folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder İstanbulda Temmuzda Olması Beklenen Deprem

İstanbulda Temmuzda Olması Beklenen Deprem

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Expire hocam bir tespitim hakkında yorumunu alayım

Şimdi sultanahmette iki adet dikili taş var 1000 yıldan eski. Eski mısırdan getirilen dikilitaş 4 tane ufacık taş üstünde duruyor ve baya uzunlar.

Eğer son 1000 senede istanbulda büyük bir deprem olsa bunlar tek parça olarak orada kalmazdı diye düşünüyorum.

Yani istanbulda deprem olacak dedikoduları sanırım inşaat firmalarının millete yeni ev satmak için uydurdukları yalanlar diye düşünüyorum. Olabilir mi?

mesaja Expire yazmışsın hocam, şimdi şu sistemi yapsanda adama bildiri olarak gitse ve senin mesajı görse daha çabuk mesaj atar ve senin yazdığında kaybolmaz.

mesajlara @Expire yazsakta o kişiye bildirim gelse on numara olmaz mı ya

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek
    ExpirE bunu yazdı

Jeofizikçiyim

Ailem jeolog ve jeofizikçidir.

Ailem istanbulda kendimize ait olan bilindik bir yer mekaniği laboratuvarı ve madencilik firması sahibidir.

Şu kadarını söyleyeyim bilimsel olaylara girmeme gerek yok

önceden deprem olucak söylentileri asılsızdır.

makinelerle deprem yapılamaz. bunu iddia edenler 7 şiddetindeki bir depremin yarattığı enerjiyi araştırırsa ne demek istediğimi anlar. koca kütleleri haarp makinesiyle hareket ettiremezsiniz. haarp teknolojisiyle iklim değişikliğine neden olma gibi iddialar doğrudur. national geografikte belgeseli vardır. demir iyodür ve yağmur bulutlarıyla alakalı bir projeydi.

deprem şu ay olur bu ay olur denilemez pek çok değişken var bu değişkenlere göre olucak dersiniz ama olmaz böyle bir şey hesaplanamaz bu tahminler aylara değil yıllara 10 yıllara yayılır. 

mit demeyin bana ağzımı açarsam kötü şeyler söyleyeceğim töbe yarabbim. mit jandarma depremle değil suriyeen ordan burdan giren teröristleri takip etsin önce ayrıca mit bünyesinde jeofizikçide yoktur.

konu cahili ve haarp denilen o şeyin deprem yaratabileceğini sanmayan biri olarak söylüyorum;

haarpı o enerjiyi oluşturan alet olarak görmek yerine hali hazırda olan potansiyel enerjiyi harekete geçiren bir alet olarak görsekte yemiyo mu bu olay? 

kibrit olarak düşün misal.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Expire hocam bir tespitim hakkında yorumunu alayım

Şimdi sultanahmette iki adet dikili taş var 1000 yıldan eski. Eski mısırdan getirilen dikilitaş 4 tane ufacık taş üstünde duruyor ve baya uzunlar.

Eğer son 1000 senede istanbulda büyük bir deprem olsa bunlar tek parça olarak orada kalmazdı diye düşünüyorum.

Yani istanbulda deprem olacak dedikoduları sanırım inşaat firmalarının millete yeni ev satmak için uydurdukları yalanlar diye düşünüyorum. Olabilir mi?

Hocam bu 2 dikilitaşıda biliyorum ama sadece bu beyazıttan sonra sirkeci istikametindeki ilk durağın yanında kapalı çarşının doğu çıkışının yukarısında bir tane dikili taş var. zamanında bir mimarlık firması oranın zemini ve nasıl durduğu hakkında bir çalışma yapmıştı. net bilgim yok ama çemberlitaş ın zemine belli bir kısımının gömülü olduğunu ve temel kısmınıda altındaki büyük bir blok taşın oluşturduğunu biliyorum. 2,5 3 m yüksekliğinde 11x11 boyutunda. Sultanahmet zemini formasyonu kuşdili formasyonudur bu zemin dolgu kil ve topraktan oluşur pekde iyi bir zemin değildir. keşke incelenebilse ama dokunulmazlığı var böyle yapıların.

büyük depremler konusuna gelirsek maramara gölcük marmara denizi yani istanbulu fazlaca sarsacak depremlerin krolojisi en fazla 400 yıla kadar falandır ki 400 yıl öncesinin depremide yüzzeysel kayıtlardır.

ancak şu varki sonuçta bu coğrafyada yaşayan faylar var. bu faylarda 1000 yıl içinde büyük depremler olmuşlar 7 ve üzerinde ki 7 ve üzeri son 100 yıl içinde bir kaç defa oldu.

deprem söylentilerini genelde hep aynı dönemlerde çıkıyor ya gelirken hava sıcaklaşırken bi tane öğretim görevlisi çıkıyor benim elimde bu veriler var şu tarihte deprem olacak diye haykırıyor tabi hiç bir zaman doğru olmuyor. o kadar fazla değişken var ki gaz miktaı yer altı suyu manyetik alanı radon gazı vs bir sürü. bunlardaki anomalilerindeki değişiklikler bize deprem uyarısı verebilir ancak şu zaman olur diye tarih veremeyiz.

inşaat sektörü büyük bir sektör yeni birimimizle milyarlar dönüyor piyasalar dursa ve canlandıracak bir yol varsa milyarlarla oynayan bu insanlar elbetteki işe yara çözümleri kullanırlar. deprem olucak bilgisinin piyasaları canlandırı etkisi varsa bu adamlar bir kaç tane değil senatoyu bile satın alırlar gibi geliyor.

he birde hocam çemberlitaşın 56 metre olduğu söyleniyor zaman içinde bulunduğu zemin üzerine eklenen toprak dolgu katmanlarından ötürü aşağıda kalmış büyük bölümü.

