folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İstanbul'un Bedeli

İstanbul'un Bedeli

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

Adam ne güzel anlatmış, beğendiğim için hem sohbet, muhabbet olsun hesabı konu açtım.

https://www.facebook.com/140journos/videos/1781788475183600/

"istanbul'da her şey pahalı. bir yere gidiyorsun, yemek yiyeceksin, içmeye gideceksin pahalı. keyif mi çıkaracaksın? herkesle birlikte çıkarman gerekiyor. güneşleniyorsun, hava alıyorsun, hep birlikte. niye? her yer insan."

istanbul’un bedeli” serisinde istanbul’da yaşamayı farklı sınıflardan insanların gözüyle inceliyor.

helyum_pasha tarafından 08/Ağu/17 19:34 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Çok kolay yaprağım . İstanbulu terk etmeyi beklemene gerek yok GELMEYİN valla bak Gelmeyin İSTANBUL BOK GİBİ gelmeyinnnnnnnnnnnn

25 yıldır bir yerden bir yere gderim bu kadar kalabalıkta olacağı bu . yemin ederim 15 yıl önce falan  sahrayıcedid tarafında iett nin arka kapılarının düştüğünü hatırlarım . istanbulda trafik bir yaşam şartı

para konusunda inşallah bin beter olursunuz geberin mq  oy ver sonra ağla(biraz sert ama gerçek bu )  2000tl kazanıp ist te yaşamaya çalışırsan olacağı bu anca açlıktan ölmezzsin

yeşillik konsunda yine beter olun mq sizmisiniz rezidances isteyen .  hem istiyorsun 30 katlı apartmanda yaşamak hem istiyorsun yeşillik yaprağım . araba için xötünü yırt otopark iste yeşillik yok diye ağla . 

samaccc tarafından 08/Ağu/17 19:48 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KasiRGamsi
    KasiRGamsi's avatar
    Erkek

istanbul sen mi büyüksün ben mi ?

istanbul seni bir gün yenecem :)

sana gelince.. ne ben sezar'ım,ne de sen brütüs'sün ne ben sana kızarım, ne de zatın zahmet edip bana küssün artık seninle biz, düşman bile değiliz"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

İstanbul'a sonradan geldim, bir fiil 4 senedir buradayım.

Söyledikleri gibi buranın taşı toprağı altın. İnsanlar Anadolu'da aç kalmamak için 1x, İstanbul'da 5x çalışıyor, sen de 5 çalışırsan aç kalmazsın.

iyi yaşamak için 15x, daha iyi yaşamak için 50x çalışman gerekiyor.

50 çalışmayı götünüz yemiyorsa gelmeyin :)

İstanbul'da 50x çalışarak sınıf atlayabilirsiniz, Anadolu'da 100x çalışsanız sınıf atlayamazsınız. Fırsatlar şehri burası.

Geri dönmeyi düşünmüyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İstanbul'da çok kazanır çok harcarsın bu kadar basit.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

İzmirden geleli 1 yılı geçti iş ev arasında ne yaptın deseler çok bir şey yapmadım. İzmirde korkonda oturup gezip tozup yarın dinç kafaya işe giderdik burada paket gibisin. 

İstanbul bir makine ben içinde ufak bir çark. O da dönüyor bizde dönüyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

İstanbul'da çok kazanır çok harcarsın bu kadar basit.

Harcamazsın be hocam. Harcatırlar.

Aslında mantıklı 3 veya 4 ev arkadaşı bulduğunda maliyetleri düşürüp para biriktirme olanakların da olabilir.

ev gideri 2 bin TL yi bulan bir evde 4 kişi aylık 500 TL masraf eder. Istanbulda kazandığın para ile nice kiralar verirsin. Burda sorun biraz diş sıkmak.

3 veya 4 sene sonra bir miktar para topladıktan sonra farklı bir şehirde tutunmak daha kolay olur gibime geliyor . Yada farklı ülkeler. Örneğin Çek cumhuriyeti ukrayna polonya gibi ucuz ülkeler olabilir. bizim 1 TL miz ukraynada 9  katı değer görüyor örneğin. 30 bin liraya ukraynada ev alınıp yaşanabilir gibi gibi... Tabi sıkıntısı derdi olacaktır fakat istanbulun derdinden hafif olacağını düşünüyorum

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

herkes masraflarından bahsediyor İstanbul un biriside demiyor ki Sultan Ahmet şöyle güzel, boğaz böyle güzel kimse gitmiyor heralde oralar hep boş hep turist :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    akmarky bunu yazdı

herkes masraflarından bahsediyor İstanbul un biriside demiyor ki Sultan Ahmet şöyle güzel, boğaz böyle güzel kimse gitmiyor heralde oralar hep boş hep turist :)

Turistik yer giriş ücretlerine bir bak istersen .

Minimalist Değilim Tembelim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı
    akmarky bunu yazdı

Turistik yer giriş ücretlerine bir bak istersen .

müzekartla yılda 2 şer defa girebiliyorum Topkapı ve Ayasofyaya siz nereden bahsediyorsunuz merak ettim.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Eğer beklenen deprem olursa bence İstanbul falan kalmayacak artık. İzmir, Ankara falan yeni metropoller olabilir.

Toplam Hit: 2871 Toplam Mesaj: 21
istanbul