folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Kadının Soyunma Özgürlüğü Olur Ama Örtünme Özgürlüğü Olmaz

Kadının Soyunma Özgürlüğü Olur Ama Örtünme Özgürlüğü Olmaz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek

trabs0n bunu yazdı:
    -----------------------------

1) soyunmaktan kastımız üstten sütyen alttan mini etek vb vb şeyler bunu sende biliyorsun hocam anlamamazlıktan gelme.Kapalı demekten kastımız ise ufacık bir baş örtüsü bunuda biliyorsun.

Şöyle bir tez soyunan insanların açtıgı yerleri o minik başörtüsü kapamaya yetmez cümlesinden yola çıkarak.

Ünivesitelerde (şu an okuduğum dahil) açıklara o kadar izin veriliyorki transparan giyen bile var.Bunların aksine rejimden dolayı kuytu köşelerde başörtülerini çıkarıp içeri girmeye çalışan insanlarda var.(bazen gıcık oluyrum üniversiten bittikten sonra kapan ne kaybedersin diye ama inanç meselesi karışamıyorsun.)

Sırf bu laiklik anlayış yüzünden başörtüsünün üzerine peruk takalarak gelen kızlar var.

şimdi soruyorum.Ya önümde sağımda solumda arkamda oturan kızın saçı açık kapalı olmuş banane.Hadi bunu yapanlar benim açımdan düşünmüyor kendileri açısından düşünüyor sanane diyelim LAİKlikLe ne alakası var onuda anlayamadım. Sence bu adilmi ?

1) hiçbir öğrenim kurumunda, devlet kurumunda aşırıya kaçılacak şekilde mini etek sutyen vs. izin verilmez. kapalı demekten kastın ise ufacık bir baş örtüsüymüş. türbanlı öğrencilerin üniversiteye alınması aşamasında gördüğümü söyleyeyim sana. o küçücük baş örtüsü tüm vücudunu kaplamış sadece gözler görünüyor. o ufacık baş örtüsü. bu milletin baş örtüsü ile sorunu yok olayı siyasallaştıran varlıklarla, kişilerle sorunu var. sen türbana, peçeye küçücük, ufacık baş örtüsü adı altında çok masumane bi şekilde söylemeye çalışırsan gercekten siyasi simge yaratmayan insanları da içine katarsın. 

hangi üniversitede okuduğunu öğrenebilirmiyiz. zihniyetinin ne olduğunu da görüyoruz zaten "açıklar" toplum içinde böyle ayrım mı olur? açıklar onlar kapalılar biz düşünceye bak, zihniyete bak. yok açıklar transparan giyiyormuş kapalılar yani biz (siz) ufacık bir baş örtüsü bile takamıyormuşsunuz. yukarıda da anlattığım gibi o küçücük baş örtüsü kocaman bir peçeye dönüşüyorsa tehlike'dir izin verilmez. 

daha laikliğin ne anlama geldiğini bilmeden peruk ile laikliği birleştirdin. laiklik ile kılık kıyafet yönetmeliği farklıdır. ben çıkıp boxer ile üni'ye, devlet dairelerine gidemiyorsam türbanla'da kimse giremez denilmiş. Bunun LAİK'lik ile alakası yoktur. 

Önce okuduğun okul seviyesindemisin onu bir düşün derim sonra gel adil mi değil mi tartışalım kapiş ?

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trabs0n
    trabs0n's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Stifler 

1) hiçbir öğrenim kurumunda, devlet kurumunda aşırıya kaçılacak şekilde mini etek sutyen vs. izin verilmez. kapalı demekten kastın ise ufacık bir baş örtüsüymüş. türbanlı öğrencilerin üniversiteye alınması aşamasında gördüğümü söyleyeyim sana. o küçücük baş örtüsü tüm vücudunu kaplamış sadece gözler görünüyor. o ufacık baş örtüsü. bu milletin baş örtüsü ile sorunu yok olayı siyasallaştıran varlıklarla, kişilerle sorunu var. sen türbana, peçeye küçücük, ufacık baş örtüsü adı altında çok masumane bi şekilde söylemeye çalışırsan gercekten siyasi simge yaratmayan insanları da içine katarsın. 

