folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder İslemcı ""Amd"", Mı ""İntel"" Mi

İslemcı ""Amd"", Mı ""İntel"" Mi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyrpt
    cyrpt's avatar
    Erkek
    intel bır halta yaramaz bazı arkadaslar amd ıntele yetısemez dıyenler var ıntelın 64 bıt teknoljısını kımden aldıgını bıraz arastırın.... ve ıntelın suankı makınaları amd nın eskı sempron ıslemcılerınden beter ısnıyor.....  Tanıdıgım bılgılsayarcıların cogu ıntel makınalara ozel fanlar takıyor kendı fanları yetısemıyor sogutmaya.... Normal taktıklarında makına en fazla 1 ay sonra gerı gelıyor......
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek
    AMD'nin 1.6GHz'lik barcelona işlemcisi rulz!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Juba
    Juba's avatar
    Erkek
    fatihkutlu bunu yazdı:
    -----------------------------

leonidas abi sen malmısın yaw nee demek quad core sen ilk önce amdnin işlemcilerini kullanda konuş bide ne demişsin amd intelin quadına yetişemez

sen bi amdn,n 4 çekirdekli işlemcilerine bakta konuş amk. kullanmadan konuşmayın daha işlemcinin cache ne demektir diye sorsak bilmezsiniz aq.

sonrada cav cav cav  konuşursunuz sen ilk önce ikisini kullanda gel

bakın arkadaş diyoki oyun oynıyacam grafik istiyrm diyo kardeş bakma bunlara hiç biri bişiden anlamıyo git amd al hayatını yaşa

valla paran varsa 6000+ al derim ve yıllarca kullanırsın

aslında en iyisi IBM in adamlar 8 çekirdek çıkardı...

son olarak a

m

d

AMD  anladın sen onu:D 

yazdıklarımın mallıkla ne alakası var önce onu söyle .  ayrıca aç şurayı oku  http://tr.wikipedia.org/wiki/Intel  . tutturdun bi amd quad core hayatında gördünmü . ama ben quad core uda kullandım amd ide kullandım . hala diyorum ki intel işlemcide bir numaradır. intel daha iyisini yapana kadar en iyisidir . 6 çekirdekli işlemcileri hazı diyorum adamların . amd dede varmı 6 çekirdek

Demiri demirle dövdüler; biri sıcak biri soğuktu, İnsanı insanla kırdılar; biri aç biri toktu. Pir Sultan Abdal
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Focal
    Focal's avatar
    Erkek
    cyrpt bunu yazdı:
    intel bır halta yaramaz bazı arkadaslar amd ıntele yetısemez dıyenler var ıntelın 64 bıt teknoljısını kımden aldıgını bıraz arastırın.... ve ıntelın suankı makınaları amd nın eskı sempron ıslemcılerınden beter ısnıyor.....  Tanıdıgım bılgılsayarcıların cogu ıntel makınalara ozel fanlar takıyor kendı fanları yetısemıyor sogutmaya.... Normal taktıklarında makına en fazla 1 ay sonra gerı gelıyor......
    hoca 64bit amd'den aliyor olabiliR sende bir arasdır bakim sse teknolojisini amd kimden aliyoR :) gelelim konuya core mimarisi ile intel amd'yi gecdi... $imdi kasimdan sonraki islemcilere gelelim AMD 1 hafta kadar sonra türkiye piyasasına phenom 64nm islemcileri geliyor ve amd bununla ilgili hic bir test yayınlamadi olanlar ise gizlice sokulmus test'ler... haa intel ne yapicaK.. oda 2 hafta kadar bi süre sonra 45nm islemcilerini yayıcak nm düserken farK nediR??? ısı sorunu kalkıcak.. Watt tüketimi kalkıcak... veri hızı daha kolay olucak kısa bir alanda daha cok cabuk ulasim... ve ßu 2 i$lemcide dogal 4 cekirdekli'diR.. hoCam sen simdi pc kurma derim... cünki kasımdan sonra piyasaya yeni islemciler yerini alicak birazcık daha sık disini phenomlar ne kadar performans vericek belli deil daha 45nm'Lik intel testleri ile amd karsılasdırılmadi buqun yada yarın cıkıcakdır.. biraz daha sık disini :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

bence intel celeron 466 mhz işlemcim var hala tık demedi (kaç senelik bende bilmiyom :) ilokuldaydım amk )

duyumlarıma göre garantisi bittikten sonra pek bir işe gelmiyor amd

o yüzden ben olsam intel alırdım

intel asaletin yeter :D 

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Symbian
    Symbian's avatar
    Erkek
    pc toplamak ıcın 1 ay daha beklıcegm kesn
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilemem83
    bilemem83's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ben donanımdan anlamam okadar ama intel işlemcim var birde kingisıton  remim var iş yerinde dinazor gibi çalışıyor iyi yani...birde tancere xp kurmuşum sanki teyyare ...:)

Sizler, Bizlerden Mekanik Sinyaller beklerken , Bizler de Sizlerden Beyin Sinyalleri bekliyoruz!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CANN1
    CANN1's avatar
    Erkek
    arkadaşım sana AMD derdim normalde ama şuan itibari ile çift çekirdek ve dört çekirdekler sayesinde İntel açık ara farkı açmış durumda ama elbet AMD de boş durmuyor şuan dört çekirdekler üzerinde yeni sistemle çalışan işlemciler geliştiriyor mantığı İntelinkinden farklı her biri ayrı çalışan işlemci sistemi kurduruyolar eğer bunu bitirirlerse İnteli epey geride bırakacaklar ama halen bitmedği için gerideler.... Şuan itibari ile İntel ama biraz bekler dayanırsan AMD yakında yeni işlemcilerini çıkaracak bana soracak olursan bekle ok hadi iyi günler....

Carpe Diem
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    berat_uzunay
    berat_uzunay's avatar
    Erkek

oyun üzerine amd iyidir ben amd kullanıyorum ve memnunum kullandığım aşlemci nin modeli (amd atlon x2  3600 ) kullanıyorum

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    bence sen en iyisi ikisinden de aş birer tane hangisini canın çekerse onu kullan bak benim ana kartı hem amd hem intel destekliyo ( aldığım adam öle dedi onun yalancısıyım ) sende al böle bişi kafana göre takıl  :F

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
Toplam Hit: 8020 Toplam Mesaj: 61