folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Kadının Soyunma Özgürlüğü Olur Ama Örtünme Özgürlüğü Olmaz

Kadının Soyunma Özgürlüğü Olur Ama Örtünme Özgürlüğü Olmaz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek

fatihack bunu yazdı:
    -----------------------------
    Lathedarkman bunu yazdı:

fatihack bunu yazdı:
    HolySeclorum bunu yazdı:
    Kadını kapatmak gibi çağ dışı bi uygulamaya kadınlar nasıl sessiz kalabiliyolar anlamak mümkün değil. Birde üstüne üstlük marifetmiş gibi kapanmayı savunuyorlar.
    kadının orasını burasını açmak gibi iğrenç bir uygulamaya, teşhirciliğe, kadını seks objesi olarak insanlara yansıtma şerefsizliğine insanlar nasıl sessiz kalabiliyor, üstüne üstlük birde destek verebiliyor anlamak mümkün değil.

kapanmayınca orasını burasını açmak zorundamı kalıyor kadın ? ayrıca kadını sen seks objesi olarak görüyorsan bu senin sorunun. teşhircilik yapılıyorsa sende bakma.. sonuçta kapalı olunca bile türbanlı içki içenleri bile görüyorum ben. herşey yürekte biter dış görünüşe aldanmamak lazım.

laf cambazlığı yapmaya gerek yok.bir kadın neden vücudunu teşhir eder ki başka ? ayrıca o zavallı zevat kendisi de söylemiş zaten.seksi pozlar diye.
    iki uç noktadan örnek veriyorum ben.tabiki insanlar kapanmayınca orasını burasını açmak zorunda değil.orasını burasını açmıyorsa, kapanmak zorunda da değil.bunu anlayabilcek kapasiteye sahipsindir umarım.

laf cambazlığını sen yapıyorsun, herkesin dünya görüşü kendine ne yani kapanmayınca teşhir mi etmiş oluyor kendisini ? ben zevat kim tanımam etmem ne halt ettiğide umrumda deil. ama bu mantık yanlış. neymiş bu kapanmıyormuş o halde bu kendini teşhir ediyormuş.. pehh pehh pehh.. parayla imanın kimde olduğu bilinmez 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek
    Lathedarkman bunu yazdı:
    fatihack bunu yazdı:
    Lathedarkman bunu yazdı:

fatihack bunu yazdı:
    HolySeclorum bunu yazdı:
    Kadını kapatmak gibi çağ dışı bi uygulamaya kadınlar nasıl sessiz kalabiliyolar anlamak mümkün değil. Birde üstüne üstlük marifetmiş gibi kapanmayı savunuyorlar.
    kadının orasını burasını açmak gibi iğrenç bir uygulamaya, teşhirciliğe, kadını seks objesi olarak insanlara yansıtma şerefsizliğine insanlar nasıl sessiz kalabiliyor, üstüne üstlük birde destek verebiliyor anlamak mümkün değil.

kapanmayınca orasını burasını açmak zorundamı kalıyor kadın ? ayrıca kadını sen seks objesi olarak görüyorsan bu senin sorunun. teşhircilik yapılıyorsa sende bakma.. sonuçta kapalı olunca bile türbanlı içki içenleri bile görüyorum ben. herşey yürekte biter dış görünüşe aldanmamak lazım.

laf cambazlığı yapmaya gerek yok.bir kadın neden vücudunu teşhir eder ki başka ? ayrıca o zavallı zevat kendisi de söylemiş zaten.seksi pozlar diye.
    iki uç noktadan örnek veriyorum ben.tabiki insanlar kapanmayınca orasını burasını açmak zorunda değil.orasını burasını açmıyorsa, kapanmak zorunda da değil.bunu anlayabilcek kapasiteye sahipsindir umarım.

laf cambazlığını sen yapıyorsun, herkesin dünya görüşü kendine ne yani kapanmayınca teşhir mi etmiş oluyor kendisini ? ben zevat kim tanımam etmem ne halt ettiğide umrumda deil. ama bu mantık yanlış. neymiş bu kapanmıyormuş o halde bu kendini teşhir ediyormuş.. pehh pehh pehh.. parayla imanın kimde olduğu bilinmez 

her iki taraf da kadını cinsel obje olarak görür. aksini idda etmeyin. sadece kadın çocuklarının annesi olduğu zaman sex objesi olmaktan çıkar bi müddet.  önemli olan bunu dizginleyebilmek için kadın ve erkeğin aldığı tedbirlerdir.

