folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder İslemcı ""Amd"", Mı ""İntel"" Mi

İslemcı ""Amd"", Mı ""İntel"" Mi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    delikurdun1i
    delikurdun1i's avatar
    Erkek
    ben AMD den tekrar intele döndüm

ÜLKÜM; YÜKSELMEK, İLERİ GİTMEKTİR. VARLIĞIM ; TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Symbian
    Symbian's avatar
    Erkek
    neden amd den ıntel'e dondun ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    fatihkutlu bunu yazdı:
    -----------------------------

leonidas abi sen malmısın yaw nee demek quad core sen ilk önce amdnin işlemcilerini kullanda konuş bide ne demişsin amd intelin quadına yetişemezsen bi amdn,n 4 çekirdekli işlemcilerine bakta konuş amk. kullanmadan konuşmayın daha işlemcinin cache ne demektir diye sorsak bilmezsiniz aq.sonrada cav cav cav konuşursunuz sen ilk önce ikisini kullanda gelbakın arkadaş diyoki oyun oynıyacam grafik istiyrm diyo kardeş bakma bunlara hiç biri bişiden anlamıyo git amd al hayatını yaşavalla paran varsa 6000+ al derim ve yıllarca kullanırsınaslında en iyisi IBM in adamlar 8 çekirdek çıkardı...

son olarak a

m

d

AMD anladın sen onu:D

ilk once insanlara duzgun hitap etmeyi ogren, daha sonrada bilgin olmayan konuda bilgi vermemeyi. amd nin daha piyasada 4 cekirdekli islemcisi yokken sen quadcore  ile amd yi nasıl karsılastırma yapmaya calısıyorsun. cache ne demektir diye insanlara sormadan once kendin ogren ne oldugunu. intel 8mb ve 4mb cache kullanırken amd sadece 1ve 2mb kullanıyor. intel aynı alan icine daha fazla transistor ve daha fazla onbellek sıgdırıyor. 6000+ dedigin işlemci daha henuz intelin E6600 modeline dahi yaklasamıyor.

alın su linklere bakın testleri degerlendirin. bilginiz olmayan konulardada insanları yonlendirmeye calısmayın. ne demisler soz bilirsen konus ibret alsınlar, bilmiyorsan susta adam sansınlar.  

http://www23.tomshardware.com/cpu_2007.html

http://www23.tomshardware.com/cpu_2007.html?modelx=33&model1=946&model2=882&chart=410 

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PlatypuS
    PlatypuS's avatar
    Erkek

4ever intel

ucuz etin yahnisi yavan olur 

(tabi bu kararımda hiç amd kullanmamış olmamın da etkisi olabilir) 

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpY-EaFw
    SpY-EaFw's avatar
    Erkek
    az girebilmeme rağmen buna benzer başlığı 3500. kez görmüş gibiyim :P

ilk oyu bu sefer ben kullanamadım :Y abi ben kullanmadan oy vermeyin aq
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarizmaTurk
    KarizmaTurk's avatar
    Erkek

DkN bunu yazdı:
    Ya hocalar lutfen rica ediyorum islemciler hakkında en ufak bir bilgi sahibi olmadan sırf oyle duydunuz diye yada kullanıyorsunuz diye marka vermeyin. hayatında daha nanometre kavramını duymamıs adamın islemci tavisye etmesini anlamıs degilim zaten bugune kadar. Senin sorunun cevabı basit hocam, İntel tabikide. ancak dogal olarak bu islemcinin hakkı ancak bu para ile cıkar ve bildigin gibi pahalı. butcen dahilinde intel veya amd buna sen karar vericeksin. kısıtlı butcen varsa amd alırsın paran varsa intel. alım gucun varsa tabii quadcore almalısın okadar param yok dersen E6750-E6600 alabilirsin. kısıtlı butcem var amd alıcam dersen 5200+ yada alabiliyorsan 6000+ almanı tavsiye ederim. alacagın islemci dahilindede anakartını secmelisin. sectigin kart ne olursa olsun via cipsetli olmasın asla.

Bırak artislik yapmayı da söyle bakayım 5200+ ya da 6000 Arasında ne gibi var AMD İşlemcilerde? Ne kadar performans farkı ortaya çıkar?

İşkembeden atmak kolay adam bir soru sormuş insan gibi verdiğim cevaba bak. Benim PC'mde AMD İşlemci Var. VE Bu İşlemciyi Intelden MEmnun Olmadığım İçin Aldım. Fiyatları Aynı AMD Athlon x2 4400+ Bence Harika Bir İşlemci.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zep_lin
    Zep_lin's avatar
    Erkek
    Bolvadinli bunu yazdı:

. Adamlar marka satar. Sen git LC Wakiki den al kot, bi ton para verirsin ve inanın piyasada daha uygun ve daha kaliteli kot bulabilirsiniz.

hocam konu dagilacak ama, ben LC yi oyle ahim sahim mi marka olarak goremedim ornek sacma olmus gibi. 

Gökler Yerler Bir Olmuş, Sonsuz Sıfırdan Fazlaymış.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bolvadinli
    Bolvadinli's avatar
    Erkek
    Tabi kardeş size öyle gelebilir, saygı duyarım ama ben bunu hala savunuyorum. İntel eski markalaşmaısndan kaynaklanan, markasının kaymağını yiyor yani İNTEL  yazısına para veriyorsunuz. Böylelerine "etiket güzeli" derler.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ismailca
    ismailca's avatar
    Erkek

İntel 386 ile başladık.. sonra 486 sonra 200mmx sonra p2 350 sonra P3 800 sonra P4 1.7 sonra P4 2.4 ve şimdi......

AMD Athlon 3800

Sırf bu site yüzünden böyle oldu ama memnunum

Yakarız Bu Gezegeni...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebCrow
    WebCrow's avatar
    Erkek
    ismailca bunu yazdı:

İntel 386 ile başladık.. sonra 486 sonra 200mmx sonra p2 350 sonra P3 800 sonra P4 1.7 sonra P4 2.4 ve şimdi......

AMD Athlon 3800

Sırf bu site yüzünden böyle oldu ama memnunum

renenin avatarının etkisi büyük
    insanın içine işliyor :F

Toplam Hit: 8021 Toplam Mesaj: 61