İşyerinden Tazminat Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    TaRuZ bunu yazdı

İşten keyfi olarak, yeni iş bulman, patronu sevmiyorum gibi sebeplerle çıkmak istiyorsan yapacak birşeyin yok. İş Kanunu'nun amacı işçiyi azami düzeyde korumaktır. Ama keyfi uygulamalardan da men eder. Amaç mevcut işin korunması olduğundan keyfi çıkarsan işten, herhangi bir hak talep edemezsin. Mealen; zaten işin var, otur oturduğun yerde der.

Keyfi değilki hocam girdi cıktı yapmaları fazla çalışma saatleri v.s hepsi var iyileştirmede yapıcaklarını sanmıyorum ki sene başında tekrar ihale görüp başka firmaya verilebilir

Peki işsizlik maaşı alınabilir mi? İşten kendi isteğin ile ayrıldığında

Yada ne bilim nerden vurulabilir ? Bisiler koparmak icin

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hellaven
    Hellaven's avatar
    Erkek

Hocam bordroda mesailer,fazla çalışma satlerini kısmı filan varmı bunları herşey normalmiş gibi gösterip imzalatılmışsa şahit bulunması gerekir.

En yakın işkur şubesine gidip daha detaylı bilgi almak ve şikayetçi olmak en iyisi ama öncesinde noterden ihtar çek.Kanunen haklı arkadaşın.Ayrıca 170 i ara aynı soruları sor,yardımcı oluyorlar

İşsizlik maaşı almak için işten çıkarılmış olması gerek fakat haklı sebepten dolayı çıkmak isterse arkadaşın ki alsana  sebep; haftalık çalışma saati 45 saatin üstünde hemen iş akdini feshebilirsin.Zaten sözleşme filan da yapılmamıştır..Bütün bunlar google da mevcut hocam 3857 sayılı iş kanunu incelemeni öneririm 

Not:İnsanın emeğinin karşılığını alması bişiler koparmaktan daha kıymetli diye düşünüyorum... 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Konu kalabalığı olmasın diye, aynı konu fakat işten ayrılma sebebi olarak farklı bir durumdan dolayı soru sormak istiyorum.

Şimdi hocam, bildiğiniz gibi yurt dışına doktoraya gidiyorum. Davetiyem de gelecek. İş yerinden kıdem tazminatı, normal tazminat gibi neler alabilirim. (Yurt dışında para lazım olacağı için ne kadar alırsam o kadar iyi.) İş yerinde 3 yıldır çalışıyorum. Davetiyem geldikten sonra nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Sevgiler, saygılar. 

Pikacu tarafından 03/Haz/17 01:10 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    Hellaven bunu yazdı

Hocam bordroda mesailer,fazla çalışma satlerini kısmı filan varmı bunları herşey normalmiş gibi gösterip imzalatılmışsa şahit bulunması gerekir.

En yakın işkur şubesine gidip daha detaylı bilgi almak ve şikayetçi olmak en iyisi ama öncesinde noterden ihtar çek.Kanunen haklı arkadaşın.Ayrıca 170 i ara aynı soruları sor,yardımcı oluyorlar

İşsizlik maaşı almak için işten çıkarılmış olması gerek fakat haklı sebepten dolayı çıkmak isterse arkadaşın ki alsana  sebep; haftalık çalışma saati 45 saatin üstünde hemen iş akdini feshebilirsin.Zaten sözleşme filan da yapılmamıştır..Bütün bunlar google da mevcut hocam 3857 sayılı iş kanunu incelemeni öneririm 

Not:İnsanın emeğinin karşılığını alması bişiler koparmaktan daha kıymetli diye düşünüyorum... 

Hocam size bodroyu göndersem yorumlayabilirmisiniz 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hellaven
    Hellaven's avatar
    Erkek

tabi ne demek pm den resim filan geliyormu bilmiyorum

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı

Konu kalabalığı olmasın diye, aynı konu fakat işten ayrılma sebebi olarak farklı bir durumdan dolayı soru sormak istiyorum.

Şimdi hocam, bildiğiniz gibi yurt dışına doktoraya gidiyorum. Davetiyem de gelecek. İş yerinden kıdem tazminatı, normal tazminat gibi neler alabilirim. (Yurt dışında para lazım olacağı için ne kadar alırsam o kadar iyi.) İş yerinde 3 yıldır çalışıyorum. Davetiyem geldikten sonra nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Sevgiler, saygılar. 

Pikaçu hocam, tazminatı gerektirecek hiçbir durum göremiyorum ortada.

Çalışma süren 3 yılı geçmemişse işten çıkmadan 6 hafta önceden, 3 yılı geçmişse 8 hafta önceden işverene yazılı olarak işten çıkacağını belirtmen gerekiyor. Aksi taktirde işverenin sana ihbar tazminatı ödetebilir. Aynı durum onlar seni habersiz çıkartırsa da geçerlidir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    Hellaven bunu yazdı

Yarın gün icerisinde göndereceğim 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    Pikacu bunu yazdı

Sevgiler, saygılar. 

Çalışma süren 3 yılı geçmemişse işten çıkmadan 6 hafta önceden, 3 yılı geçmişse 8 hafta önceden işverene yazılı olarak işten çıkacağını belirtmen gerekiyor. Aksi taktirde işverenin sana ihbar tazminatı ödetebilir. Aynı durum onlar seni habersiz çıkartırsa da geçerlidir.

Bu olmadı.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    C-force bunu yazdı
    Hellaven bunu yazdı

Yarın gün icerisinde göndereceğim 

hocam pm ile gönderdim yorumlar isen sevinirim teşekkürü borç bilirim

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı
    Pikacu bunu yazdı

Sevgiler, saygılar. 

Bu olmadı.

Şimdi patron olduğumu düşün,

Bir elemanın var 3 yıldır çalışıyor.

Adam seni bırakıp yurtdışına gitmek istiyor, senden ne koparırım diye araştırıyor.

Ne hissedersin? Doğru olan nedir?

Toplam Hit: 3605 Toplam Mesaj: 22
sgk girdi çıktı