folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İstemeyen Askerlik Yapmasın Meclise Geliyor

İstemeyen Askerlik Yapmasın Meclise Geliyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

Nikoteen bunu yazdı:
    -----------------------------
    Demokrasiyle yönetilen bir ülkede askerlik zorunlu olmaz !!! Eğer askerliğin zorunlu olması gerektiğini savunuyorsanızda Türkiye Cumhuriyetinin Rejimine karşısınız demektir.O yüzden ne milliyetçiyim ne Atatükçüyüm nede Cumhuriyetçiyim triplerine girmeyin ! Önce bu ülkenin yönetim şeklinin anlamını öğrenin sonra kendinize bir vatansever planı çizin  hem rejime karşı ol hem ben atatürkçüyüm de bu e çelişki :|

+ Son gazi öldü ülke mirasyedilere kaldı..

Evet istemeyen askere gitmemeli bencede.Madem ki bu ülke kağıt üzerinde demokrasi ile yönetilen bir ülke olarak geçiyor o halde bu saçmalık niye ?

Demokrasinin ne anlama geldiğini bilmeden ben demokrasi yanlıyım,herkes askere gitsin deniliyor bu ülkedek böyle demokrasi mi ola la ? Gitçek adam zaten her halikurda askere gider.

dtp basın sözcüsü ilgili açıklama yaparsa eminim bunu cpleyecektir.

Sen bu topraklarda yaşıyorsan korumakla mükellefsin hoca bırak bu demokrasi şöyledir böyledir ayaklarını.

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackdeath
    blackdeath's avatar
    Erkek

evet arkdaslar ben su anda acemı bırlıgını bıtırıp usta bırlıgıne gıdıyorum hayatımdabı yerde bu kadar ısraf ve bosa vakıt harcanan bı yer daha gormedım ve bır daha gorebılecegımı  zannetmıyorum askerlıgın ısteyen ıstemeyen degıl her kesın bır sekılde orda bırmuddet vakıt gecırmesı gerekıyor ama bu sure bıraz daha kısaltılırsa ulke uzerındekı yuk hafıfleyecektır

depremden sonra cıkartılan bedelllı askerlık ulke ıcınde bulundugu zor donemde para  bulmak ıcın cıkartılan bedellı askerlık gıbı su anda ıcınde bulundugumuz malı krızden de aynı sekılde kurtulunabılır veya askerlık kısaltılarak harcanan nakıt bıraz daha azaltılmıs olur

meclıse bu konunun dtp degılde baska bır partı tarafından goturulmesı daha akla yatkın bır sey olurdu

dtpnın amacının asker sayısının dusurulmesı ve dagdakı p.. ya bıraz daha fazla destek olabılmek dıye dusunuyorum

agzıyla içmesini bilmeyenlere yeni rakıdan bir yenilik 35lik yenifitil. ışığa kadar götürür.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Nikoteen bunu yazdı:
    Demokrasiyle yönetilen bir ülkede askerlik zorunlu olmaz !!! Eğer askerliğin zorunlu olması gerektiğini savunuyorsanızda Türkiye Cumhuriyetinin Rejimine karşısınız demektir.O yüzden ne milliyetçiyim ne Atatükçüyüm nede Cumhuriyetçiyim triplerine girmeyin ! Önce bu ülkenin yönetim şeklinin anlamını öğrenin sonra kendinize bir vatansever planı çizin  hem rejime karşı ol hem ben atatürkçüyüm de bu e çelişki :|

Evet istemeyen askere gitmemeli bencede.Madem ki bu ülke kağıt üzerinde demokrasi ile yönetilen bir ülke olarak geçiyor o halde bu saçmalık niye ?

Demokrasinin ne anlama geldiğini bilmeden ben demokrasi yanlıyım,herkes askere gitsin deniliyor bu ülkedek böyle demokrasi mi ola la ? Gitçek adam zaten her halikurda askere gider.

Burası demokratik bir ülke ve ben vergi de vermek istemiyorum ! Konustugunuz lafın kimin ekmeğine yağ sürdüğünü kendinizde bilmiyorsunuz.Neyi savunuyorum bu nedir diye hiç düşündüğünüz yok.

Bu askere sen gitme ben gitmeyeyim o gitmesin sonra pkk şehre insin ev bombalasın.Böle zihniyete böle düşünceye ben daha ne diyebilirim. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Juba
    Juba's avatar
    Erkek
    bırak yapmasın oçlar . ben onların yerine 10 sene yapmaya bile razıyım

Demiri demirle dövdüler; biri sıcak biri soğuktu, İnsanı insanla kırdılar; biri aç biri toktu. Pir Sultan Abdal
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    POLECAT
    POLECAT's avatar
    Erkek

o şerefsizlerin amacı farklı ama şöle bir durum her yıl binlerce insan tek koşul aranarak yani sağlıklıysa askerlik yapabilir. ama ordumuz böle bir düzen yerine profesyonel olarak oluşturulan kişilerden. bir ordu kurması hem ülke güvenliği hem de ekonomik acıdan daha iyi olur gibi. örn. bir askerin devlete maliyeti hesaplarsak baya bi masraf cıkıyor. yemeği,kıyafeti,harclığı ıvırı zıvırı bunu binlerce kişiyle carptığında ortaya büyük bir miktar para cıkıyır. bu konu ile ilgili osman paşanın bir yorumu var kitaba bakayım yazıcam.

