folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Isınmayan/Fan Sesi Olmayan(!) Laptop Önerisi

Isınmayan/Fan Sesi Olmayan(!) Laptop Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek
    iLLuMiNaTi bunu yazdı
    Ziraatci bunu yazdı
    iLLuMiNaTi bunu yazdı

Eyvallah kardeşim Antalyadayım fakat bir gün Ankara ya gelirsem muhakkak bi çayını içerim :)

Öncelikle ben kesinlikle oyundan bahsetmiyorum hocam. Zaten oyunda veya render alırken bıraktım laptobu masaüst kasanın bile ısınmamasını bekleyen varsa ilk sağdan bi s*ktirsin gitsin yani.

Sonuçta elimden 8k gibi bir para çıkacak diye gece boyu donanımhaberden belki 200-300 sayfa okumuşumdur.

Oda yetmedi üşenmedim sabahtan beri teknosa vatan media mark neresi varsa gezdim.

İzlenimlerim ; ( bu arada performans ve kaynak izleyicilerde CPU kullanımı en fazla %3 - Ram en fazla %9 du. TÜm işlemciler H serisi ve min. ram 8 üzerinden değerlendirme )

Asus tuf serisi (i5-i7-R7 modellerine baktım) : standart showroom da demo gösterimi yaparken bile belirli bir sıcaklıkta kasa sıcaklığından bahsediyorum bu arada. Ve DH de yazan alt kısmında gerçekten havalandırma deliği yok. İnanamadım ya gerçekten nerede ise 3-5 tane çizgi şeklinde delik var sadece. Demo durumunda böyleyse normal yada üst kullanımda dedikleri gibi bu cihaz 90-95 leri çok çok rahat görür. Ayrıca demo modunda bile fan sesi geliyordu.

Lenovo gamepad (i5 -r7) : demo gösterimde sıcaklığı gayet olması gereken düzeyde. Hani ellerini klavyeye koyup beklettiğin zaman hissedebiliyorsun sıcaklığı ki H serisi işlemci 45W çekerken e o kadarda olsun yani. Demo modunda fan sesi yok denecek kadar az. Havalandırma da nispeten güzel duruyor.

MSI : Modeline bakmadım bile i5 işlemci vardı ben havalimanında çalışırken bu kadar ses duymadım hemde demo modu. Resmen şok etti beni MSI hiç beklemezdim.

Lenovo legion 5 (i7) : Abartısız sıfır ses sıfır sıcaklık. Ne klavyede nede fan çıkış noktasında bile hiçbir şey hissedemiyorsun. Alt kısım tamamen delikli boydan boya ve filtreli. Dedim ki demo modunda belli olmaz lenovo yetkilisi varmış çağırdım. Dedim ki bu laptop u almak istiyorum ama internete bağlayabilir misiniz en basitinden benchmark testi yapmak istiyorum diye. Adam hiç gerek yok dedi çıkardı flash ı taktı hazırda varmış çalıştırdı sadece CPU için bu arada. Fanıda bilerek ultra moda aldım. Yahu CPU %60 yükte hala ses yok. Sıcaklık bir ara 70 i geçti fan bi koydu o anda 10-12 saniye çalıştı sıcaklığı 60 a çekti gene sustu sıfır ses moduna geçti. 

Kısacası şu 4 modeli inceledikten sonra Asus TUF veya MSI ın içine isterlerse ryzen 65605458 serisini koysunlar dönüpte bakmam bile. Şimdi legion 5 serisi için fiyat ve indirim araştırmasına geçebiliriz.

Sonuc nedir bisey ciktimi ?

Lenovo Legion 5 17 inch modelini aldım R7 4800H. Normal kullanımda ne ses ne ısınma gram hissettirmiyor. Stand-by bekleme sıcaklığı 30-35 derecelerde. Full yükte 70-73 ü geçtiğini hiç görmedim. Ve fan inanılmaz sessiz.

Nerden kaca aldin hocam 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Trendyol teknoraks isimli satıcıdan almıştım.satıcı sağlam farklı 2 laptop daha aldım sonrasında. 10.400 e falan almıştım sanırım 17 inch R7 4800H 32gb ram 1tb M2 SSD 2060ti 6 gün ekran. Yamulmuyorsam Haziran temmuz gibi almıştım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

https://ty.gl/ahzbwnled 

Memnun kalınca üstte ki modelide arkadaşa almıştım 10.250 gibi bir şeydi Haziran temmuz gibi höh...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

Umudu kestim en iyisi huawei d16 almak oyun icinde zaten dolar bu kurla oyun sizin neyinize diyor

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

son iki sayfayı okumadım; şu an macbook air kullanıyorum alette fan olduğunu bi sökiim de bakiim neler varmış diye açtığımda gördüm. Macler galiba fanları itfaiye gelmeden iki dakika önce falan açıyor, baya fansız sanıyordum aleti. 

Öte yandan evde monster kullanıyorum bence kesinlikle bulaşma, fan/bilgisayarın kendisi/servisi hepsi problemli. 

Strike HP kullanıyor galiba, fanları çok iyi falan diyordu en azından bilgisayar ısınmıyor. 

Merak ettiğimse neden fan sesine bu kadar taktın ki? neblim müzik/ses kaydı yapılan bi odada kullanılmayacaksa iki dakika sonra sesi duymayaya başlıyorsun zaten. 

Çok sıkılıyom
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

Sessiz laptop, yük altında 50 bin tl de versen ısınmayan laptop bulamazsın.

Çalışıncada fan sesi rahatsız etmeyende laptop duymadım. Evde 4 tane laptop var bayada üst sınıf hepsi,  bir oyun açtım mı fan sesi ve 75 dereceden aşağı düşmüyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

macbook air m1 çipli 13 inç versiyonlarda yamulmuyorsam fan bile yok :) 12-13 k ya kadar çıkıyor fiyatları, sahibinden letgo da falan 1-2k ucuza bulabilirsin garantisi devam eden

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cihan
    Cihan's avatar
    Erkek

geçen r10 da birisi konu açmıştı

macbook m1 işlemcili laptopun fanı 6 ay sonra ilk defa çalıştı 1-2 dakika çalıştı sonra durdu diye :D

yav garibanlığın gözü kör olsun

ben laptopu soğutucu olmadan kullanamıyorum, sıcaklık elime elime vuruyor anasını satayım :D

wordpress & sözlük
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByFth
    ByFth's avatar
    Erkek

fan sesi konusunda matebook alırsan üzülürsün. sadece matebook  fan sesiyle dalga geçmek için youtubeda çekilmiş videolar var :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek
    ByFth bunu yazdı

fan sesi konusunda matebook alırsan üzülürsün. sadece matebook  fan sesiyle dalga geçmek için youtubeda çekilmiş videolar var :D

Bugun matebook geldi is yerine d16 sifir ses makine calismiyor sandim o derece iyiydi bir kac grafik programinda oyalandim gene ses gelmedi 

Toplam Hit: 5062 Toplam Mesaj: 58
laptop