folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İstemeyen Askerlik Yapmasın Meclise Geliyor

İstemeyen Askerlik Yapmasın Meclise Geliyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Conquer
    Conquer's avatar
    Erkek
    ancak pkk sonuna kadar bittiginde,Türkiye de; savasa girecekmiyiz sorusu bittiginde böyle bir yasa cikmali!

Hiçbir gerçek,bir şizofrenin yalanıyla başa çıkamaz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sky
    Sky's avatar
    Erkek
    Bir kaç ay once askerligimi bitirmis biri olarak soyluyorum.Gercekten cok farkli degerlendirilebilir okadar insan.Ben gorduklerimi soyluyorum adam genetikci biyoloji dalinda bu adami aliyosun.Gunde 3 yada 5 saat nobet tutuyo baska bisey yaptigi yok.Askeriyede uyudugum kadar uymadim normal hayatta.Vasiflarina gore ciddi anlamda degerlendirilme diye birsey yok kesinlikle.Egitim olarakta 25 gunluk bi egitim bi kez atis yaparsin oda haybeden tmm (k.d. ler icin).Ordunun Asker anlaminda revizyona ihtiyaci var diye dusunuyorum.Uzun donem yapanlar icinde hemen hemen buna yakin oldugunu biliyorum durumun..

Ona aşık olmak, cehennemde çakmaklara gaz doldurmak gibi bir şeydi...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek
    böyle bi kanun millet gerekirse ikametgahnı doguya ble aldırır:S
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

tasarıyı  dtp veriyorsa , ne derler  ;  it ürür kervan yürür.   yada  köpeğin duası kabul olsa gökten kemik yağar  :D

Temel adalettir .
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

Nikoteen bunu yazdı:
    ----------------------------- 

Askerlık zorunlu olmamalıdır,Eğer ki ben Demokrasiyle yönetilen ve yöneten bir ülkeyim diyorsa türkiye.. Bakın bakalım bi dünya çapına bana atatürk'ün ilke ve inkilaplarını copy-paste yapıcanıza biraz globelleşinde dünyada bir örnek gösterin hem demokrasik olan hemde askerliği zorunlu kılan tek bir örnek ??

Tamam senin gibi global baktım askerlik zorunlu olmasın dedim.Ee benim askere ihtiyacım var ne yapacağım?Parayla uşak tutmam lazım.Tamam tuttuk hatta bu adamların daha kalifiye olduğunuda gördük.Herşey güzel... ancak ;

Şimdi sende o global bakışınla örnek göster bakalım bunu yapan hangi ülke geçmişten günümüze podyumda.Senin gibi düşününenler yüzünden osmanlı paralı asker sistemini kullandı da ne oldu? Sen 1 verirsin elin oğlu 2 verir, ondan sonra askerde bonservis ortaya çıkar.Adam para için orda, toprak için ölürmü dersin?

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erenn
    erenn's avatar
    Erkek
    Karar Güzel Ama Kimden Geldiğine Bakılırsa Pek İçaçıcı Bir Durum Değil.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kocero
    kocero's avatar
    Erkek
    Osmanli ordusundaki uygulamalardan biriside cingenelerin askere alinmamasiydi. bunlari geri hizmette falan silah verilmeden kullandiklari olmus. Turk Ordusuda gonullu askerlik yapanlarin haricindekilere tuvalet falan temizletsin veyta baska yerlerde kullansin onlari ama basi bos bu ulkede yeyip icip sorada bu ulkeadina askerlik yapmam dedirtmesin bu serefsizlere.

BILDIKLERINI YUZLESTIR HAYATLA ve SINAMAKTAN KORKMA !!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    kocero bunu yazdı:
    Osmanli ordusundaki uygulamalardan biriside cingenelerin askere alinmamasiydi. bunlari geri hizmette falan silah verilmeden kullandiklari olmus. Turk Ordusuda gonullu askerlik yapanlarin haricindekilere tuvalet falan temizletsin veyta baska yerlerde kullansin onlari ama basi bos bu ulkede yeyip icip sorada bu ulkeadina askerlik yapmam dedirtmesin bu serefsizlere.

15 ay askerlik yapanlar zaten tuvalet temizliyor,şehrin ortasında nöbet tutuyor.

Binlerce genç en verimli zamanlarında amaçsızsa askere alınıyor.

Askerlik olmalı,belki zorunluda olmalı ama bu kadar uzun süre olmamalı.
    Çünkü acemi birliğinden çıkıpta usta birliğine girdikten sonra,ilk 1 ayla son 1 ay arasında hiç bir fark yok.18 den 15 e düştü,bence zayık günah.
    Üniversite öğrencisini alıp orda süründürmeninde manası yok.Kaldıki insanın memleketini sevmesi değil insan öldürebileceği manasına gelmemeli.
    İnsanlar ölmemeli.Evet terör var,poliannada değilim ama terörün olmadığı onca şehirde sanki soğuk savaş varmış gibi binlerce adam yığmak bu ülkenin ekonomisine yüklenmiş en büyük faturadır.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kocero
    kocero's avatar
    Erkek
    Antikky bunu yazdı:
    kocero bunu yazdı:

15 ay askerlik yapanlar zaten tuvalet temizliyor,şehrin ortasında nöbet tutuyor.

Çünkü acemi birliğinden çıkıpta usta birliğine girdikten sonra,ilk 1 ayla son 1 ay arasında hiç bir fark yok.18 den 15 e düştü,bence zayık günah.
    Üniversite öğrencisini alıp orda süründürmeninde manası yok.Kaldıki insanın memleketini sevmesi değil insan öldürebileceği manasına gelmemeli.
    İnsanlar ölmemeli.Evet terör var,poliannada değilim ama terörün olmadığı onca şehirde sanki soğuk savaş varmış gibi binlerce adam yığmak bu ülkenin ekonomisine yüklenmiş en büyük faturadır.

Askerligini yapmis biri olarak bu konudaki gorusune tamamen katiliyorum hocam. Ama isin asil boyutu bazi insanlarin bu Ulkede yasayip da sirf bu ulkeye faydasi olmasin diye kendilerini soyutlama cabalari.

BILDIKLERINI YUZLESTIR HAYATLA ve SINAMAKTAN KORKMA !!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

kocero bunu yazdı:
    Antikky bunu yazdı:
    kocero bunu yazdı:

Askerligini yapmis biri olarak bu konudaki gorusune tamamen katiliyorum hocam. Ama isin asil boyutu bazi insanlarin bu Ulkede yasayip da sirf bu ulkeye faydasi olmasin diye kendilerini soyutlama cabalari.

Askerlik yapmamış biri olarak bu konudaki görüşünüze tamamen katılıyorum, askeriyeningiderleri okadar büyük ki, anlatıyorlar, yoğurtları kova kova döküyorlarmış, yemekler ziyan oluyormuş, etler 10-15 yıllık etler varmış vs. ayrıca insanın en verimli çağı boşuna geçiyo, onun yerine gidip zeytin ağacı dikseler ot toplamaktan sürünmekten iyidir,

savaş eğitimi de üç ayda alınamaz mı ?

///______________
Toplam Hit: 4852 Toplam Mesaj: 45