folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder İşsizliği Sanırım Bu Projemle Aşabiliriz.

İşsizliği Sanırım Bu Projemle Aşabiliriz.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    baron_27 bunu yazdı:
    -----------------------------

- Bu yatırımcılara ayrıca devlet ücretsiz arazi tahsis etme alt yapısnı oluşturma

of ozaman iktidar partisi mensupları o arsaları kullanır, gene torpili olmayan insanlar işsiz,aşsız //bunu nasıl engelleycen mahsebeci söyle bakalım?

Hacı herkeze yapılacak bu muamele iktidar bilmem ne değil ülke için yapılacak sanayi devrimi yapılamazmı yapılır Atatürk 10 yılda neler başardı bu ülkede amaç istek azim olsun yeterki

+underzero hacı emekliyi unutmuşum okadar çok emekliye ayrılıp bu ülkede  aynı işte yine çalışlmaya dvam eden kişi varki öğretmen emekşi tekrar dilekçeyle öğretmenlik yapıyo ve diğer gençlerin önünü tıkıyor

Arkadaşlar işsizlik büyüyor büymeye devam edecek + yurt dışında işinden olan fabrikası banlkarı kapananda Türkiyeye geldi türkiyede 2 milyon işsiz var diyolar bu sadece işi olupta atılanlar kayıtlı sayısı ya hiç çalışmayıp üniden mezun olanlar ya ilk okul mezunu olup serbest çalışmaya kalkanlar onlara ya çifçi yada serbest meslek die yazılarlar işsiz diye yazmıyolar 

off off tapunu si.. ben bunlarınkaç gündür kafayı yiyecem ya

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Bide bişey söylicem Türkiyedeki işsizlerin birçoğuda tembelliğinden işsiz.

Adam çalışmayı sevmiyor iş yok diyor sonra gidiyor kahvehanede okey oynuyor. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

Patronlar eğitilmedikçe işsizlik bitmez.

Bizim insanımız alışmış 5 kişilik işi 3 kişeye yaptırmaya ....

sıvadan anlarmısın?

anlarım abi.

boyadan anlarmısın ?

anlarım abi.

birde şuraya duvar örülecekti.

ben örerim abi.

tamam ben bir adam bulayım aşağıdaki malzemeleri yukarıya çeksin..

abi ben çekerim ya, 20 liraya hallederim şimdi başkasını getirsen 50 liranı alır .

yok yok başkasıda ekmek yesin ....

:) yani birde böyle enteresan bir durumumuz söz konusu ....

Öğretmenimiz maaşım yetmiyor diyip amelelik yapmaya kalkarsa işsizlik biraz zor biter,amele işsiz kalır :)

hortumcuları, cukkacıları ,çıkarcıları ve rüşvetçi  şerefsizleri engellerseniz kasadaki para miktarı çoğalır ,ekonomi düzelir.

ekonomi düzelince yatırım artar, yatırım artınca iş potansiyeli yükselir.

iş potansiyeli yükselince işçiye ihtiyaç çoğalır, işçiye ihtiyaç çoğalıncada işsiz insan sayısı azalır.

çokmu basit? çok basit olmayabilir ama imkansızda değil .

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    erkan07 bunu yazdı:

Patronlar eğitilmedikçe işsizlik bitmez.

Bizim insanımız alışmış 5 kişilik işi 3 kişeye yaptırmaya ....

sıvadan anlarmısın?

anlarım abi.

boyadan anlarmısın ?

anlarım abi.

birde şuraya duvar örülecekti.

ben örerim abi.

tamam ben bir adam bulayım aşağıdaki malzemeleri yukarıya çeksin..

abi ben çekerim ya, 20 liraya hallederim şimdi başkasını getirsen 50 liranı alır .

yok yok başkasıda ekmek yesin ....

:) yani birde böyle enteresan bir durumumuz söz konusu ....

Öğretmenimiz maaşım yetmiyor diyip amelelik yapmaya kalkarsa işsizlik biraz zor biter,amele işsiz kalır :)

hortumcuları, cukkacıları ,çıkarcıları ve rüşvetçi  şerefsizleri engellerseniz kasadaki para miktarı çoğalır ,ekonomi düzelir.

ekonomi düzelince yatırım artar, yatırım artınca iş potansiyeli yükselir.

iş potansiyeli yükselince işçiye ihtiyaç çoğalır, işçiye ihtiyaç çoğalıncada işsiz insan sayısı azalır.

