folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder İstanbulda Temmuzda Olması Beklenen Deprem

İstanbulda Temmuzda Olması Beklenen Deprem

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

Çok sağlam bir bilgi aldım, mit'te diyebilirsiniz belki görüş yada efsane bile diyebilirsiniz ama şu an geniş çaplıda 1 araştırma varmış istanbulu temmuzda bekleyen deprem için olası bir deprem için daha doğrusu.

Deprem ve hayvan vs vs bir kaç bunu bana söyleyen kişi site verdide bulamadım ( yarın tam adını alıcam nasipse )

Jeofizikçileri konuya bekliyorum. Bilimum bu işleri bilenleri haarp demeyinde bu sefer. 

En basitinden, earthquake monitor'ü açtığımda bölge sıcak gibi.

Sonucu nasıl olur düşünemiyorum bile.

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ONEMINUTE
    ONEMINUTE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Dünya'nın Öküz'ün Boynunda Olduğu Gerçekmi o_0

;ATATÜRK"ÜN FEDAİ ORDUSU {AFO}; # ATATÜRK Öldümüki? Atatürkçüler Ölsün... #
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı

Çok sağlam bir bilgi aldım, mit'te diyebilirsiniz belki görüş yada efsane bile diyebilirsiniz ama şu an geniş çaplıda 1 araştırma varmış istanbulu temmuzda bekleyen deprem için olası bir deprem için daha doğrusu.

Deprem ve hayvan vs vs bir kaç bunu bana söyleyen kişi site verdide bulamadım ( yarın tam adını alıcam nasipse )

Jeofizikçileri konuya bekliyorum. Bilimum bu işleri bilenleri haarp demeyinde bu sefer. 

Dostum mit i iki farklı manada anlaşılabilecek şekilde kullanabildiğin için tebrik ederim seni.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Jeofizikçiyim

Ailem jeolog ve jeofizikçidir.

Ailem istanbulda kendimize ait olan bilindik bir yer mekaniği laboratuvarı ve madencilik firması sahibidir.

Şu kadarını söyleyeyim bilimsel olaylara girmeme gerek yok

önceden deprem olucak söylentileri asılsızdır.

makinelerle deprem yapılamaz. bunu iddia edenler 7 şiddetindeki bir depremin yarattığı enerjiyi araştırırsa ne demek istediğimi anlar. koca kütleleri haarp makinesiyle hareket ettiremezsiniz. haarp teknolojisiyle iklim değişikliğine neden olma gibi iddialar doğrudur. national geografikte belgeseli vardır. demir iyodür ve yağmur bulutlarıyla alakalı bir projeydi.

deprem şu ay olur bu ay olur denilemez pek çok değişken var bu değişkenlere göre olucak dersiniz ama olmaz böyle bir şey hesaplanamaz bu tahminler aylara değil yıllara 10 yıllara yayılır. 

mit demeyin bana ağzımı açarsam kötü şeyler söyleyeceğim töbe yarabbim. mit jandarma depremle değil suriyeen ordan burdan giren teröristleri takip etsin önce ayrıca mit bünyesinde jeofizikçide yoktur.

ExpirE tarafından 12/Haz/13 23:44 tarihinde düzenlenmiştir

"bea"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    ExpirE bunu yazdı

Jeofizikçiyim

Ailem istanbulda kendimize ait olan bilindik bir yer mekaniği laboratuvarı ve madencilik firması sahibidir.

makinelerle deprem yapılamaz. bunu iddia edenler 7 şiddetindeki bir depremin yarattığı enerjiyi araştırırsa ne demek istediğimi anlar. koca kütleleri haarp makinesiyle hareket ettiremezsiniz. haarp teknolojisiyle iklim değişikliğine neden olma gibi iddialar doğrudur. national geografikte belgeseli vardır. demir iyodür ve yağmur bulutlarıyla alakalı bir projeydi.

deprem şu ay olur bu ay olur denilemez pek çok değişken var bu değişkenlere göre olucak dersiniz ama olmaz böyle bir şey hesaplanamaz bu tahminler aylara değil yıllara 10 yıllara yayılır. 

mit demeyin bana ağzımı açarsam kötü şeyler söyleyeceğim töbe yarabbim. mit jandarma depremle değil suriyeen ordan burdan giren teröristleri takip etsin önce ayrıca mit bünyesinde jeofizikçide yoktur.

Hocam olmaz dimi deprem yalandir. Ona gore alanyadan donmicem deprem olsun bitsin oyle doniyim..

Sakasi biyana haarp gibi bir cihaz ile deprem yapilamaz ama var olan bir fay hatti tetiklene bilir mi ?? Bir micro dalga ile titresime sokulup harmonikleri ile guclendirilip bir kaya kutlesinin sarsilmasi, yer degistirilmesi ( bir bosluk varsa kirilip boslugun dolmasi anlaminda) mumkun gibi geliyor bana. Ama bu soyledigm haarp degl zatn farkli bir sey oluyor. 

Ayriyetten ordaki mit efsane anlamindaki mit mi milli istilarat teskilatimi yoksa universite olan mit mi ? (EM AY TI)

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gazez
    gazez's avatar
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı

yuh o zaman ben İstanbulu yazmayım  tercihlerde :)

hocam bırakın ya bu işleri kimin senedi varkı bu dünyda öleceksen sıçarkende kalpten de gidersin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    ExpirE bunu yazdı

Jeofizikçiyim

Hocam olmaz dimi deprem yalandir. Ona gore alanyadan donmicem deprem olsun bitsin oyle doniyim..

Sakasi biyana haarp gibi bir cihaz ile deprem yapilamaz ama var olan bir fay hatti tetiklene bilir mi ?? Bir micro dalga ile titresime sokulup harmonikleri ile guclendirilip bir kaya kutlesinin sarsilmasi, yer degistirilmesi ( bir bosluk varsa kirilip boslugun dolmasi anlaminda) mumkun gibi geliyor bana. Ama bu soyledigm haarp degl zatn farkli bir sey oluyor. 

Ayriyetten ordaki mit efsane anlamindaki mit mi milli istilarat teskilatimi yoksa universite olan mit mi ? (EM AY TI)

hoca çok fazla aşırı derecede büyük istanbul kadar bir kütlenin titreştirilmesinden bahsediyoruz bu mümkün değil. kesinlikle mümkün değil. kuzey anadolu fay hattından sürekli itilen kocaman türkie kadar bir kütle marmaradaki levlayı sıkıştırıyor sürekli itiyor. sıkışan yerlerde gerilmeyi boşaltacak bir yer arıyor bu kütle o kadar fazla baskı var ki kırılmayı bekliyor buda öyle havadan ordan buradan yapılacak bir müdahaleyle yapılacak bir şey değil. milyar tane atom bombası patlatsan banamısın demez.

"bea"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

türkiye deprem ülkesi sonuçta olursa normal

vesile olur işte ağaoğlu fln yeni gökdelenleri diker tayyip avmleri yapar

teğet geçer anlayacağınız...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek

ramazanın sonunu bekleyin neler olcak neler

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mephisto
    mephisto's avatar
    Erkek

necati şaşmaza , hülya avşara falan sormak lazım bence

Issız kuytu köşelerden and olsun ki döneceğiz !
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek

adamın orda mit dediği efsane anlamında olan mit. jandarma pkk vs vs yardırmışsınız (=

imza
Toplam Hit: 5318 Toplam Mesaj: 42