folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder İstanbul Üniversitesi Psikoloji (Açıköğretim) Bölümü Açılıyor

İstanbul Üniversitesi Psikoloji (Açıköğretim) Bölümü Açılıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Çocuk hayallerimden biriydi psikoloji yada sosyoloji okumak ama kısmet olmamıştı. Uzun zamandır kovalıyordum uzaktan bi psikoloji filan açılsada şu yaşımızdan sonra mesleği değiştirip yapmak istediğim mesleği yapabilsem diye. Bölümün açılmasıda baya olay oldu zaten henüz net bilgi yok ancak bölüm açılmış olarak gözüküyor. Merak edenler linke: http://ebs.istanbul.edu.tr/home/program?id=16749&birim=psikoloji__lisans_programi__(acikogretim)

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

Bakalım fasulye psikologlar gene ayaklandı bu işe. Sanki psikoloji lisansında bir bok öğretiyorlar da a.q 

Hala freud falan diyor enayiler. Eğer açılırsa ve fiyatı makul olursa ben de kaydolurum.

husnuweb tarafından 13/Tem/20 23:01 tarihinde düzenlenmiştir

He is finding himself.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Açılsın abi ya çok abartıyorlar herşeyi ezber yapıp geçiyorlar. İktisatın işletmenin ne şuçu var. Mimarlık okuyorum keşke uzaktan olsa boşuna gidiş gelişe para veriyorum kalan zamanda kendimi daha çok geliştirip çalışabiliyorum dışarıda. Pratik gerektirmeyen bölümlerde açıktan yada uzaktan oluşturması taraftarıyım

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Hayaller ve hayatlar denmemiş boşuna. :) umarım istediğin mesleği sonunda icra etmeye başlarsın.

Bende mühendis olmayı çok isterdim. Türlü imkansızlıklardan dolayı olamadım. Hoş bugünlere gelmem de bir duadır ya.. 

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Uzaktan yarı doktorluk eğitimi de açılsın. Dahiliye aile hekimliği gibi teorik ağırlıklı olan bölümlerin eğitimi alabilelim. 

İlk yardım, dikiş, kalp masajı gibi illaki bilinmesi gereken pratikler için gidelim okula. Valla hayır demem. 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samast
    samast's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

Çocuk hayallerimden biriydi psikoloji yada sosyoloji okumak ama kısmet olmamıştı. Uzun zamandır kovalıyordum uzaktan bi psikoloji filan açılsada şu yaşımızdan sonra mesleği değiştirip yapmak istediğim mesleği yapabilsem diye. Bölümün açılmasıda baya olay oldu zaten henüz net bilgi yok ancak bölüm açılmış olarak gözüküyor. Merak edenler linke: http://ebs.istanbul.edu.tr/home/program?id=16749&birim=psikoloji__lisans_programi__(acikogretim)

Yazdıklarına harfiyen katılıyorum hocam.Sosyoloji okudum iş sahibi oldum.İnşallah ölmeden psikoloji olurum.

Bu bölüm açılırsa mezun verdikten sonra halkımızın yarısı psikolog olur herkes herkese bu sefer diplomalı tavsiye vermeye başlar

Dün akşam balkonda çay içerken alt katta bir usta ev sahibine diyor abla sen streslisin belli oluyor ben psikoloji kitabı çok okurum sana tavsiye kafana birşey takma dedi ki

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek

Ruh sağliği gibi aslinda insan icin en onemli bir meseleyi sinava üç gün kala çikmiş sorularla ya da kitap ozetiyle göte bala geçirip binlerce mikikolog  mezun edip ortamlara salacaklar. Bu sevimli mikikologlarda kendi bi sik sanip ( zaten meslek yasalari olmadigi icin herkes psikologculuk oynuyor )  toplumda bir daha kapanmayacak kadar derin yaralar açacak. Ulkenin buyuk cogunlugu ruh sağliği bozukken bu bolumun acilmasi tuzu biberi olmuş olacak. Oyle gorundugu kadar kolay olmayan dort yilin icine onlarca deney,saha arastirmasi, klinik calismasi, staj, proje, labaratuar, sosyal proje,seminere girip cikiyor bu insanlar. 

