folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Japonca Ya Da Korece Öğrenmek İstiyorum.

Japonca Ya Da Korece Öğrenmek İstiyorum.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Günün 2-3 saati boş kalıyor, daha önce hiç merak salmadığım bu iki dilden birini konuşacak, yazacak düzeyde öğrenmek istiyorum.

Duolingo'nun ingilizce opsiyonu dışında vasatın üzerinde bir öğrenme kanalı (programı) bulamadım.

Aranızda japonca ya da korece öğrenmiş bir müridimiz var mı? öğrendiyseniz nasıl öğrendiniz? genel okur yazarlık seviyesine ne kadar sürede geldiniz? günde 2 saat ayırarak 6 ayda ciddi bir ilerleme kaydedilebilinir mi?

ingilizce ve türkçe tüm kaynaklar kabulümdür.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

üniversitelerin derneğimsi klüpleri oluyo dil öğreten bu tarz diller için, yakınındaki bi okula bakabilirsin.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

üniversitelerin derneğimsi klüpleri oluyo dil öğreten bu tarz diller için, yakınındaki bi okula bakabilirsin.

okul olayı zor, net ortamından veya app lerden bir şeyler bulmam lazım. öğrenmiş olanlardan kaynak öğrenmek daha mantıklı. beni at gibi sulama bana ırmağın yerini göstert! 

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    RETRET bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

okul olayı zor, net ortamından veya app lerden bir şeyler bulmam lazım. öğrenmiş olanlardan kaynak öğrenmek daha mantıklı. beni at gibi sulama bana ırmağın yerini göstert! 

instagramda türbanlı kop dinleyen kızlara sorcan o zaman abi :P 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

bende tesadüftür ki koreceye başladım yeni. 

funeasylearn ve write korean programı ile başladım. bir aşinalık olsun diye... 

biraz araştırdım herkes bir kaynak önermis ancak listelemek lazim.  yarin yazayım unutmazsam

ben hep şunun taraftariyim. bir dili o ülkenin kaynağından öğrenmeli. piyasada dunya ingilizce kitabi var ama bence en iyisi oxford , cambridge yayinlari oluyor. o yuzden dil okullari taa eskiden beri yurtdisindan dunya paraya kitap getirtirlerdi.

çok mecbur kalmadan türk yazarlarıni tavsiye etmem. 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek

Korece öğren, Ablam japon dili edebiyatı bitirdi küfür ediyor japonlara. Nefret edilesi bir milletmiş tanıdıkça soğuyormuş insan. Onlar için her zaman Gaijin'sin derdi Ablam yani Yabancısın.

“Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş”(Gazel-i Baki)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

bende tesadüftür ki koreceye başladım yeni. 

funeasylearn ve write korean programı ile başladım. bir aşinalık olsun diye... 

biraz araştırdım herkes bir kaynak önermis ancak listelemek lazim.  yarin yazayım unutmazsam

ben hep şunun taraftariyim. bir dili o ülkenin kaynağından öğrenmeli. piyasada dunya ingilizce kitabi var ama bence en iyisi oxford , cambridge yayinlari oluyor. o yuzden dil okullari taa eskiden beri yurtdisindan dunya paraya kitap getirtirlerdi.

çok mecbur kalmadan türk yazarlarıni tavsiye etmem. 

bunları pek verimli bulmadım açıkçası, tamam yazı yazma olayını çocuk gibi yapar öğreniriz de funeasylearn ü pek verimli bulmadım :| duolingo da uykumu getiriyor, rusçayı bir seviyeye kadar ondan öğrenmiştim. bana yetişkine hızlı anlatır gibi anlatacak bir yapı, araç lazım. günde 2 3 saatimi kesintisiz vericem 6 7 ay sonra da belli bir seviyeye gelmiş olacağım böyle bir şey istiyorum bunu da pc veya android ortamında yapmak istiyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

geziyorsun tiktokda reelsde sonra bts ve blackpinkleri göre göre merak sarıyorsunuz :) ingilizceyi öğrenin hepsi ingilizceyi anadili gibi konusuyor zaten capanların korelilerin :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

geziyorsun tiktokda reelsde sonra bts ve blackpinkleri göre göre merak sarıyorsunuz :) ingilizceyi öğrenin hepsi ingilizceyi anadili gibi konusuyor zaten capanların korelilerin :)

moruk bana iş için lazım, zükerberg için lazım değil. bunlar burada liman yapımına başlayacaklar 14ay sonra; amazon.com da devasa bir depo yapacak 80 dönüm kapalı alana yapı yapacaklar, limanda korece bilenler ana alım grubunda olacağı için benim oraya kapak yuvarlamam gerekiyor.  limanda çok sayıda 30 yaş üstü daelim abla da olacaktır ama hedefim bu değil. zzz

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    cybermole bunu yazdı

moruk bana iş için lazım, zükerberg için lazım değil. bunlar burada liman yapımına başlayacaklar 14ay sonra; amazon.com da devasa bir depo yapacak 80 dönüm kapalı alana yapı yapacaklar, limanda korece bilenler ana alım grubunda olacağı için benim oraya kapak yuvarlamam gerekiyor.  limanda çok sayıda 30 yaş üstü daelim abla da olacaktır ama hedefim bu değil. zzz

Aga nasıl capon ya, çin olmasın o ? Liman falan yapıyorlar heryere ama Çinliler yapıyor sanki...

anca gidersin...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    garga bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı
    cybermole bunu yazdı

Aga nasıl capon ya, çin olmasın o ? Liman falan yapıyorlar heryere ama Çinliler yapıyor sanki...

Çinlilerle işim olmaz benim, orada yüksek kademe bir yere de çıkamazsın her çinli bir orospu evladıdır ve fırsat dahilinde öldürülmesi gerekir, Çin devleti bir habistir, çinliler ise virüstür, trojandır. Liman G.Kore tarafından yapılacak ve devasa bir liman, ABD, Almanya desteği var proje inceleme aşamasında dense de deniz tabanında çalışma yapılmaya başlanmış bile. Muhalefetin de haberinin olduğu bir proje bu. Neyse kore japon ana yükleniciler olacağı için benim hedefim bu ikisinden birisi.