folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder İşte Gerçek ” Türk Solu ” Budur, Böyle Olmalıdır.

İşte Gerçek ” Türk Solu ” Budur, Böyle Olmalıdır.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DePReS
    DePReS's avatar
    Erkek

KafirImam bunu yazdı:
    -----------------------------

DePReS bunu yazdı:

HolySeclorum bunu yazdı:
    DePReS bunu yazdı:

Bence sus , atıp tutmalarından birşey bilmediğin belli Atatürkçülük sosyalizmin ta kendisidir . Yozlaştırılmış devlet modeline bakıp da Atatürkçülüğü bu sanmayın . Atatürk zamanında her şey farklıydı . Şimdi farklı

Neden Atatürk ölmeden önceki döneme cumhuriyet dönemi deniyor zannediyorsunuz .

Diyorsun ki Sosyalizm milliyetçiliktir? O zaman Karl Marx neden işçinin vatanı milleti olmaz demiştir? Marx sosyalist değilmiydi ki ?

https://twitter.com/erincsen
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

KafirImam bunu yazdı:

Bence sus , atıp tutmalarından birşey bilmediğin belli Atatürkçülük sosyalizmin ta kendisidir . Yozlaştırılmış devlet modeline bakıp da Atatürkçülüğü bu sanmayın . Atatürk zamanında her şey farklıydı . Şimdi farklı

Neden Atatürk ölmeden önceki döneme cumhuriyet dönemi deniyor zannediyorsunuz

Atatürkçülük sosyalizm midir ?

Kim atıo, kim tutuo, kim bilio gayet iyi anlıyoruz.. 

# birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

mustaphachan bunu yazdı:
    TürkSolu zaten yaptıklarıyla ne Türktür.. ne Soldur.. daha öncede buna benzer çok şeyler yazdılar. Hem solcu, hem milliyetçi, hem atatürkçü olduklarını iddia edip hiç biri olamamışlardır. kitaplarını, yayınlarını takip edenler zaten bu saçmalığı benim kadar iyi biliyorlardır. Adından yola çıkarak yorum yapmak, Türkiye'nin 'gerçek' Solu'yla bunları bağdaştırmak, çamur atmaktan başka bir şey değildir..

Tabi canım Menderes Evren Özal Mesut Tansu Erbakan sülüman Tayyeap

bunlar hem milliyetçi

hem Atatürkcü

hemde sagcilar kocaman kocaman

:)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FeRoCi
    FeRoCi's avatar
    Erkek
    ülke elden gidiyor hala sağ sol kavgası var.. birlik bütün olmak varken.. şu muhabbetlere bak.. aga ben anlamam.. pragmatist olmak lazım... sağcı solcu yine kavga edecekse yine bölünme vardır... 

düşünüyorum oysa aklım var; aklım var oysa düşünmem gerek; düşünmem gerekse düşünülmesi gereken şeyler var; bazı var olan şeyleri düşünürsem zamanımı düşnmeye harcarım;harcanılan bi zaman varsa kıymeti bilinmeli; kıymeti bilinmeyen zaman tek canı kalmış süpermario ya benzer; süper marionun mantarı şirinlerin evine benzer; şirinlerin evinde bi kaltak var şirine o şirineyi bütün şirinler s*kmek ister... şirinler çok şey isterde ben hala neyi düşünüyorum anlamadım !!!!!...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Açılış kokteylinde viski dağıtan Kuruluşu dikkate almayın...türk solu diye birşeymi var?

sol evrenseldir...Sol'u Türk solu,Yunan solu,amerikan solu,ingiliz solu diye ayıracaksak zaten o sol olmaz...Saçmadır kendileri...Sol demekle neyi kastediyorlar bilmiyorum ama saçmalar...Baştan sona türkiyenin bazı değerlerini kullanarak rant elde etmeye çalışıyorlar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

lordvader89 bunu yazdı:

Açılış kokteylinde viski dağıtan Kuruluşu dikkate almayın...türk solu diye birşeymi var?

sol evrenseldir...Sol'u Türk solu,Yunan solu,amerikan solu,ingiliz solu diye ayıracaksak zaten o sol olmaz...Saçmadır kendileri...Sol demekle neyi kastediyorlar bilmiyorum ama saçmalar...Baştan sona türkiyenin bazı değerlerini kullanarak rant elde etmeye çalışıyorlar.

ağzına sağlık hocam..

# birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek

lordvader89 bunu yazdı:

sol evrenseldir fakat türkiyedeki solculuk nedense hep devrim,devrim,devrim oldu. bi sol partinin başına gelipte adam akıllı konuşma yapan. pkk ya duygusal destek vermeyen bi lider göremedim. bahsettiğimiz sol denizin soludur. o türkiyedeki sosyalizmin lideriydi. fakat o öldükten sonra türkiyede komuzim namına bişey soylenemez.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

Varg bunu yazdı:

sol evrenseldir fakat türkiyedeki solculuk nedense hep devrim,devrim,devrim oldu. bi sol partinin başına gelipte adam akıllı konuşma yapan. pkk ya duygusal destek vermeyen bi lider göremedim. bahsettiğimiz sol denizin soludur. o türkiyedeki sosyalizmin lideriydi. fakat o öldükten sonra türkiyede komuzim namına bişey soylenemez.

Deniz'lerin solundan bahsederken neden hala Kürt sorununda faşistçe düşünüyorsun anlamakta güçlük çekiyorum.. Madem Denizlerin solunu sol olarak görüyorsun, o zaman Denizin son sözlerini seninde tekrardan okumanı tavsiye ediyorum..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek

mustaphachan bunu yazdı:

Varg bunu yazdı:

Deniz'lerin solundan bahsederken neden hala Kürt sorununda faşistçe düşünüyorsun anlamakta güçlük çekiyorum.. Madem Denizlerin solunu sol olarak görüyorsun, o zaman Denizin son sözlerini seninde tekrardan okumanı tavsiye ediyorum..

hocam ben kürt istilası diye birşeyden bahsettimmi ?

sadece adamların uyguladığı felsefenin bazı yönlerini iyi yönde eleştirdim.

yazdığım yazıda türk-kürt ayırt edici birşey belirtmedim.

iyi okuyun..

biliyorum o sözleri. benim belirttiğim şu anda türkiye de gözle gözüken sol.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

lordvader89 bunu yazdı:

Alakasi yok canim

Sol evrensel degildir. Solculuk "liberalizm, sosyalizm, sosyal demokrasi, anarsizm"  ile ayni anlam yumagina sokulmus. ve din dil ve yoresel kultur herzaman bu politikalar ile sentezlenmistir. Yunanlarin, Ermeniler ve ingilizler ayni kulturleri paylasmadiklari icin ayni sol politikalarda birlesemezler. Turk solu dedigimiz kavram Ataturkculuk ilkelerine gore duzenlenmistir. Turk, Anadolu kulturu ile yasanmistir. sen nasil simdi Amerika solcusu ile Turk solcusunu bir tutabilirsin ki ?

Sosyalizm evrensel ilkeleri olan bir rejim olmasina ragmen, sosyalist ulkeler bile kendi aralarinda celisiklikler yasiyorlar. Hemde cok buyuk.

Oyle hemen birilerine kizip kocaman bir guruhu suclamayin. Kimse birseyden rant saglamiyor. Saglayan varsa basarili olmuyor zaten.

Aslinda oluyor. Tayyeap dini kullandi basarili oldu ama :)

Toplam Hit: 6250 Toplam Mesaj: 48