Uzaktan eğitimle mezun olduktan sonra ancak ve ancak Nilgün BODUR  olursunuz :B  Bu ulkeye de bu yakişir zaten.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cupofcoffee
    Cupofcoffee's avatar
    Erkek

Türkiye'de psikolog olmak ve tutunmak zor iş. Piyasa  şu anki hali ile bile çok rekabetçi , açık öğretimden psikoloji okuyayım saati 250 liradan ayda şu kadar para kazanırım  diye hayal kuranlar çok fena yanılırlar. Bu haliyle öğretilecek olan psikoloji genel kültür seviyesini geçemez bence. Türkiye'de boş iş yapmaya doyamıyorlar.

Gerçek bir akıl, yalanlar ve yanılsamaların arasından kaybolmadan yolunu bulur. Gerçek bir kalp ise zehir dolu nefrete zarar görmeden dokunabilir. Bu zamanın içinde karanlık büyümeye devam etse de, her zaman aydınlığın etrafı arıtması için eğilmeyi de bilir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek
    ExcaliburTBT bunu yazdı

Ruh sağliği gibi aslinda insan icin en onemli bir meseleyi sinava üç gün kala çikmiş sorularla ya da kitap ozetiyle göte bala geçirip binlerce mikikolog  mezun edip ortamlara salacaklar. Bu sevimli mikikologlarda kendi bi sik sanip ( zaten meslek yasalari olmadigi icin herkes psikologculuk oynuyor )  toplumda bir daha kapanmayacak kadar derin yaralar açacak. Ulkenin buyuk cogunlugu ruh sağliği bozukken bu bolumun acilmasi tuzu biberi olmuş olacak. Oyle gorundugu kadar kolay olmayan dort yilin icine onlarca deney,saha arastirmasi, klinik calismasi, staj, proje, labaratuar, sosyal proje,seminere girip cikiyor bu insanlar. 

Uzaktan eğitimle mezun olduktan sonra ancak ve ancak Nilgün BODUR  olursunuz :B  Bu ulkeye de bu yakişir zaten.

Nerde reis o klinik çalışmalar falan? Normal 4 yıllık lisans okuyanlar da kitaptan okuyup geçiyor. Zaten o yüzden mezun olunca bir bok yapamıyorlar ve klinik psikoloji yüksek lisansı yapıp, sertifika için saçma sapan seminerlere binlerce lira saçmak durumunda kalıyorlar.

Çünkü 4 yıllık lisanslarında hiçbir şey öğrenmiyorlar. Kitaptan okuyup, slayt izleyip geçiyorlar. Müfredatı açıp inceleyebilirsin, işlevsel ders yok gibi bir şey. Araya birkaç istatistik dersi yerleştirmişler ki tamamen bomboş bölüm olmasın diye.

Bu ülkeye bu yakışır demişsin de ABD'de mesela psikoloji en kıytırık bölümlerden biridir. Sosyoloji bizde iş açısından ne kadar düşük avantajlıysa ABD'de sosyoloji ile beraber psikoloji de düşük avantajlıdır. 

Boşa takılma hocam bir psikolog kendini geliştirmedikten sonra en iyi üniversitede de okusa hiçbir işe yaramaz. Metadolojisi çok zayıftır psikolojinin. Evde kitaplardan kendin çalışarak çoğu 4 yıllık üniversite fakültesinden daha iyi öğrenebilirsin.

He is finding himself.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kendi kendimize reçete yazabiliyor muyuz ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Psikolojiyi tam anlamıyla ezbere indirmişler zaten. Yorum vs. yok.

Amuda kalkıyor; Şizofren

Yan yatıyor; Çoklu kişilik sendromu

Takla atıyor; Obsesif kompulsif

Diyerek teşhis konuluyor. Bunu yapay zeka daha iyi yapar.

anonim6918524 tarafından 14/Tem/20 01:00 tarihinde düzenlenmiştir

λ