hangi üniversitede okuduğunu öğrenebilirmiyiz. zihniyetinin ne olduğunu da görüyoruz zaten "açıklar" toplum içinde böyle ayrım mı olur? açıklar onlar kapalılar biz düşünceye bak, zihniyete bak. yok açıklar transparan giyiyormuş kapalılar yani biz (siz) ufacık bir baş örtüsü bile takamıyormuşsunuz. yukarıda da anlattığım gibi o küçücük baş örtüsü kocaman bir peçeye dönüşüyorsa tehlike'dir izin verilmez. 

daha laikliğin ne anlama geldiğini bilmeden peruk ile laikliği birleştirdin. laiklik ile kılık kıyafet yönetmeliği farklıdır. ben çıkıp boxer ile üni'ye, devlet dairelerine gidemiyorsam türbanla'da kimse giremez denilmiş. Bunun LAİK'lik ile alakası yoktur. 

Önce okuduğun okul seviyesindemisin onu bir düşün derim sonra gel adil mi değil mi tartışalım kapiş ?

İlk önce şurdan başlayayım.Eğer bu ülkede yaşıyorsan üniversitelere belirli bir puan la girildiğini ve o puanıda ÖSs Denilen bir sınavdan alındığını ve o sınavada milyonların girdiğini seviyeye göre yerleşim yapıldıgını bilirsin.

Laiklikle alakası yoktur diyosun başörtüyü yasaklayanların hangi sebepten yasakladıgını ya bilmiyosun yada ŞAKa yapıyorsun.

Eğer böyle bi bilgi eksikliğin varsa Bırak tartışmayı senle gider 12 yaşındaki amca oğlumla top oynamayı tercih ederim.

Peruk ile laikliği birleştirdiğimi hangi cümleden anladın onuda çok merak ettim

Okudugun yorum benim yorumum  İbni haldunun Mukaddimesi değil  yada Fuzulinin gazeli Değilki 50 tane anlam çıkarasın açık ve sade.

Başörtüsünü abartanlarda var bunu biliyorum ..

Pardon bazı cümlelerde anlatım bozuklugu yaptım

Soyunmaktan(acık olmaktan) kastımız üstten sütyen gibi alttan mini etek vb vb.Soruyorum sana hiçmi görmedin? 

Açıklar kapalılar diye bi ayırım yapmıyorum çünki okudun yorumdan anlamları baska yerlerinden anlayarark çıkarıyorsun aynı yorumda al bu soruna cevap olarak 

Ya önümde sağımda solumda arkamda oturan kızın saçı açık kapalı olmuş banane.Hadi bunu yapanlar benim açımdan düşünmüyor kendileri açısından düşünüyor sanane diyelim LAİKlikLe ne alakası var onuda anlayamadım. Sence bu adilmi ? 

Bunun LAİK'lik ile alakası yoktur demişşsin

LAİKlikLe ne alakası var onuda anlayamadım Bende bunu demişim 

Anlayamadım sen banamı yaptın bu yorumunu başkasına yada.Sende Anlama kıtlıgımı var? 

Bide sonuna kendini bi Şey sanarak Seviyende birini aramışsın senın seviyeni geçeli çok oldu...Türkce anlam ,anlatım bozuklugu sorularına ağırlık ver çünki çok eksiğin var çok..

Bide türbanın laiklikle ne alakası var deme birine yukarıdakiler bu aradaki iillişkiye bakaarak yasak koyuyorlar.Rezil olursun çok gülerler sana.

Bide karşındakine küçük gözüyle bakma Bir gün çok büyük bir sekilde g... olursun. 

