folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Japonya Turkiye Arasinda Olasi İs Fikirleri

Japonya Turkiye Arasinda Olasi İs Fikirleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    akmarky bunu yazdı
    Milamber bunu yazdı
    akmarky bunu yazdı

balık işi olmamı hocam

adamlar ada ulkesi bilader. Ne balik isi olabilir?

ben ordan buraya diyorum japonyada yetişen balıkların ithalatı  :))

yok abi. geçen balık lokantasına gittim. somon istedim bir var 8 tl bir var 20 tl dedi.

niye farkı ne dedim 20 tl olan norveç somonu dedi. güldüm

ülkemin somonuna ne olmuşta ta dünyanın bir ucundan balık getirtmişler. made in Turkey dedik. :))))

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek
    akmarky bunu yazdı
    Milamber bunu yazdı
    akmarky bunu yazdı

balık işi olmamı hocam

hocam bizimkilerde balik kulturu sadece sahil kesimde var. o yuzden cok bir is olabilecegini sanmiyorum ki olsa bile bizimkiler bildikleri baligi yer. bilmedigini yemez. Turkiyenin yegane kaynagi bu konuda Norvec ayrica. 

Fırtına koparmaktır işim... Uzaklar Yolcusu
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    Milamber bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

aklıma geldi hocam japonlar teknolojide iyide olsalar daha ateşi bulmadılar

herşeyi çiğ yiyorlar bir lokanta işi nasıl olur.

buradaki ocak başı kebap nasıl gider acaba.

japonya değil ama çinmiydi yoksa taylanmıydı hatırlamıyorumda biri lokanta açmıştı çok tutuyordu.

hocam turk yemekleri dunyanin her yerinde cok tutuyor. ayrica ocak basi mantigida oyle. acikcasi japonlarin kendi ocak basi mantigi var ve son derece basarili. 

adamlarin duzenegi ona gore. direk yemek masasinda pisiriyorlar.

http://live-less-ordinary.com/wp-content/uploads/2013/12/hajime-robot-restaurant-bangkok-thailand.jpg?b28d64

bunun haricinde Tokyo etnik restoran cenneti olarak biliniyor dunyanin. orada ben donerci falan gordum yani. 

gercekten tutacak restoran isi yok mu? elbette var. ama ciddi bir yatirim istiyor. 1 milyon ila 2 milyon tl falan is gorecektir. Neden mi? mekan tuttun icini dayadin dosedin diyelim. senin restoranini digerlerinden ne ayiracak? ozel bir sey olmali. japonlarin daha once denemedigi birsey. benim aklimda bununla ilgili bir firsat var ama maalesef bunun icin para yok :/

a haklısın resimi görünce hatırladım. birde şöyle birşey görmüştüm çok ilginç gelmişti.

nasıl mağazada camın önüne elbise konuyorsa bir  lokantalarında da aynı mantıkla tabaklaı dizmişlerdi

yemeği camda görüyordun çok süper fikirdi. hatırlıyormusun br japon gelin diye bir dizi vardı oradaki başrol oyuncusu tokyoluydu orayı gezdirmişt bir programda orda gördüm.

peki nasıl anlaşıyorsun japoncaya çok önem verdiklerinden ingilizce konuşandansa japonca konuşanın daha önemsendiğini duymuştum doğrumu.

yani yanancı kişilere bakışı nedir.yada Türklere.

oradaki üniversiyteye gitmek mesela bilgin varmı.

oradaki Türk derneği varsa üye ol oradan danış.

hocam bi sakin ol. soyle yapalim. sen sorularini bana tek tek sor. yani en azinda numaralandir cevaplayim bundan sonra. 

japon gelin dizisinin bas rolu yanilmiyorsam ayumi takano idi. ki kendisini ben samimiyetsiz buluyorum. zira Turkiye de kaldigi donemde, popularitesinin artmasi icin musluman olmayi dusundugunu japonya ya dondugunde bir tv programinda dillendirmis sanirim. 

bunu soyle dusun. bir fransiz kadar manyak degiller bu konuda. sen turk olsan senin dilini konusan bir yabanci ile mi konusmaya calisirsin, yoksa bilmedigin halde seninle ingilizce konusmaya calisan birisiyle mi?  herkes maalesef sakir sakir ingilizce konusmuyor japonya da. dusunulenin aksine gercek bu. ama genel anlamda ana dilin gibi japonca bilsen bile sen onlar icin bir gaijinsin. bu hic bir zaman degismeyecek. kocan japon olsa bile gaijin olarak kalacaksin.  (gaijin= yabanci) 

Turklere gelince. Turklerden korkuyorlar ve korkmak icin pek cok konuda hakli sebepleri var. bizimkiler guzelim unumuzun icine orada da sicmayi basarmislar kismen. 

turk dernegi var mi bilmiyorum ama turk camisi var. bende bayram namazina ve cumalari cuma ya giderim diye umuyorum. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek
    Milamber bunu yazdı
    akmarky bunu yazdı
    Milamber bunu yazdı
    akmarky bunu yazdı

balık işi olmamı hocam

hocam bizimkilerde balik kulturu sadece sahil kesimde var. o yuzden cok bir is olabilecegini sanmiyorum ki olsa bile bizimkiler bildikleri baligi yer. bilmedigini yemez. Turkiyenin yegane kaynagi bu konuda Norvec ayrica. 