ExpirE tarafından 13/Haz/13 14:41 tarihinde düzenlenmiştir

"bea"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

deprem olmayacak rahat olun.

öğrenciler tatilin tadını çıkarın

çalışanlar işine gidebilir

relax

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek
    ExpirE bunu yazdı

makinelerle deprem yapılamaz. bunu iddia edenler 7 şiddetindeki bir depremin yarattığı enerjiyi araştırırsa ne demek istediğimi anlar. koca kütleleri haarp makinesiyle hareket ettiremezsiniz. haarp teknolojisiyle iklim değişikliğine neden olma gibi iddialar doğrudur. national geografikte belgeseli vardır. demir iyodür ve yağmur bulutlarıyla alakalı bir projeydi.

Bu yazdıklarını Nikola Tesla görseydi mezarından fırlardı :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dead_march
    dead_march's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

beyler benim görüşüm bu konu enbaştan saçma

bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

Bir şey olmaz rahat olun ve saçma bir konu vs diye yorum atan arkadaşlardan ricam ;

Geyik konusu değildir bu konu, ciddi bir konu.

Ayrıca bir konu hakkında bilgimiz ve tezimi en azından ortaya sunulan tezi çürütecek 1 tez veyahut mantıklı bir cevabınız yoksa, en basitine kaçıp saçma veyahut bir şey olmaz demek, tamamen bilgisizliğinizi gösterir.

@ örnek verecek olursam @ExpirE, mürid gibi neden olmaz yada şöyle olamaz tarzında gibi cevaplar beni daha çok ilgilendiriyor ki her konuda böyle.

@ ExpirE, ben ist. bah. evlerde oturuyorum, deprem olduğunuda 99'da en canlı yaşayanlardanım, halâ aklımdadır, en çok avcılar vs tarafı hasar görmüştü, onunda gereçkesi olarak sahili sürekli denize doğru girdikleri için alt zemini sağlam değildi diyorlardı hep beylikdüzüde öyle.

Bizim buralarda bina dair yıkılmadı, kis'li bölge diyorlar genel olarak daha çok kaya zeminmi yada yapısı nedir. Bilgin varsa bekliyorum.

Birde bu hayvanlarla özellikle ( Karıncalarla ) yapılan testler ne kadar rasyonel ?

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

tarih - saat  bellimi ? Bu konuyu inci görmesin. olmayan depremi oldu der 13.06.2013 saat: 16:36 istanbul 4,9 sallandı.. derse ?

TV ler flash flash diye geçer :) :D :P

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı

Bir şey olmaz rahat olun ve saçma bir konu vs diye yorum atan arkadaşlardan ricam ;

Geyik konusu değildir bu konu, ciddi bir konu.

Ayrıca bir konu hakkında bilgimiz ve tezimi en azından ortaya sunulan tezi çürütecek 1 tez veyahut mantıklı bir cevabınız yoksa, en basitine kaçıp saçma veyahut bir şey olmaz demek, tamamen bilgisizliğinizi gösterir.

@ örnek verecek olursam @ExpirE, mürid gibi neden olmaz yada şöyle olamaz tarzında gibi cevaplar beni daha çok ilgilendiriyor ki her konuda böyle.

@ ExpirE, ben ist. bah. evlerde oturuyorum, deprem olduğunuda 99'da en canlı yaşayanlardanım, halâ aklımdadır, en çok avcılar vs tarafı hasar görmüştü, onunda gereçkesi olarak sahili sürekli denize doğru girdikleri için alt zemini sağlam değildi diyorlardı hep beylikdüzüde öyle.

Bizim buralarda bina dair yıkılmadı, kis'li bölge diyorlar genel olarak daha çok kaya zeminmi yada yapısı nedir. Bilgin varsa bekliyorum.

Birde bu hayvanlarla özellikle ( Karıncalarla ) yapılan testler ne kadar rasyonel ?

Hocam zemin önemlidir ama zeminden daha önemli olan ise binayı o zemine oturturken yapılan çalışmalar. avcılar ve bahçelievlerin farklı zarar seviyesinde olmalarının sebebi de bu formasyonlar. deprem dalgaları bu zeminde hareket ederler zeminin rezonans değerlerine göre üzerinde taşıdığı yapıları ona göre titreştirir yani sallar. 

"bea"
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

Beyler Ak Parti Gençlik Kollarından bi arkadaşla konuştum, Tayyip'i telekinezi ile öldürmeye çalışanların Allah belasını verecekmiş ondanmış......

Toplam Hit: 5370 Toplam Mesaj: 42