folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder İznim Olmadan Karşıdaki Kişinin Fotoğraf Kayıt Alması?

İznim Olmadan Karşıdaki Kişinin Fotoğraf Kayıt Alması?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Konu şu, otobüsteyim yanımda 5-10 yaşında çocuğum maske takmıyorum uyarıyorlar ve yetkili kimse gelsin ceza yazsın takyacağım diyorum o sırada önden biri beni ve çocuğumu kameraya alıyor ve sosyal medyada yayınlıyor...

Bu kamera kaydı normal midir, suç mu?

Bugün haberlere düşen olayda çocuğa çok üzüldüm ve kameraya alana acayip doldum. Olay yukarıdaki gibi gerçekleşiyor. Hukukçular iın yorumunu merak ediyorum.

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

umuma açık bir alanda kurallara uyulmaması da söz konusu olunca suç olduğunu sanmıyorum. Delil niteliğinde değerlendirilebilir. Ancak bunun yine hedef gösterme amaçlı sosyal medya ya da tv kanallarına sevk edilmesi suç teşkil edebilir ve hatta bence etmeli. Hukukcu değilim sadece yasalardan anladığım mantıkla yaklaştım.

Yine umuma açık bi yerde sevişirsen kayda alınıp bu deliller ile hakkında işlem yapılabilir ama kendi yatak odanda sevişirsen kaydı alan suçlu olur. 

sRcN tarafından 06/Haz/20 21:07 tarihinde düzenlenmiştir

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cohndoe
    cohndoe's avatar
    Erkek

Ben bu olayın dışında bu youtuber, tiktok gibi gibi yerlerdeki tiplere ayar oluyorum. Adam metroya biniyor, çat açıyor kamerayı şarkı söylüyor insanları da çekiyor, sonra kanalında yayınlıyor para kazanıyor. Kardeşim ne çekiyorsun beni izin aldın mı benden, çekiyorsun bir de orda burada yayınlıyorsun. insan işinden dönyüro/gidiyor, senin saçma videonun bir parçası oluyor sadece normal toplu ulaşım kullandı diye. Kavga çıkmıştır çekiyorsundur bende oradayımdır kadraja girmiştim birşey demem de. ne biliyim olay videosu çekildiğinde normal geliyor insanlara nedense, vardır hukukta bir yeri bunun illa herhalde. 

cohndoe ///// ygzkoc ///// R10 YaÖzKo
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Yasak olması gerekli. Bende hoşlanmiyorum. Adam kendini çekerken arkaplanda çıksam bile isteğim dışında olunca rahatsız oluyorum. 

Diğer taraftan amerikada kimse çekme kardeşim diyemiyor gördüğüm kadarıyla. Sebebini bilmiyorum

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=u9LQgQLhrZQ

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Otobüste maskeyi neden takmıyosunuz onu anlamadım?

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Bu Fox TV deki olayda da abiden yanayım. Yolda gidiyor,kimseye zararı yok kameraman adama yöneliyor. Maske çene altı diye... Adam tam yapmam istediğimi yapıyor... Tebrik ediyorum, bu tarz insanların toplumda çoğalmasını diliyorum.

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    _PesimisT_ bunu yazdı

Bu Fox TV deki olayda da abiden yanayım. Yolda gidiyor,kimseye zararı yok kameraman adama yöneliyor. Maske çene altı diye... Adam tam yapmam istediğimi yapıyor... Tebrik ediyorum, bu tarz insanların toplumda çoğalmasını diliyorum.

Taksim meydan ve İstiklal caddesinde maske takılması zorunlu. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Abi olay benle alakalı değil sosyal medyaya düşen bir olay...

https://mobile.twitter.com/hakansuer41/status/1269310241319071745

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    _PesimisT_ bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

bu kadınlar niye böyle öküz ya geçen banada maskem yok diye biryere almadılar gittim maske aldım geldim.

başkalarının hayatına müdahalem olmasın diye. takmıyorum diyor kadın kafasına kalasla vurucan atıcan aşaya

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    _PesimisT_ bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Maske takmıyorum diyen karı belliki sorunlu. Normal birisi olsa evet haklısınız deyip meseleyi kapatırdı.

Toplam Hit: 2919 Toplam Mesaj: 29
i̇zinsiz kayıt