İzmirde Oturan Muridler?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

bornova yazın çok sıcak kışın çok soğuk olan bi semt özellikle yazın ankara asfaltının orda ve hastane girişinin orda sıcak hava dalgası oluşur hamamdan bile daha sıcak olur

onun dışında küçükparkta genelde it kopuk takımı sanayi sitesinde çalışan elemanların akşam birahanelerde takıldığı bi yerdir

ayrıca sokakta içki içmek nereye gidersen git hiç hoş karşılanmayacak bi durumdur ki öyle çoluk çocuğun ailenin olduğu yerde adam olan insan içmez zaten gider birahanede içer ne bok yapıosa yapar...

ha turizm ilçesinde olursun misal marmaris gibi orda sorun yok turistler zaten içsinki esnafa para kazandırsın o başka...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    my4 bunu yazdı

izmire geleceğim üniversite için . büyük ihtimal ege üni olacak . bu üniversite ve izmir hakkında özellikle bornova hakkında bilgilendirebilir misiniz ? mesela örnek vereyim insanlar sokakta bira içebiliyor ve diğer insanlar bunu normal mi karşılıyormuş .

abilerim , ablalarım yardımlarınızı bekliyorum.

Yanlış anlama tutucu biri değilim. Ünide ortalama oalrak 3 günde bir kesin içtim. Fakat sokakta bira içilirmi diye soruyorsan boşver okuma:) 

ilk soracapın sorular başka olmalıydı

https://t.me/pump_upp
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cracker
    cracker's avatar
    Erkek

izmirde sahil kenarlarında istediğin gibi elinde bira içebilirsin. içiyolarda zaten , kimse bişe diyemez. derlersede özgürlüğümüze karışamazsınız diye eylem yaparlar.. basmane alsancak buca eşrefpaşa bornova vs gibi yerlerde pavyonlar batakhaneler mevcuttur. buralarda belli başlı mekanlar var oralara düşersen seni donunla dışarı gönderirler. sakın bu tarz yerlere bulaşma..istersen mekan isimleride verebilirim. belediyeleri tembeldir,çoğu chpdir. tek 1tanesi akpdir. halktan topladığı paralarla şehrin altyapısını ve mimarisini geliştirmek yerine kültüre eğlenceye harcarlar genelde. misal kültür etkinliği altında bir sanatçı çağırırlar ve tek gecede 40-50bin cebine koyarlar gönderirler. eğlenceye düşkündürler. belli kesimi halktan olmayan burjuvalardan oluşur , bunlar kendi başlarına lüx ve refah içinde yaşarlar. ülke genelinde bakıldıgında izmir köy şehirdir. kentleşme babında kendini hiçbişekilde geliştirememiştir. 10 dakka yağmur yağsa sokaklar suyla dolar. merkezler hariç ara sokaklar pistir,ortalıkta çöpler doludur.. buda yine belediyecilikten kaynaklanıyor. izmir halkının birçoğuda bu konuda illallah etmiştir. Deist  - Ateist - Hristiyan ların ülke genelinde en çok öbeklendindiği şehirlerden biridir.  karı kız bol ve götleri kalkık. fuhuş mevcut. Rus - ukraynalılar mevcut. iklimi çok güzel. gel görki başını kumdan çıkaramayan, başka şehir görmeyen deve kuşları izmiri daima cennet olarak görmüşlerdir, Türkiyenin gelişiminde diğer illere göre geride kalmış bir şehirdir.  Dost acı söylermiş. Öğrencilik hayatında başarılar.

Sana Verilecek En İyi Ceza Kısasa Kısastır, Şiddetli Bir Ceza Şehvete Esir Olanı Gaflet Uykusundan Uyandırır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    my4 bunu yazdı

izmire geleceğim üniversite için . büyük ihtimal ege üni olacak . bu üniversite ve izmir hakkında özellikle bornova hakkında bilgilendirebilir misiniz ? mesela örnek vereyim insanlar sokakta bira içebiliyor ve diğer insanlar bunu normal mi karşılıyormuş .

abilerim , ablalarım yardımlarınızı bekliyorum.

yahu benim anlamadığım izmir denilince neden ilk akla

1- çeşit çeşit hatunlar var ve istediğinle yatıyosun

2- istediğin yerde istediğin kadar içebiliyosun

geliyor? 

insanların rahat olduğu biryer. kimse kimsenin işine karışmaz. istediğin vakitte dolanabilirsin ben şahsen 7 yılır izmirdeydim gece 2 3 te falan rast gele arasokaklardan falan geçiyorduk daha bi kişi bile sen ne ayaksın dememiştir. köpekleri sevmiyosan biraz ekşın yaşayabilirsin sokaklarda :)

hatun konusuna gelince duyduklarının tamamı hurafedir. ankaranın hatunları,istanbulun hatunları ordakilere on basar. tek bildikleri kıçını başını aç, değişik değişik makyaj yap, markalı giyin kimseye bakam dolan. bakan oldu mu hemen yapıştır abaza diye. "göster ama elletme" olayı varya onun daniskası var işte. büyük bir kısmı havalı kokoşturlar. arada insan gibilerine de rastlarsın ama nadir.

