-makaslı ve spiralle sac kesimi ve ölçülendirmeleri

-izolasyon

-freecad, autocad profil çizim ve projeye uygulamaları

-ürün reçetelendirmeleri

bunları üzerine para versem öğretmezler ben üzerine bir de maaş alacağım bu bilgi benim ömür boyu kullanabileceğim bilgi ve aktif olarak her yerde de kullanırım kârlı görünüyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

-mig tig kaynağı

-izolasyon

-ürün reçetelendirmeleri

bunları üzerine para versem öğretmezler ben üzerine bir de maaş alacağım bu bilgi benim ömür boyu kullanabileceğim bilgi ve aktif olarak her yerde de kullanırım kârlı görünüyor.

Ve hafif çelik yapının en önemli olayı rollform makineleri.

Projeleri genel olarak standart tır çizimleri kendine arşivlesen yeter.

Çizim öğrenmek iyidir fakat Statik öğrenmeden de kendi projeni çizmenin pek anlamı yok....

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    real_agabey bunu yazdı

-mig tig kaynağı

-izolasyon

-ürün reçetelendirmeleri

Ve hafif çelik yapının en önemli olayı rollform makineleri.

Projeleri genel olarak standart tır çizimleri kendine arşivlesen yeter.

Çizim öğrenmek iyidir fakat Statik öğrenmeden de kendi projeni çizmenin pek anlamı yok....

altını da dolduralım hocam :) statik kısmını nasıl öğreniriz? ben de istemem vince alınınca ağzı burnu eğrilsin hazırladığım şeyin :D