"" Cümleler Doğrudur Sen Doğru İsen, Doğruluk Bulunmaz Sen Eğri İsen. P.S
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    bayzin bunu yazdı:

Nikoteen bunu yazdı:

Burası demokratik bir ülke ve ben vergi de vermek istemiyorum ! Konustugunuz lafın kimin ekmeğine yağ sürdüğünü kendinizde bilmiyorsunuz.Neyi savunuyorum bu nedir diye hiç düşündüğünüz yok.

Bu askere sen gitme ben gitmeyeyim o gitmesin sonra pkk şehre insin ev bombalasın.Böle zihniyete böle düşünceye ben daha ne diyebilirim. 

tabi canım her safsatayı demokrasinin altına atmak lazım böyle sözde demokrasiya askerlik yapmayalım sonra çocuklarımızın adı tonny olsun billy falan olsun dimi Türkiyenin zaten askere ihtiyacımı var o kadar şehit boşuna gidiyor zaten :)

abi her bulduğunuzu demokrasinin altına sallamayın

Demokrasi: Halkın kendi kendisini yönetmesi sistemine dayanan bir yönetim şeklidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Cumhuriyet yönetimi ile birlikte demokrasiyi benimsemiş bir hukuk devletidir.

Demokrasi de halk kendini yönetecek kişileri belli bir süre için seçer. Temsili demokrasi ile yönetilen halk, istediği zaman seçtiği yöneticiyi değiştirebilir.

buyur hocam buda demokrasinin anlamı bilmiyosan sen öğren gel.

Demokrasi Çeşitleri

1- Doğrudan Demokrasi.

2- Yarı Doğrudan Demokrasi.

3- Temsili Demokrasi.

Demokrasi Temel İlkeleri

1- Milli Egemenlik.

2- Özgürlük ve Eşitlik.

3- Siyasi Partiler.

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1903
    1903's avatar
    Erkek

istemeyen askere gitmesin diyenlere şaşıyorum.bu nasıl bir mantıktır ? sen insanları 1.5 sene korumayacaksın.ama başkaları seni ömür boyu koruyacak.

gerçi bu yasa tasarısını fazla önemsememek lazım.geldiği gibi geri gider...

gücüne güç katmaya geldik.formanda ter olmaya geldik.Beşiktaş seninle ölmeye geldik BEŞİKTAŞ !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiLoZoF
    FiLoZoF's avatar
    Erkek

istemeyeni neden sokuyorlar anlamam ki? diyor bir yanım

bir yandan da mutlaka olmalı diyorum.

Öte yandan ulan adam zaten hain kazara bu şerefsizi yemekhaneye soksan fare zehiri koyar yemeğe

bir taraftan insanlık öğrenir biraz diyorum

siktiret 20 yaşına kadar davarlık yapmış canlıyı ne insanına çevirmeye uğraşıyorsun?

hem profesyonel olalım 200 000 askerimiz olsun maaşı olsun milletçi, devletçi, iş bitirici, başı dik, dinini imanını insanını kendini bilen adam olsun, eğitimli olsun attığını vuran olsun diyorum.

Her türk evladı asker ocağını peygamber ocağını görmeli diyorum. 

Boşever ne yapacak görüpte illede görecekse sembolik bişeyler yaparız herkes kendi şehrinde bir alayda 1 hafta 15 gün neyse onun gibi bişey işte temel atış eğitimi falan alır hızlandırılmış bir kurs diyelim buna, boşu boşuna mermi yaktırmazsın hiç değilse? O kadar karavanayla yemek çıkıyor 1milyon askerin yediğiyle 200 bin hiç bir olur mu? 

gidip gidip geliyorum doğrusu. 

Dur bakalım başımızdakiler ne karar verecek? onun üzerinde düşünecem.Zaten her halukarda iyi kötü yan, iki durumda da mevcut.   

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek

Ya sev ya terk et demekle ya askerlık yap ya da yapma demek arasında hiç bir fark yok.

Ülkesini seviyorsa zaten gidecektir.

Sevmiyorsa gitmesin. Gidince sultantop baskını dağlıca baskını gibi (daha arttırabilirim) gibi olaylar olur. Ya da çatışmada kafasıını mevzıye gömüp havaya doğru ateş ederler. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

düşman ülkeler neden çekiniyor biliyormusunuz?

her türk geci askerlik yapıyor savaş halinde eğitime gerek olmadan hepsi asker olabilecek durumda onları bu korkutuyo çünkü kendileri paralı paralı olmayanlarada kısa dönemde askerlik eğitimi veremezler

Bu Türkiye için büyük güç ha DTP ? salla gitsin bağırıyo köpekler (hey dtp millet vekili sen eğe bunu okuyorsan sen tam bi orp çocuğusun  ipimi verem istiyosan :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 4854 Toplam Mesaj: 45