1-hatun matun sormadım hocam . konuya öyle birşey yazmadım .

2-bira olayını .insanların bakış açısının nasıl olduğunu analiz etmek için sordum .

çünkü bende mekan olarak bir yerde oturup içmenin daha adaplı olacağını biliyorum.

delikanlıya , serserilik yakışmaz hocam.

@patates yukarıdaki cevap senin içinde geçerlidir . bir ara urlaya gitmiştim . gördüm insanlar çok doğal karşılıyordu . o yüzden bu merakımı gidermek istedim.

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

izmirde sokakta bira içme olayı nadir falan değildir. bornova, karşıyaka, göztepe de içilir gayet. kimse karışmaz bir şey sormaz olay çıkarmadıktan sonra. karşıyaka sahil tamamen insan doludur alaybeyden mavişehire kadar ve içen de çok vardır. buna benzer alsancak ve göztepe de. mekanlar da da içilir tabi. istediğin yerde içersin.

izmir anlatılmaz yaşanır. istanbulda okuyorum izmirliyim, şahsen izmir kadar rahat güzel yaşanan yer az var.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    cracker bunu yazdı

izmirde sahil kenarlarında istediğin gibi elinde bira içebilirsin. içiyolarda zaten , kimse bişe diyemez. derlersede özgürlüğümüze karışamazsınız diye eylem yaparlar.. basmane alsancak buca eşrefpaşa bornova vs gibi yerlerde pavyonlar batakhaneler mevcuttur. buralarda belli başlı mekanlar var oralara düşersen seni donunla dışarı gönderirler. sakın bu tarz yerlere bulaşma..istersen mekan isimleride verebilirim. belediyeleri tembeldir,çoğu chpdir. tek 1tanesi akpdir. halktan topladığı paralarla şehrin altyapısını ve mimarisini geliştirmek yerine kültüre eğlenceye harcarlar genelde. misal kültür etkinliği altında bir sanatçı çağırırlar ve tek gecede 40-50bin cebine koyarlar gönderirler. eğlenceye düşkündürler. belli kesimi halktan olmayan burjuvalardan oluşur , bunlar kendi başlarına lüx ve refah içinde yaşarlar. ülke genelinde bakıldıgında izmir köy şehirdir. kentleşme babında kendini hiçbişekilde geliştirememiştir. 10 dakka yağmur yağsa sokaklar suyla dolar. merkezler hariç ara sokaklar pistir,ortalıkta çöpler doludur.. buda yine belediyecilikten kaynaklanıyor. izmir halkının birçoğuda bu konuda illallah etmiştir. Deist  - Ateist - Hristiyan ların ülke genelinde en çok öbeklendindiği şehirlerden biridir.  karı kız bol ve götleri kalkık. fuhuş mevcut. Rus - ukraynalılar mevcut. iklimi çok güzel. gel görki başını kumdan çıkaramayan, başka şehir görmeyen deve kuşları izmiri daima cennet olarak görmüşlerdir, Türkiyenin gelişiminde diğer illere göre geride kalmış bir şehirdir.  Dost acı söylermiş. Öğrencilik hayatında başarılar.

abi her sahil kenarında da içemezsin, sahilevlerinde efendi efendi oturup içiyorken polisler geldi ve bizi tatlı bir dille uyardılar, burada içemezsiniz şikayet geliyor şurada için dediler, biz de tamam dedik içmedik. eylem yaparlar lafı da senin ilerigörüşlülüğün olmuş.

belediye kısmına katılmıyorum, bence izmir için özellikle böyle "kötü" bir belediyecilik algısı oluşturuluyor. bence belediye elinden gelen hizmeti halkı için yapıyor. bu başlı başına bi' tartışma konusu tabi ve belediyecilikten ne anladığımıza bağlı. o akp li bayındır belediyesinin de niye akp li olduğunu ben bilirim.

sanatçılar gecede 40-50 bin 'i cebine koyar demişsin ama bence bu harcamaları belki de en az yapan büyükşehir belediyesi izmir belediyesidir. sanatçılar da gecede 40-50 bin almazlar, belki özel günlerde gelen popüler sanatçılar bu meblağları alırlar. çim konserlerinde çıkan sanatçılara ödenen para HAFTALIK 50-60 tl yi geçmez.

