folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Isınmayan/Fan Sesi Olmayan(!) Laptop Önerisi

Isınmayan/Fan Sesi Olmayan(!) Laptop Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı

Merak ettiğimse neden fan sesine bu kadar taktın ki? neblim müzik/ses kaydı yapılan bi odada kullanılmayacaksa iki dakika sonra sesi duymayaya başlıyorsun zaten. 

Hani Cem Yılmaz'ın dediği gibi çilek yiyeyim ama muz tadı gelsin.

Hani istek, zevk, renk durumu boşver sorgulama hocam :))

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

Mac 'te fanlar temiz olduğunda fan sesi oldukça az hatta o kadar az ki kendi üzerindeki dahili mikrofon fan sesini duymuyor.
    müzik ve video işleriyle uğraşıyorum çok defa mac'in dahili mikrofonuyla kayıt almak durumunda kaldım.
    fanların temiz olduğu ve yorucu bir plugin çalışmadığı zamanlarda kayıtlarda fan sesi olmuyor.
    workstation lar konusunda bir yorum yapamam ama Gaming laptop adı altında satılan her dizüstü köpek gibi uluyor.
    ayrıca mac'te bootcamp ile windows kullanıncada fanlar çıldırıyor. 

Bunu yazarken 36-38c dereceler arasında gidip geliyor.  render sırasında 60-70 görüyor.

Mbp15" 2017

9000 TL barajı oldukça sınırlayıcı günümüz kur ve ekonomik koşullarında. Bence sen fan sesini çok kafaya takma işini yapıyormu ona bak. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Silvanus
    Silvanus's avatar
    Erkek

Merhaba, bir kaç gündür macbook air m1 kullanıyorum. Cihaza fan koymamışlar, ısınma sorunu yok. Ürünün base modelini 8900 tl vererek aldım. Performans çok güzel. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek
    Silvanus bunu yazdı

Merhaba, bir kaç gündür macbook air m1 kullanıyorum. Cihaza fan koymamışlar, ısınma sorunu yok. Ürünün base modelini 8900 tl vererek aldım. Performans çok güzel. 

günlük ne işlemler yapıyorsunuz hocam ?

video edit mi vs vs. ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek
    Silvanus bunu yazdı

m1 ler için doğru düzgün optimize edilmiş oyunlar geldiğinde render performansı gibi bir performans sağlarsa apple piyasayı domine eder bu chipler sektör standartı haline gelir.
    ahanda buraya yazıyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByFth
    ByFth's avatar
    Erkek
    Ziraatci bunu yazdı
    ByFth bunu yazdı

fan sesi konusunda matebook alırsan üzülürsün. sadece matebook  fan sesiyle dalga geçmek için youtubeda çekilmiş videolar var :D

Bugun matebook geldi is yerine d16 sifir ses makine calismiyor sandim o derece iyiydi bir kac grafik programinda oyalandim gene ses gelmedi 

d16 en yeni model hocam sanırım. bizzat mate13 var fan sesinden baydık artık :(

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    PsychoDawn bunu yazdı
    Silvanus bunu yazdı

m1 ler için doğru düzgün optimize edilmiş oyunlar geldiğinde render performansı gibi bir performans sağlarsa apple piyasayı domine eder bu chipler sektör standartı haline gelir.
    ahanda buraya yazıyorum.

apple bir giriş yaptı ve bu yolun sonunda amd intel ve diğerleri de arm platforuna geçiş yapacak.

her yönden bizim için avantajlı

1. daha ucuz işlemciler üretilebilecek pc için

2. daha fazla üretici şuan ki intel ve amd tekelini kıracak mobil işlemci üreten tüm firmalar rekabete girecek.

3. daha verimli ve optimizasyonlu işlemciler sayesinde fansız ve düşük güç tüketimi sayesinde uzun pil ömrü

4. daha az ızındığı için daha uzun donanım ömrü

Toplam Hit: 5088 Toplam Mesaj: 58
laptop