AğLıyor musun? Diye soruyor bide Mal!!! Yok ben gözümden işiyorum !.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek
    yani şimdi okadar alim dururken bize zekeriya beyazı mı delil gösteriyorsun avira? çok hoş ya :)

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek
    Desiqner bunu yazdı:
    Quetzalcoatl bunu yazdı:
    örtündükten sonra ben özgürüm diyen kadın kısa ve öz olarak eziktir.
     Önemli OLanın kafalardaki özgürlük olduğunu anlamayan,fiziksel kapanmayı tutsaklık olarak düşünen beyinler Eziktir.

helal olsun hocam

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

underzero bunu yazdı:

Ogrenim kurumlarina ciplak sekilde giremezsin almazlar,

kara carsaf icinde de giremezsin almazlar,

yuksek ogrenim kurumuna mini etekle girebilirsin,

yuksek ogrenim kurumlarina bas ortunu boyun altindan baglayarak da girebilirsin,

-

kamuya acik alanlarda turbanli da gezersin kara carsafla da gezersin kimse karismaz.

kamuya acik alanlarda ciplak gezemezsin.

boyle olunca hangi kimin soyunma ozgurlugu varmis kimin ortunme ozgurlugu varmis tekrar dusunun derim.

ha sunu demek istemiyorum ciplak gezme ozgurlugu olsun. illa uc olmasin ikisinin ortasi olsun.

orasini burasini acmanin cagdaslik oldugunu dusunen insanlar icin tek soyleyecegim "yobazsin"

sacinin ucu gozuktu diye dinsiz imansiz oldugunu dusunen soyleyen insanlar icinde tek soyleyecegim "yobazsin"

iman insanin icindedir, giyimde kusamda sacta degildir. 

under hocam bazı şeyleri anlamamakta ısrar ediyosunuz..

Emir açık ve net, senin saçının önü gözükürse başını örtmüş olmuyosun zaten, yani emir yerine getirilmemiş oluyo.. Birisini başını örtmüyo diye imansız diye yargılamak tabi ki yobazlık ama örtmek isteyene karışmanın sebebini anlamıyorum.. Saçının ucunun gözükmesi ile gözükmemesi sizin açınızdan pek bi fark ifade etmez, ama karşı taraf için öyle değil, emir yerine getirilmiş veya getirilmemiştir.

Arada bi kaç kişi yazmış "Kuranda geçmiyor" diye.. Evet kuran'da örtünmenin sınırları ile ilgili net bi ayet yok.. Ama namazın nasıl kılınacağı ile ilgili de bir ayet yok..

Neden peki şu an namaz'ın nasıl kılınacağını biliyoruz? Çünkü o zamandan bu zamana gelen sünnetler davranışlar var, örtünme de aynı şekilde peygamber efendimizin eşleri ve çevresindeki insanlar bu şekilde uygulamış ve insanlar şimdi de öyle uyguluyorlar..

Ayrıca under hocam, iman tabi ki içimizde ama iman'ımız var diye de cennetlik değiliz. Hepimizin yeriine getirmesi gereken sorumlulukları var..

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek
    ZoktriP bunu yazdı:
    underzero bunu yazdı:

Ogrenim kurumlarina ciplak sekilde giremezsin almazlar,

kara carsaf icinde de giremezsin almazlar,

yuksek ogrenim kurumuna mini etekle girebilirsin,

yuksek ogrenim kurumlarina bas ortunu boyun altindan baglayarak da girebilirsin,

-

kamuya acik alanlarda turbanli da gezersin kara carsafla da gezersin kimse karismaz.

kamuya acik alanlarda ciplak gezemezsin.

boyle olunca hangi kimin soyunma ozgurlugu varmis kimin ortunme ozgurlugu varmis tekrar dusunun derim.

ha sunu demek istemiyorum ciplak gezme ozgurlugu olsun. illa uc olmasin ikisinin ortasi olsun.

orasini burasini acmanin cagdaslik oldugunu dusunen insanlar icin tek soyleyecegim "yobazsin"

sacinin ucu gozuktu diye dinsiz imansiz oldugunu dusunen soyleyen insanlar icinde tek soyleyecegim "yobazsin"

iman insanin icindedir, giyimde kusamda sacta degildir. 

under hocam bazı şeyleri anlamamakta ısrar ediyosunuz..

Emir açık ve net, senin saçının önü gözükürse başını örtmüş olmuyosun zaten, yani emir yerine getirilmemiş oluyo.. Birisini başını örtmüyo diye imansız diye yargılamak tabi ki yobazlık ama örtmek isteyene karışmanın sebebini anlamıyorum.. Saçının ucunun gözükmesi ile gözükmemesi sizin açınızdan pek bi fark ifade etmez, ama karşı taraf için öyle değil, emir yerine getirilmiş veya getirilmemiştir.

