folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder İşsizliği Sanırım Bu Projemle Aşabiliriz.

İşsizliği Sanırım Bu Projemle Aşabiliriz.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Arkadaşlar kafamda bir kaç şeyvar tabi sizin fikirlerinizide paylaşmanız önemli ama benim 3-4 fikrim var

- Yatırımcı yabancı veya Türk hiç fark etmez Türkiyede yapacağı yatırımlardan 10 yıl boyunca vergi alınmaması

- Bu yatırımcılara ayrıca devlet ücretsiz arazi tahsis etme alt yapısnı oluşturma

- Esnafların büyüklüklüklerine göre  sigortalı işçi karşılığında vergi alınmaması

ekleyecekleriniz varsa?

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

+ emekli olup gecinemedigi icin ikinci bir iste calisan emeklilerden vergi alinsin, maasinin yarisini mesela

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mosquit0
    mosquit0's avatar
    Erkek

kanuni sultan süleyman  kapitulasyonları fransızlara vermişdi sonunda bızım elemanlar iş yapamaz oldu senın dedıklerınde de olursa sonumuz öyle olabılır.

adaletin bu suçu önleyemiyecek olduğunu düşünüyorsan yargıçda sen ol cellad da
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

3 satırda çözdün işsizliği

helal olsun :|

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

- Bu yatırımcılara ayrıca devlet ücretsiz arazi tahsis etme alt yapısnı oluşturma

of ozaman iktidar partisi mensupları o arsaları kullanır, gene torpili olmayan insanlar işsiz,aşsız //bunu nasıl engelleycen mahsebeci söyle bakalım?

///______________
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JohnD
    JohnD's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    iş varda çalışan yok

DOM..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cgtytchn
    cgtytchn's avatar
    Erkek
     DJ-alper kardeşimizin ortaya koyduğu fikir sadece türk sanayisini bitirir. Üretim faktörünü eline geçiren yabancı sermaye gün gelir işe aldığı Türk işçilerinin haklarını yoksa sayar, bununla da kalmaz şu an İMKB'nin %70'ni elinde bulunduran yabancı sermaye bu tarz bir faaliyetle İMKB'nin %90'a yakın bir kısmını eline geçirir ki bu da yurtdışındaki biri ossursa Türkiye'de hortum etkiswi göstereceği anlamına gelir...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek

Vergiye yüklemişsin işi ama asıl sorun vergi değil ki.

Yer konusunda haklısın. Ama eğer ben bi sektörün yan sanayisinde iş yapıyorsam  o sektörün yoğun olduğu yerde dururum. 30 km ileride bana bedava yer versende gitmem.

Sonra ürettiğin malı satmak var bide. Satamazsan vergi vermıyomuşsun falan filan çokta önemli değil. :)

Rusya gümrüğünde mallar günlerce bekletiliyorsa buna karşı önlem alacaksın

Mesela bizde sanayi sayacı var gece %30 indirimli. Eee bunu niye gündüzde yapmıyosun

Sonra benzin-mazot bunlarda da ticari araçlara indirim yaparsın.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek
    kalkınmada öncelikli yerlerde bu dediklerinin zaten bazıları yapılmakta fakat işin temelinde niteliksiz nüfus vede başarısız devlet politikaları var sen kendi adamına pirinç ekme derde rusyadan daha ucuza alırsan böle pirinç tüccarlarının eline düşersin mesele gene ankarada bitiyor ayrıca dünya küreselleşiyor

tahribat.com a can feda
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı:
    -----------------------------

- Yatırımcı yabancı veya Türk hiç fark etmez Türkiyede yapacağı yatırımlardan 10 yıl boyunca vergi alınmaması
    -----------------------------

bilemiyorum kendinmi dusundun bunu dostum; ama soyle birsey var paylasmak istedigim.

bu soyledigini saniyorum ispanya uyguluyor, ispanyol bir ev arkadasim var gecen gece bayagi muhabbet ettik bu konuda.

sadece yatirimcilar falan degil, sanatcilar ve futbolcular icinde gecerli bir uygulamalari varmis saniyorum, ispanyada calismaya basladiklarinda ilk 5 veya 10 sene vergileri cok dusuk tutuyorlar, ve sonra bir anda %30 lara varan vergiler almaya basliyorlar...

hatta bizim ispanyolun dedigine gore, ronaldinyonun barcelonadan ayrilmasinin (5 senesi dolmustu saniyorum) tek ve yagane sebebi buymus :D

tabi ben bizim carlosun yalancisiyim...

anca gidersin...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Bence yabancı değilde yerlilerden kuracağı fabrika yada şirket gibi projelerden 78 yıl vergi alınmasın.

Vergi alınmama zamanı bittikden Sonra o kuruluşda (şirket,fabrika artık herneyse ) çalışan eleman sayısının her birine karşın devlet  20 ytl vergiden düşsün. 

Toplam Hit: 2673 Toplam Mesaj: 21