İşten Atılmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arslan25
    Arslan25's avatar
    Erkek

merhabalar bu gun ablam işten çıkarılmış kendisine daha once haber verılmeden bu gun işten çıkarılmış kendısı bı firmada müh. olarak gorev alıyo benım bıldıgım çıkarılmadan bı kaç gün once haber verılır.şimdi bu yaptıkları yasalmı bılen varsa aydınlatsın benı.

Asıl Güç Zeka, Sevgi ve Kararlılıktır. Bu Üç Etken İle Yenemeyeceğiniz Kimse Yoktur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çıkarmamışlar bildiğn kovmuşlar.Tazminatını verdiler mi ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arslan25
    Arslan25's avatar
    Erkek

hocam olay bu gun cereyan etmiş.bide severler yanı 6 ay dan cok oldu.hani kendım olsam derımkı ben yıne bişey yaptım atıldım ama ablam gerçekten önem vererek çalışan bı ınsan ağzımı bozdurucak şerefsızler yıyosa vermesinler kızın tazmınatını

Asıl Güç Zeka, Sevgi ve Kararlılıktır. Bu Üç Etken İle Yenemeyeceğiniz Kimse Yoktur
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

net bilmiyorum ama işten çıkarmadan önce bunu işçiye bildirirsin ve işçi belli bi süre mesai saatinin bi kısmında iş aramak için izinli sayılır yani kendine iş araması için gün içinde işçiye izin vermelisin

eğer bunu yapmadan işçiyi çıkarırsan ihbar tazminatı altında belli bi tazminat ödemek zorunda işveren sanırım tam bilmiyorum bilen biri yazar zaten birazdan

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arslan25
    Arslan25's avatar
    Erkek

direk atmışlar 15 gün felan  hikaye 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    Arslan25 bunu yazdı

merhabalar bu gun ablam işten çıkarılmış kendisine daha once haber verılmeden bu gun işten çıkarılmış kendısı bı firmada müh. olarak gorev alıyo benım bıldıgım çıkarılmadan bı kaç gün once haber verılır.şimdi bu yaptıkları yasalmı bılen varsa aydınlatsın benı.

avukata verin ihbar tazminatinizi alin

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arslan25
    Arslan25's avatar
    Erkek

teşekkürler hocam

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmutxTR
    UmutxTR's avatar
    Erkek

Sebep ne göstermişler?

Eğer bir kusurunu sebep gösteriyorlarsa, yani iş sözleşmesine aykırı hareket ettiğini iddia ediyorlarsa tazminatsız da çıkarabilirler.

Tbt Haftanın Sözü LynXMaSTeR; Bu cep numaralarını arayıp ben sizin hattınızı almak istiyorum, bana devredin, masrafları benden, üzerine de 100 lira vercem deyim belki satarlar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sebep göstermeden işten çıkarılabilir. Tazminatını vermek şartıyla tabi. Eğer tazminatı vermişlerse hiçbişey yapamazsın. 

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    Arslan25 bunu yazdı

istifalarda en az 15 gün olmak üzere yılına göre çalıştırma hakları var. ama illa 15 gün çalıştırmadan çıkaramazlar diye birşey yok.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı
    Arslan25 bunu yazdı

istifalarda en az 15 gün olmak üzere yılına göre çalıştırma hakları var. ama illa 15 gün çalıştırmadan çıkaramazlar diye birşey yok.

öyle bir şey var ihbar süresinin pararsının verdiği müddetçe o süreyi bekşlemeden çıkartabilir iş veren bu olay sadece işçi için geçerlidir işçi kafasına göre çekip gidemez ihbar sürenin beklemek zorundadır yada iş verenin isteğine bağlı ihbar ücretinin işverene ödeyebilir çıkarsın oda iş veren sitemesse mecbur çalışacaksın aksi halde hukuki yönden haksız dururma düşersin

SeRDaR tarafından 25/Tem/13 22:48 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 2037 Toplam Mesaj: 14