10 dk yağmur yağsa sokaklar sel olur felan demişsin, zaten biraz aklı mantığı olan bunun yanlış olacağını bilir, izmir e bazen günlerce yağmur yağar. izmirdeki sel oranını da diğer illerle bi' karşılaştırmak lazım, bence izmirde bu oran yine normallerde seyrediyordur.

kısacası izmir 'i seviyorum, belediyecilik tartışmasına dönmezse sevinirim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    narkozMRT bunu yazdı

İzmir'liyim Halim Bambaşka

İmza YOK !!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bloom
    Bloom's avatar
    Erkek

Sunu da ekliyeyim,kentkarti bi kere basarsin 90dk boyunca vapura,otobuse,metroya,izbana ekstra kesinti olmadan binersin,mis gibi.

Bortubocek sever
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı
    cracker bunu yazdı

abi her sahil kenarında da içemezsin, sahilevlerinde efendi efendi oturup içiyorken polisler geldi ve bizi tatlı bir dille uyardılar, burada içemezsiniz şikayet geliyor şurada için dediler, biz de tamam dedik içmedik. eylem yaparlar lafı da senin ilerigörüşlülüğün olmuş.

belediye kısmına katılmıyorum, bence izmir için özellikle böyle "kötü" bir belediyecilik algısı oluşturuluyor. bence belediye elinden gelen hizmeti halkı için yapıyor. bu başlı başına bi' tartışma konusu tabi ve belediyecilikten ne anladığımıza bağlı. o akp li bayındır belediyesinin de niye akp li olduğunu ben bilirim.

sanatçılar gecede 40-50 bin 'i cebine koyar demişsin ama bence bu harcamaları belki de en az yapan büyükşehir belediyesi izmir belediyesidir. sanatçılar da gecede 40-50 bin almazlar, belki özel günlerde gelen popüler sanatçılar bu meblağları alırlar. çim konserlerinde çıkan sanatçılara ödenen para HAFTALIK 50-60 tl yi geçmez.

10 dk yağmur yağsa sokaklar sel olur felan demişsin, zaten biraz aklı mantığı olan bunun yanlış olacağını bilir, izmir e bazen günlerce yağmur yağar. izmirdeki sel oranını da diğer illerle bi' karşılaştırmak lazım, bence izmirde bu oran yine normallerde seyrediyordur.

izmir belediyesi elinden geleni yapıo mu ahahahahaha başkasının yanında söyleme amk gülerler

daha çük kadar kmlik metroyu bitiremediler

tamam akp hacı hocalar fln yeri gelio çalıo çırpıolar ama çalışıoda ipneler!

izmire bi melih gökçek gibi adam lazım insan adalara bi gemi koyar millet haftasonu çoluğuyla çocuğuyla gitsiz gezsin amk nerde...

bu chpli dallamalar anca akşama kadar belediye binasının önünde otursun amk başka bi bok yedikleri yok!

kısacası chpli belediyeler yıllarca yattılar akpde bayrağı aldı götürdü hoca aksini idda eden aptaldır zaten çünkü görünen köy kılavuz istemez...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı
    RockZs bunu yazdı
    cracker bunu yazdı

izmir belediyesi elinden geleni yapıo mu ahahahahaha başkasının yanında söyleme amk gülerler

daha çük kadar kmlik metroyu bitiremediler

tamam akp hacı hocalar fln yeri gelio çalıo çırpıolar ama çalışıoda ipneler!

izmire bi melih gökçek gibi adam lazım insan adalara bi gemi koyar millet haftasonu çoluğuyla çocuğuyla gitsiz gezsin amk nerde...

bu chpli dallamalar anca akşama kadar belediye binasının önünde otursun amk başka bi bok yedikleri yok!

kısacası chpli belediyeler yıllarca yattılar akpde bayrağı aldı götürdü hoca aksini idda eden aptaldır zaten çünkü görünen köy kılavuz istemez...

ben kırk yıllık ahbabın mıyım da "amk" yazıyorsun? neyse..

bi' aralar gemi vardı, isteyen kentkart basıp bi' adaya gidip-geliyordu. şu anda da büyük ihtimalle bu uygulama devam ediyordur.

yazdıklarına dikkat et, bilip bilmeden kimseye "aptal", "dallama", "amk", "bok", "ahahahah", "çük" demeden de bi' forumda tartışılabilir olduğunu bu millet görsün.

Toplam Hit: 3571 Toplam Mesaj: 36