hocam gidip japonyanın hamsisini getirme sende :D orda direk tutan adamdan al burdaki koy bi konteynıra restorantlarla anlaş  restorantlara sat restorant japon somoto su der satar o balığı tabii ki yasal düzenlemeleri vs. göz ardı ediyorum 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek
    akmarky bunu yazdı
    Milamber bunu yazdı
    akmarky bunu yazdı
    Milamber bunu yazdı
    akmarky bunu yazdı

balık işi olmamı hocam

hocam gidip japonyanın hamsisini getirme sende :D orda direk tutan adamdan al burdaki koy bi konteynıra restorantlarla anlaş  restorantlara sat restorant japon somoto su der satar o balığı tabii ki yasal düzenlemeleri vs. göz ardı ediyorum 

iste bunlari hep dusunmek gerekiyor maalesf hocam. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    akmarky bunu yazdı
    Milamber bunu yazdı
    akmarky bunu yazdı

balık işi olmamı hocam

yok abi. geçen balık lokantasına gittim. somon istedim bir var 8 tl bir var 20 tl dedi.

niye farkı ne dedim 20 tl olan norveç somonu dedi. güldüm

ülkemin somonuna ne olmuşta ta dünyanın bir ucundan balık getirtmişler. made in Turkey dedik. :))))

türkiye somon ne zamandan berı yetısıyor :D kaktırmıslar sıze hacı :) zamanında karadenızde yetıstırmeye calıstılar fakat hayvanlar yazın hep hastalandı denız suyu sıcaklıgı cok yuksek karadenızde dıger tarafları es gecıyorum bıle. Karadeniz alası denılen balıgı (alabalıkların denızde yasayan turu olarak ta adlandırılıyor ve Kultur balıgıdır . cıftlık yanı) bunu somon dıye kaktırırlar . Alakası yoktur somonla . somon guzel bır balık degılken karadenız alası gayet guzeldır severım .ama fırın yada ızgara olacak 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Japonlara gıda satmak çok zor..

Meyve ihracatı denmiş bence o mümkün bile değil.. Meyve ihracatını Rusya'ya yapıyoruz orada bile bir ton sıkıntı çıkıyor denetimle alakalı.. 

Bu işi yapanlar çalma peşinde o yüzden Japonlarla olmaz bu iş.. :)

Kendine İyi Bak ..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek
    darkroques61 bunu yazdı

Japonlara gıda satmak çok zor..

Meyve ihracatı denmiş bence o mümkün bile değil.. Meyve ihracatını Rusya'ya yapıyoruz orada bile bir ton sıkıntı çıkıyor denetimle alakalı.. 

Bu işi yapanlar çalma peşinde o yüzden Japonlarla olmaz bu iş.. :)

Ne demek istedigimi az cok anlayan birisi cikti sanirim. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cupofcoffee
    Cupofcoffee's avatar
    Erkek
    Milamber bunu yazdı
    Cupofcoffee bunu yazdı

japonyadan buraya anime figürleri vs  getirebilirsin, orjinal ürünleri tr de kesin satarsın. Mesela Orjinal boyutta Dragon Ball İstiyorum Tr de bulamadım ama Japonya da var :D 

hocam ben animelerin kendisini bile getirmeyi dusunuyorum ama buyuk kanallarda kontak bulamadik bu isleri yapabilmek icin. 

hacı bende ondan diyorum işte  bu tarz figurler oyuncaklar atıyorum yani sharingan  şekilli lensler,  ichigonun  zangetsunun gerçek boyutlardaki modelleri ,  fanlara yönelik ürünler yani.  Bir e-ticaret sitesi kurup  bunları listeleyip  siparişe göre japonyadan çıkartırsın diye  düz mantık düşündüm yani , 

Gerçek bir akıl, yalanlar ve yanılsamaların arasından kaybolmadan yolunu bulur. Gerçek bir kalp ise zehir dolu nefrete zarar görmeden dokunabilir. Bu zamanın içinde karanlık büyümeye devam etse de, her zaman aydınlığın etrafı arıtması için eğilmeyi de bilir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Forgotten One
    NigraSilva
    NigraSilva's avatar
    Erkek

Gıda işine hiçbir koşulda girmezdim, sinir stres yuvası. Cosplay malzemeleri ve anime/manga replikalarını düşün ne bileyim kılıçlar olur, karakterlerin taktığı kolyeler yüzükler olur. Talep olur gibi geliyor, piyasayı yoklarsın girişmeden önce hatta dreamers ya da benzeri yerler ile falan iletişime geç aracı olayım de komisyon karşılığı.

Edit: Kıskandım bu arada, bir süredir japonyada yaşanların vlogları izliyorum bana para dayanmaz orada yaşarsam sanırım. :P

NigraSilva tarafından 20/Eyl/14 04:03 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 4040 Toplam Mesaj: 42