Arada bi kaç kişi yazmış "Kuranda geçmiyor" diye.. Evet kuran'da örtünmenin sınırları ile ilgili net bi ayet yok.. Ama namazın nasıl kılınacağı ile ilgili de bir ayet yok..

Neden peki şu an namaz'ın nasıl kılınacağını biliyoruz? Çünkü o zamandan bu zamana gelen sünnetler davranışlar var, örtünme de aynı şekilde peygamber efendimizin eşleri ve çevresindeki insanlar bu şekilde uygulamış ve insanlar şimdi de öyle uyguluyorlar..

Ayrıca under hocam, iman tabi ki içimizde ama iman'ımız var diye de cennetlik değiliz. Hepimizin yeriine getirmesi gereken sorumlulukları var..

sanırım örtünmek ve örtünmemek farklı değerlendiriliyor. önce konudaki terimleri bi tanımlayalım olmazsa.

örtünmek deyince astronot gibi kapanmayı kasteden var mı aramızda? eğer varsa tamam ama eğer bunu kasteden yoksa, örtünmeye karşılık olarak soyunmak gösterilemez. yani komple soyunmak nası yasaksa komple örtünmek de yasak. ama biyere kadar soyunmak serbestse, biyere kadar örtünmek de serbest olmalı. nası bir zihniyet anlamadım. biz  o üniv. kampüslerine 6 yıl gittik. mini etekli(1 karışı geçmeyen boyda hemde), atlet-sütyen arası o soysuz üst elbiselerini az görmedik. her daim çadırkamp havasında gezmemize yetecek kadar argüman zaten vardı kampüs içinde.. ve hatta daha fazlası. ha doğru bu soyunmak değil:)

mukayeseleri objektif yapalım biraz. komple soyunmayı isteyen yok sanırım. o bakımdan bu bir özgürlük  sayılmaz. ve bunu yasaklayan zihniyet de "yasakcı" olamaz. var mı bildiğiniz öyle biri? ben komple soyunmak istiyorum ama izin vermiyolar diyen? e yoksa ozaman bunu mefhumun muhalifi olarak göstermeyelim.

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek

trabs0n bunu yazdı:

İlk önce şurdan başlayayım.Eğer bu ülkede yaşıyorsan üniversitelere belirli bir puan la girildiğini ve o puanıda ÖSs Denilen bir sınavdan alındığını ve o sınavada milyonların girdiğini seviyeye göre yerleşim yapıldıgını bilirsin.

Laiklikle alakası yoktur diyosun başörtüyü yasaklayanların hangi sebepten yasakladıgını ya bilmiyosun yada ŞAKa yapıyorsun.

Eğer böyle bi bilgi eksikliğin varsa Bırak tartışmayı senle gider 12 yaşındaki amca oğlumla top oynamayı tercih ederim.

Peruk ile laikliği birleştirdiğimi hangi cümleden anladın onuda çok merak ettim

Okudugun yorum benim yorumum  İbni haldunun Mukaddimesi değil  yada Fuzulinin gazeli Değilki 50 tane anlam çıkarasın açık ve sade.

Başörtüsünü abartanlarda var bunu biliyorum ..

Pardon bazı cümlelerde anlatım bozuklugu yaptım

Soyunmaktan(acık olmaktan) kastımız üstten sütyen gibi alttan mini etek vb vb.Soruyorum sana hiçmi görmedin? 

Açıklar kapalılar diye bi ayırım yapmıyorum çünki okudun yorumdan anlamları baska yerlerinden anlayarark çıkarıyorsun aynı yorumda al bu soruna cevap olarak 

Ya önümde sağımda solumda arkamda oturan kızın saçı açık kapalı olmuş banane.Hadi bunu yapanlar benim açımdan düşünmüyor kendileri açısından düşünüyor sanane diyelim LAİKlikLe ne alakası var onuda anlayamadım. Sence bu adilmi ? 

