folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İzmir - Manisa Elektirik Dağıtım Gediz Â.Ş Fatura Kazığı

İzmir - Manisa Elektirik Dağıtım Gediz Â.Ş Fatura Kazığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Beyler her zaman 50 civarı fatura gelirdi bu sefer 88geldi manisa geneli herkes böyle arkadaşa 290 gelmiş gediz den yapılan açıklamada tahmini fatura göndermişler yani okumamışlar sayaçları

Detaylar

http://45haber.com/yasam/yuksek-gelen-faturalarin-sebebi-ortaya-cikti.html 

TAHMİNİ TÜKETİM METODOLOJİSİNE GÖRE HESAPLANAN FATURALARA İLİŞKİN DUYURU  08 Ocak 2015 tarihinde İzmir ve Manisa illerinde Dağıtım Şirketi tarafından yapılan sayaç okuma işlemlerinde, Müşteri sayaçlarının Elektrik Piyasası Dengeleme ve Uzlaştırma Yönetmeliğinin 81. maddesi uyarınca düzenlenen “Otomatik Sayaç Okuma Sistemlerinin Kapsamına ve Sayaç Değerlerinin Belirlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar” da tanımlanan ve sayacın okunduğu tarih itibari ile geçmiş tüketimi dikkate alarak ilgili ayın son gününe kadar yapılacak tüketim toplamı üzerinden fatura oluşturma yöntemi olan, “Tahmini Tüketim Hesaplama Metodolojisi” ile faturalamanın yapıldığı tespit edilmiş ve uygulama Şirketimizin talebi üzerine süratle durdurulmuştur.  Dönemsel Sayaç Okuma yöntemi yerine “Tahmini Tüketim Hesaplama Metodolojisi” ile yapılan sayaç okuma işleminin Müşterilerimizin mağduriyetine yol açtığı değerlendirilmiş, söz konusu uygulamaya 09 Ocak 2015 tarihi itibariyle son verilmiştir. “Tahmini Tüketim Hesaplama Metodolojisi” ile tahakkuk eden faturalar iptal edilerek, güncel endeks değerlerine göre hesaplanan faturaların düzeltme işlemlerinin yapılması için, ilgili Müşterilerimizin kendilerine tebliğ edilen fatura asılları ile birlikte en yakın Gediz Elektrik Müşteri İlişkileri Merkezlerine uğramaları yeterli olacaktır.   Kamuoyuna önemle duyurulur.  Saygılarımızla,  Gediz Elektrik Perakende Satış A.Ş.

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

manisa merkezdeyim. 150 tl yi geçmeyen fatura ocan ayının 5 inde 400 tl geldi. son okuma tarihi olarakta 31 ocak tarihini yazmışlar. o tarihe kadar olan endekside tahmini olarak girmişler sanırım. yani kullanmadığımız elektriği bizden peşin olarak almışlar. banka kredi taksitleri geldi herhalde godoşların.

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Tahmini fatura ney laan :D Havalar soğudu sen çok yakmışsındır elektriği buna 200 kitleyin gibi bişeymi acaba :D

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek
    interfector bunu yazdı

Tahmini fatura ney laan :D Havalar soğudu sen çok yakmışsındır elektriği buna 200 kitleyin gibi bişeymi acaba :D

totoşların banka kredi vadesi varmış şubatta. parayı bizden topluyor işte. gedaş'ın baktığı bütün bölgelerdeki işyerlerine böyle katlamalı fatura geldi.

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

Çanakkalede aynı hocam 45 i geçmeyen fatura 135 geldi amk apartmanda baktım 100 den aşağı fatura yok ulan o değilde her ay 20 tl gelen bi çocuk vardı ona bile 65 i geçirmişler :D  bizim 49 tl vergi :D ağlancak halimize gülüyoz 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

55TL yi geçmeyen fatura 117 TL gelmiş :)

İzmir - manisaya özel bir kazık değil:)

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

aynen karşıyadayım bende 150 lira geldi 

bende hiç bakmıyom bile ufo mufo yakıyoz gelmiştir diye şak ödedik =)

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek

Balıkesirdeyim 150'yi geçmeyen fatura 260 geldi. Varmı yapılabilinecek bi çözüm?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mezantalac
    Mezantalac's avatar
    Erkek

50  tl yi geçmeyen fatura 95 gelmişti bu ay bende hiç dikkat etmemiştim

"Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.Bu yüzden, halatlarını söküp at. Güvende olduğun limandan ayrıl. Yelkenlerini rüzgarla doldur. Araştır. Hayal et. Keşfet." (Mark Twain)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Abi dağıtım özelleştiyse normal özelleşen her kurumda olan mevzular 2 aylık okur peşin peşin nasıl olsa adam abonem diyor , paraya ihtiyaç varsa okumadan tahmini 30 40 şişirerek yazar falan parayı bir güzel işletir 1 2 aya düzeltme çeker 50 geleceğine 30 yazar vs. vs.. ,  okuma sistemi hatalıydı yeni sisteme geçtik de tekrar bi geçirme yapar sayaç yenilendi , sayaç bakım vs.. vs.. der olan şeyler istanbulda çılgın atıyor :D açma kapama almak için faturayı yazdığı gün kesicek nerdeyse elektriği o derece sabırsızlar

LaNCeLoT tarafından 15/Oca/15 10:56 tarihinde düzenlenmiştir

Kurtlar tasma takmaz....
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

adamlara para lazımmış basmışlar faturayı .

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 4386 Toplam Mesaj: 37