folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder İznim Olmadan Karşıdaki Kişinin Fotoğraf Kayıt Alması?

İznim Olmadan Karşıdaki Kişinin Fotoğraf Kayıt Alması?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Tamam olay normal değil.. kadın normal değil. Hepsi evet... Ama kişilerin bu şekilde teşhir edilmesi toplumun önüne atılması için kayda alınması normal mi? Hukuki mi?

Üstelik bir de çocuk var orda...

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    _PesimisT_ bunu yazdı

Tamam olay normal değil.. kadın normal değil. Hepsi evet... Ama kişilerin bu şekilde teşhir edilmesi toplumun önüne atılması için kayda alınması normal mi? Hukuki mi?

Çocuk diye onlarca kişiyi öldürecek silahın tetigini çekmesi de suç değil yani. 

SUPERBICO tarafından 06/Haz/20 21:51 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    _PesimisT_ bunu yazdı

Çekim yapan kadın muhtemelen polis gelirse delil olsun diye çekiyor. O zaman tüm güvenlik kameralarını ve Mobeseleri kaldıralım ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek
    _PesimisT_ bunu yazdı

Konu şu, otobüsteyim yanımda 5-10 yaşında çocuğum maske takmıyorum uyarıyorlar ve yetkili kimse gelsin ceza yazsın takyacağım diyorum o sırada önden biri beni ve çocuğumu kameraya alıyor ve sosyal medyada yayınlıyor...

Bu kamera kaydı normal midir, suç mu?

Bugün haberlere düşen olayda çocuğa çok üzüldüm ve kameraya alana acayip doldum. Olay yukarıdaki gibi gerçekleşiyor. Hukukçular iın yorumunu merak ediyorum.

Hocam bu Twitter'da paylaşılan ise bende çocuğa üzüldüm, kendi canını, çocuğunun canını ve bir çok insanın canını tehlikeye atıp, birde pişkinlik yapacak şekilde gerizekalı bir anneye sahip, insanlar ailelerini seçemiyorlar ve çocuğun bir suçu yok.

EDİT: konuya gelecek olursak hukuki yönünü bilmiyorum ama ben olsam bende kameraya çekerdim, bu pişkinlikle hareket eden bir insan polisi gördüğü an maskeyi takar ve ispat sorunlu olur, ya da çıkıp mesela erkek olduğum için bana sarkıntılık etti dese boku bokuna mahkemelerde sürünürken delil olarak gösterebileceğim kaydım olur. 

twilight_flame tarafından 06/Haz/20 22:00 tarihinde düzenlenmiştir

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanqerLine
    DanqerLine's avatar
    Erkek

o kadının acilen bir doktora görünmesini tavsiye ediyorum bu hareketler sağlıklı bir bireyin yapacağı hareketler değil çocuğa yazık onun piskolojisininden içinden geçer valla

ABONE OLUN BEYLER PARA KASACAZ : https://www.youtube.com/gecehayatimiz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

http://www.gumuskoza.com.tr/m-haber-29770.html

Sosyal medya basligina bakabilirsin haber detayindaki.

KVKK by konuda oldukca sert.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    _PesimisT_ bunu yazdı

bence normal değil, kesinlikle olmaması gereken bir şey. bunun sonu yok çünkü bir süre sonra abd gibi linç toplumu oluruz. zaten herkes gaza gelmeye çok meraklı amına koduumun yerinde.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek
    MuhammeT bunu yazdı

http://www.gumuskoza.com.tr/m-haber-29770.html

Sosyal medya basligina bakabilirsin haber detayindaki.

KVKK by konuda oldukca sert.

Eyvallah hacım... Tamda böyle olması gerekir diye düşünüyordum... Yani eline kamera alan sokaktan geçeni çekip teşhir edemez, kitlelerin önüne atamaz. Rıza gereklidir....

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

KVKK boşluk var aslında

Madde 6 1. Fıkrası

Özel nitelikli kişisel verilerin işlenme şartları

Kişilerin ırkı, etnik kökeni, siyasi düşüncesi, felsefi inancı, dini, mezhebi
    veya diğer inançları, kılık ve kıyafeti, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlığı, cinsel hayatı,
    ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili verileri ile biyometrik ve genetik verileri özel
    nitelikli kişisel veridir.

2. FIkrası - Özel nitelikli kişisel verilerin, ilgilinin açık rızası olmaksızın işlenmesi yasaktır.

Buraya kadar herşey normal. Ama aynı maddenin 3.fıkrası ise 

Birinci fıkrada sayılan sağlık ve cinsel hayat dışındaki kişisel veriler, kanunlarda
    öngörülen hâllerde ilgili kişinin açık rızası aranmaksızın işlenebilir.

yani burada dava açsa hakimin kvkk insafına bağlı. Toplumu bilinçlendirme, delil olması açısından çekilmişede sokabilir.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Sen izin olmadığı halde maskeni çıkar,  kamera çekince de bik bik yap.

Suyundan da koysunlar...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
Toplam Hit: 2883 Toplam Mesaj: 29
i̇zinsiz kayıt