Bunun LAİK'lik ile alakası yoktur demişşsin

LAİKlikLe ne alakası var onuda anlayamadım Bende bunu demişim 

Anlayamadım sen banamı yaptın bu yorumunu başkasına yada.Sende Anlama kıtlıgımı var? 

Bide sonuna kendini bi Şey sanarak Seviyende birini aramışsın senın seviyeni geçeli çok oldu...Türkce anlam ,anlatım bozuklugu sorularına ağırlık ver çünki çok eksiğin var çok..

Bide türbanın laiklikle ne alakası var deme birine yukarıdakiler bu aradaki iillişkiye bakaarak yasak koyuyorlar.Rezil olursun çok gülerler sana.

Bide karşındakine küçük gözüyle bakma Bir gün çok büyük bir sekilde g... olursun. 

sen git 12 yaşındaki kuzeninle top oyna anlattıklarımdan hiçbişey anlamamışsın anlayacağınıda düşünmüyorum. eğer türbana izin vereceksen kılık kıyafet genelgesini değiştirip herşeye izin vermelisin ki arabı şalvarıyla iskocu eteğiyle zartıyla zurtuyla üniversiteye girsin. genelge ne diyorsa ona uymak zorundasın.

görmedim göreceğimi de düşünmüyorum. antalyada sahilde gördüklerimden bahsediyorsan evet görüyorum ve göreceğim.

Atatürk'ün kurmuş olduğu bu Cumhuriyet'te. Bu Cumhuriyetin ANAYASASI'nda belirli kurallar var. Ya bunlara uyarsın yada gider iran'da yaşarsın bukadar açık ve net. bana tutmuş göt olmaktan bahsediyorsun göt olacak kişide benim olmayacakta. seviyeli tartışacaksan buyur gel. sadece senin zihniyetinle benimkinin uyuşmadığını açık dillilikle söylüyorum. seviyesizleşip insanın sinirlerini germe bundan sonra ;) 

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Stiffler başörtüsü anayasada geçmiyor canım ;)

Bunu daha önce forumda karatahta açıklamıştı. Bu bir yasa bile değil, kılık kıyafet yönetmeliği.. Yasa ile Yönetmelik arasında dağlar kadar fark var. Anayasada geçen birşeymiş gibi gösterme...

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trabs0n
    trabs0n's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Stifler bunu yazdı:
    ---------------------------

Atatürk'ün kurmuş olduğu bu Cumhuriyet'te. Bu Cumhuriyetin ANAYASASI'nda belirli kurallar var. Ya bunlara uyarsın yada gider iran'da yaşarsın bukadar açık ve net. bana tutmuş göt olmaktan bahsediyorsun göt olacak kişide benim olmayacakta. seviyeli tartışacaksan buyur gel. sadece senin zihniyetinle benimkinin uyuşmadığını açık dillilikle söylüyorum. seviyesizleşip insanın sinirlerini germe bundan sonra ;) 

Belirli kurallar.Başörtüsü yasak ünilere girilemez kamusal alanda çalışılamaz.Cumhuriyet döneminde atatürk oldugu zamanda acaba böyle bi kural varmıydı?

ATATÜRK hakkında birşey bilmediğin kesin .Anneside eşide başortuluydu .

Ve bir sözüde vardır.Başörtülüler hayatın bütün her yerinde yerlerini almalılar diye.

Bence her yorumunda batıyosn kardeş bırak de vazgeç bence.Şu an atatürkün kurdugu cumhuriyetin anayasası yok karsında bunu aklına sok. 

AğLıyor musun? Diye soruyor bide Mal!!! Yok ben gözümden işiyorum !.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek

ZoktriP bunu yazdı:

Stiffler başörtüsü anayasada geçmiyor canım ;)

Bunu daha önce forumda karatahta açıklamıştı. Bu bir yasa bile değil, kılık kıyafet yönetmeliği.. Yasa ile Yönetmelik arasında dağlar kadar fark var. Anayasada geçen birşeymiş gibi gösterme...

oradaki konu laiklik hacım ;) anlatmak istediğim o en azından.

Toplam Hit: 15082 Toplam Mesaj: 105