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek

hacktorx bunu yazdı:
    Lathedarkman bunu yazdı:
    fatihack bunu yazdı:
    Lathedarkman bunu yazdı:

fatihack bunu yazdı:
    HolySeclorum bunu yazdı:

her iki taraf da kadını cinsel obje olarak görür. aksini idda etmeyin. sadece kadın çocuklarının annesi olduğu zaman sex objesi olmaktan çıkar bi müddet.  önemli olan bunu dizginleyebilmek için kadın ve erkeğin aldığı tedbirlerdir.

niye aksini idda etmiyelim?  şahsi konuş ben mesela sex objesi olarak görmüyorum ne türbanlıyı ne başıaçığı insan olarak kardeşim olarak görüyorum arsızlık yapanlar hariç yani bile bile erkekleri kışkırtan bayanlar hariç, kız kardeşi bacısı olanlar bunu daha iyi bilirler gerçi benim kardeşim yok, ama şöyle bir laf vardır çalma kapıyı çalarlar kapını. ha birisini seversin karşılıklı o da seni sever o zaman ne objesi olarak gördüğün seni ilgilendirir.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desiqner
    Desiqner's avatar
    Erkek

ZoktriP bunu yazdı:

underzero bunu yazdı:

@ZoktriP

Kurani Kerim de bile tam sinirlari cizilmemis iken boyle ucu acik bir konunun nasil onune gecmeyi dusunuyorsun peki ?

yarin biri cikip turbanlilar giriyorsa bende karacarsafla girecegim derse ? digeri cubbeli, sekilde girecegim derse,

digeri cikip onlar oyle giyinme serbestligi varsa benimde mayoyla girme ozgurlugum var derse ?

digeri gelip ben sadece hasema ile gezecegim bu da benim ozgurlugum derse ?

bu yaziyi yazan yazar tek tarafli dusunuyor. soyunma ozgurlugu var demis nerde soyunma ozgurlugu varmis ?

basortusu ile girilebiliyor her yere, ama mayo ile veya ciplak sekilde hicbiryere giremezsin gidemezsin. 

-----------

@hacktorx

benzer seyleri soyluyoruz,

ortunmekten kasit kara carsaf anlamina da geliyor, pece anlamina da geliyor, turban anlamina da geliyor.

bir siniri olmadigi icin ucu acik

yani bunun onune gecemezsin, nasil ki bugun ultra mini ile girmeye izin versen yarin  mayo ile girmek isteyecek

yetinmeyecek ciplak girmek isteyecek.

under hocam.. Kuranda net çizilmemiş. Ama limiti bellidir. Sen istediğin çarşaflıya sor bunu. Onun sana vereceği limit bir türbanlınınki kadardır. Yani onlar da farz olanın çarşaf olmadığını biliyorlar. Çarşaf işin takva boyutudur, farz boyutu değil.. Tekrar altını çiziyorum istediğiniz çarşaflıya sorun farz olanın bu olmadığını kabul ederler.. 

Devlet bi yasak koyarken bunu bu sınıra göre koyabilmeli, eğer yasak konacaksa çarşaf'a konsun başörtüsüne değil.. Çünkü şu an uygulanan o boyundan bağlı başörtüsü stili'nin islamiyetteki örtünme ile alakası yok, hatta bildiğim kadarı ile Türkiye'ye gelen rusların çıkarttığı bişi o..

Din ve vicdan özgürlüğü var deniyor, eğitim özgürlüğü var deniyor, ama ikisini de bi güzel harcıyolar..

under hocam eğer boyundan bağlamak dinen farz olan şey olsaydı emin ol o da yasaklanırdı.. Şu an benim bahsettiğim bağlama stili de dinen yeterli görülmeseydi yani çarşaf farz olsaydı o zaman da türban dediğimiz şey üniverstelerde serbest olurdu eminim ;)

hadi bırakalım onu dediğin gibi Osmanlı'dan gelen kadınlarımızın bir örtünme adabı var bunadamı karşı çıkalım... 

Anladım işi, sanat Allah'ı aramakmış; Marifet bu, gerisi yalnız çelik-çomakmış...
Toplam Hit: 15079 Toplam Mesaj: 105