çokmu basit? çok basit olmayabilir ama imkansızda değil .

çoğu devlet dairesindede 3 kişinin yapacağı işi 13 kişi yapar. Tabii hepsi değil bazı devlet dairelerindede 50 kişi olması gerekirken 25 kişi olabiliyor 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

YA kafayı yiecem ben sapıtıcam ya sapıtıcam

kız benim ilkokul arkadaşım embesil bişi liseden nasıl mezun oldu bilmiyom ben dışda okudum devlet dairesinde çalışıyo

yine 2 tane kız var klavyenin K sini bilmezler adliyede çalışıyolar

lisede 3-4 zayıfdan aşağı gelmeyen arkadaşım polis oldu ki benim durmadan takdir geldi

anlamıyorum nasıl oluyorda oluyor benmi salakmıyım iş sana gelmeyecek sen işe git diyorsun gidiyorum almıuyolar 300 iş başvurum sırf kariyet netde var

sapıtıcammmmmm

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoxiouS
    NoxiouS's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı:

kız benim ilkokul arkadaşım embesil bişi liseden nasıl mezun oldu bilmiyom ben dışda okudum devlet dairesinde çalışıyo

lisede 3-4 zayıfdan aşağı gelmeyen arkadaşım polis oldu ki benim durmadan takdir geldi

anlamıyorum nasıl oluyorda oluyor benmi salakmıyım iş sana gelmeyecek sen işe git diyorsun gidiyorum almıuyolar 300 iş başvurum sırf kariyet netde var

sapıtıcammmmmm

Hoca bu ülkede torpil adınla lanet bişey var,böyle düzenin ben aq . Bende muhtemelen 3 sene sonra diplomalı bi işsiz olacağm.yalnız birnevi kapütilasyon bu tavsiye edilen,mantıklı bir yöntem olsa daha önce uygulanırdı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

sirpence doğrudur işin o boyutuda var .

demekki sistemde bir hata var .

birde bazı müdürlerin, amirlerin, memurların, evlerine giderken detarjan a4 kağıt hatta maus götürme  gibi bir becerileri var .

devlete ait arabayla pazara gitme :) eşi dostu bilmem nereye kadar bırakmalar :)

bunlar bitmezse önü kesilmezse "devlet malı deniz ,yemeyen domuz"  anlayışı sona ermezse/erdirilmezse, işsizlik bitmez

çünkü bu gibi sorunlar devleti yoksullaştırır . 

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı:

sapıtıcammmmmm

Ankaradan bir dayı bul .

dayı demek iş demek :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı:

+ emekli olup gecinemedigi icin ikinci bir iste calisan emeklilerden vergi alinsin, maasinin yarisini mesela

Abi bu gerçek bişi zaten sadece daha uygulamaya alınmadı:| 

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

memlekette iş çok ama çalışan yok doğru diyo arkadaş, neden çalışmıyo millet ? çünkü 500 tl asgari ücret alcak ve %90 sigortalı olamıyacak neden çalışsın, çalışıpta aç kalacağına çalışmadan aç kalırım diyor haklı olarak. işsizliği bitirmenin yolu ücret seviyesini yükseltmektir , topluma umut vermektir

Türkiye de vergi politikasının namussuz şerefsiz soyguna talana dayalı alçakça olduğu malumdur, devletin giderlerini ne kadar kısarsan kıs vergileri indiremezsin. 

Ancak en kalıcı çözümTürkiye yi Türkiye den yönetecek ulusal bir ittifakın hükümet ve parlamento olmasıdır. gavurun üç kuruş parası için değil Türk milleti için karar alıp korkusuzca uygulayacak ve bu iktidara millet sahip çıkmalıdır. Türkiye deki sorunların büyük çoğunluğu Türkiye nin sorunlu bir ülke olmasını isteyen yabancı güçlerin iktidara kısmen dahil olması ya da piyonlarını iktidara atamalarıdır. millet ben bu gavurlaşmış devlete vergi vermem dediği gün herşey çözülecektir.

herşeyin bir şeyi vardır
Toplam Hit: 2678 Toplam Mesaj: 21