İzmirde Oturan Muridler?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

izmire geleceğim üniversite için . büyük ihtimal ege üni olacak . bu üniversite ve izmir hakkında özellikle bornova hakkında bilgilendirebilir misiniz ? mesela örnek vereyim insanlar sokakta bira içebiliyor ve diğer insanlar bunu normal mi karşılıyormuş .

abilerim , ablalarım yardımlarınızı bekliyorum.

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sosyopatmanik
    sosyopatmanik's avatar
    Erkek

edit

sosyopatmanik tarafından 29/Tem/13 19:54 tarihinde düzenlenmiştir

at avrat silah
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek
    sosyopatmanik bunu yazdı

edit

neden sildin abi

my4 tarafından 29/Tem/13 19:54 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bloom
    Bloom's avatar
    Erkek

Mis gibi yere gidiyosun,gecen sene bitirdim bende,yasayarak ogren. ;)

Bortubocek sever
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek
    Bloom bunu yazdı

abi ne anlamda .

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek

Sokakta bira içilmesini neden garipsedin anlamadım neyse izmir güzel şehir. Bornovada kaldım bu sene, aklına gelebilecek her türlü şeyi bulabilirsin, insanlar kendi işine bakar, güler yüzlüdürler. Küçükpark öğrencilerin bolca takıldığı yerdir, pub, rock bar ne ararsan var. Ama müridinde dediği gibi yaşayarak öğren, özetlersek bunlar. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bloom
    Bloom's avatar
    Erkek
    my4 bunu yazdı
    Bloom bunu yazdı

abi ne anlamda .

Ege universitesi kampusu bol otlu,agacli,bortu bocekli bi yer tam benlik,o yuzden cok sevmisimdir,hatta haftasonu bile sabah erkenden gider gezinirdim kampus icerisinde degisik bocekler falan bulabilecekmiyim diye(tabi bu benim sahsima yonelik bir durum)

Kampusun icerisinde bir suru kafe vardir,ders aralarinda ya da ogle arasinda falan arkadaslarinla gider oralarda vakit gecirebilirsin,buyuk bi yuzme havuzu vardir,yalniz slip mayo ve cap giyme zorunlulugu vardir,hadi cap neyse de slip mayo cok itici, o yuzden havuza hic sicak bakmadim ben. :))

Bornova'da yiginla ogrenci vardir,zaten gidince de goreceksin,Kucukpark'ta yine kafe,bar,lokanta gibi yerler vardir,ilk zamanlar orda cok vakit gecireceksin ama sonradan sarmayacak ve sonrasinda Alsancak'a yoneleceksin, ohh burasi daha iyiymis ya diyeceksin.

Bortubocek sever
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

izmirde oturuyorum. Hani müslüman diye geçinen iller, ülkücüyüm diye takılanlar, laiklik diye gezenler, çağdaşlık diye bağıranlar varya.. İzmir hepsinden de müslüman, hepsindende ülkücü, hepsinden de laik, hepsindende çağdaş... Yani herkes kendi inancını yaşıyor kimsenin kimseye birşey dediği yok. Havası suyu güzel memleketin ama biraz sıcak. Herşeyi iyidir izmirimin.. Güzel yere düşmüşsün. Yeğenimde ayrıca burada Biyoloji okuyor o da memnun

Cigu bigule :(
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    my4 bunu yazdı

izmire geleceğim üniversite için . büyük ihtimal ege üni olacak . bu üniversite ve izmir hakkında özellikle bornova hakkında bilgilendirebilir misiniz ? mesela örnek vereyim insanlar sokakta bira içebiliyor ve diğer insanlar bunu normal mi karşılıyormuş .

abilerim , ablalarım yardımlarınızı bekliyorum.

yahu benim anlamadığım izmir denilince neden ilk akla

1- çeşit çeşit hatunlar var ve istediğinle yatıyosun

2- istediğin yerde istediğin kadar içebiliyosun

geliyor? 

insanların rahat olduğu biryer. kimse kimsenin işine karışmaz. istediğin vakitte dolanabilirsin ben şahsen 7 yılır izmirdeydim gece 2 3 te falan rast gele arasokaklardan falan geçiyorduk daha bi kişi bile sen ne ayaksın dememiştir. köpekleri sevmiyosan biraz ekşın yaşayabilirsin sokaklarda :)

hatun konusuna gelince duyduklarının tamamı hurafedir. ankaranın hatunları,istanbulun hatunları ordakilere on basar. tek bildikleri kıçını başını aç, değişik değişik makyaj yap, markalı giyin kimseye bakam dolan. bakan oldu mu hemen yapıştır abaza diye. "göster ama elletme" olayı varya onun daniskası var işte. büyük bir kısmı havalı kokoşturlar. arada insan gibilerine de rastlarsın ama nadir.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    narkozMRT
    narkozMRT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İzmir'liyim Halim Bambaşka

Ne Olursan Ol Beni Bul ; https://www.facebook.com/izmirliyimmm
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

izmirde sokakta bira içme olayı çok nadirdir. kimse dolaşırken bira içeyim demez, öyle bi' kültür yok. bira genelde barda ya da alsancak/ksk sahilleri gibi belirli yerlerde sokakta içilir, öyle her sahilde de içilmez polis içirtmez zaten. yani çarşıya pazara giderken bira içen kimse göremezsin.

bol bol konser/tiyatro vs.. etkinlikleri yapılır. istanbul kadar olmasa da kültürel etkinlikler ortalamanın üstünde kültür ve bilgi birikimine sahip bir insan için yerel düzeyde yeterlidir.

izmir güzel yerdir, umarım geldiğine pişman olmazsın. genelde sıcak bi' şehrimiz olarak bilinir. 

ekleme: hatun konusu hurafe değildir. izmir'in hatunları başkadır!

RockZs tarafından 29/Tem/13 20:22 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 3536 Toplam Mesaj: 36