folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kafam Çok Karışık

Kafam Çok Karışık

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

bişi olmaz hoca sen bida hazırlan.ben mesela 2.ye üniversite okuyorum. önceki 2 yıllıgıda bitirdim hem :Dne güzel köy yeri işte hemen yarından sağlam bi şekilde calısmaya basla güzel bi üniye git. ama yerinde olsam ailenle de konus durumu derdim.

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n2n2
    n2n2's avatar
    Erkek

ben benzer bi durumdayım, izmirden sonra adanaya geldim:|

şimdi iki mesele var benim düşünmeni tavsiye ettiğim: aile ve yaş.

aile meselesi şöyle ki: eğer diyorlarsa oğlum için rahat etsin önemlisi o, biz destekleriz istediğini yap, bırakıp istediğin daha iyi biyere gitmek daha mantıklı olur, üzerinde 2 senin 4 senenin baskısını kurmayacaklarsa bunu yap. ama zaten zor idare ediyolarsa seni ve direkt ya da imalı bişekilde git yoluna diyolarsa artık, hiç vakit kaybetmeden mezun olup işinin peşinde koşmaya bak.

yaş durumu da şöyle: ailen ne kadar yanında olursa olsun, yaş ilerledikçe okula karşı aynı şeyleri hissetmeyebilirsin. Sınıfındakilerin senden küçük olması iletişimi azaltır, genel olarak eğitime karşı bi bıkkınlık olur belki daha da zorlanırsın. böyle durumları da göz önünde bulundurmak lazım. ben 2 yıl geciktim okul bırakıp yenisine girerek, şu an hiç iyi hissetmiyorum ki sen 4 yıl yapıcan bu arayı.

iktisat işletme gibi fakültelerde öğrenci çok, mezun olur olmaz iş bulma garantin yok o yüzden, cv doldurmak için de yıllarını harcayabilirsin. şu anki bölümünde iş imkanı nasıl bilmiyorum ona bişey diyemicem.

ayrıca iskenderun adana gibi yerlerde yapıcağın şey arkadaş bulup ev falan takılmaktır pek bişey yok şehirde. tek artısı yapacak bişey yok diye kültürel açıdan gelişebilirsin kitaplara filmlere dalıp.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tomannie
    tomannie's avatar
    Erkek

chaigg bunu yazdı:
    -----------------------------

bişi olmaz hoca sen bida hazırlan.ben mesela 2.ye üniversite okuyorum. önceki 2 yıllıgıda bitirdim hem :Dne güzel köy yeri işte hemen yarından sağlam bi şekilde calısmaya basla güzel bi üniye git. ama yerinde olsam ailenle de konus durumu derdim.

hocam iyi hoş köy yeride benim burda durdugum her an bana para olarak giriyor.ailemle konuştum onlar ancak bir sene burda durup okulu dondurup seneye  hazırlanmamı istiyorlar.ben geçen sene düzensiz çalıştım.bir çok konuya çalışmadan ea2den 313 aldım.artık burayı gördüm ya, günde 8 saat köpek gibi çalışıp 350 alırım.e ben nasılsa kazanıcam burda bir sene amele hayatı yaşamanın ne anlamı var?

ümidin kaybolması özgürlük demekti
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tomannie
    tomannie's avatar
    Erkek

n2n2 bunu yazdı:

ben benzer bi durumdayım, izmirden sonra adanaya geldim:|

şimdi iki mesele var benim düşünmeni tavsiye ettiğim: aile ve yaş.

aile meselesi şöyle ki: eğer diyorlarsa oğlum için rahat etsin önemlisi o, biz destekleriz istediğini yap, bırakıp istediğin daha iyi biyere gitmek daha mantıklı olur, üzerinde 2 senin 4 senenin baskısını kurmayacaklarsa bunu yap. ama zaten zor idare ediyolarsa seni ve direkt ya da imalı bişekilde git yoluna diyolarsa artık, hiç vakit kaybetmeden mezun olup işinin peşinde koşmaya bak.

yaş durumu da şöyle: ailen ne kadar yanında olursa olsun, yaş ilerledikçe okula karşı aynı şeyleri hissetmeyebilirsin. Sınıfındakilerin senden küçük olması iletişimi azaltır, genel olarak eğitime karşı bi bıkkınlık olur belki daha da zorlanırsın. böyle durumları da göz önünde bulundurmak lazım. ben 2 yıl geciktim okul bırakıp yenisine girerek, şu an hiç iyi hissetmiyorum ki sen 4 yıl yapıcan bu arayı.

iktisat işletme gibi fakültelerde öğrenci çok, mezun olur olmaz iş bulma garantin yok o yüzden, cv doldurmak için de yıllarını harcayabilirsin. şu anki bölümünde iş imkanı nasıl bilmiyorum ona bişey diyemicem.

ayrıca iskenderun adana gibi yerlerde yapıcağın şey arkadaş bulup ev falan takılmaktır pek bişey yok şehirde. tek artısı yapacak bişey yok diye kültürel açıdan gelişebilirsin kitaplara filmlere dalıp.

he işte hocam 4.girişimde kazanıcam üniyi aralarımdakiyle 3 yaş fark olacak buda sorun olur diye düşünüyorum:S

ümidin kaybolması özgürlük demekti
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n2n2
    n2n2's avatar
    Erkek

oluyo vala ne yalan söliyim. lisede gibi hissediyosun kendini yine. herkeste bi üni heyecanı bi çocuksuluk. ayağa kalktılar lan okulun ilk günü ajshdjashd

muhabbet etmek istiyosun konu yok paylaştığın, farklı kültürler, farklı espri anlayışları. zor yani hacı. ama bunlar olmadan da okunmuyor mu, okunuyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XsyNcmast3r
    XsyNcmast3r's avatar
    Erkek

3 yaş fark olması bence pek sorun oluşturmayacaktır.Snuçta yaş değil kafa daha önemlidir.Eğer gerçekten kafana denk birilerini bulursan ve kendin gibi mantıklı ve bilgili düşündüğünü inanırsan anlaşacağın kişiler bulmak zor olmayacaktır.Sonuçta artık bilgi çağındayız şimdi ki gençlerin her b*ktan haberi var her ortama ayak uydurucak kapasiteleri de. Yeter ki onları seçebilesin.Eğer gerçekten okumak istiyorsan bi sene daha çalışıp daha iyi biyerler de okuman hem ilerde "Ben şu üniversite de şunları yaşadım,şunları gördüm"die anlatıcağın şeyler bol olur ,hemde yarın seçiceğin meslekte iş bulma olanağın daha da artar.

Yanlızlık bir ilaç mıdır?,Yoksa hastalığın ta kendisi mi ? Kusursuz işlediğin aşk cinayetlerinin kurbanı olmak zorundamıydı bu beden ? Yoksa yüzünde bir kartanesi kalınlığında ki beyaz düş kırıklıklarının ıslanmış halimi.. ? Bir başlangıcın son haykırışlarıyla can çekişip bittiği anda,hiç ummadığın bir birliktelik tekrar nasıl başlar? Başlarsa ne kadar sürer ? Sürse de tazeliğini nasıl saklar? << XsyNcmast3r >>
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XsyNcmast3r
    XsyNcmast3r's avatar
    Erkek

n2n2 bunu yazdı:

oluyo vala ne yalan söliyim. lisede gibi hissediyosun kendini yine. herkeste bi üni heyecanı bi çocuksuluk. ayağa kalktılar lan okulun ilk günü ajshdjashd

muhabbet etmek istiyosun konu yok paylaştığın, farklı kültürler, farklı espri anlayışları. zor yani hacı. ama bunlar olmadan da okunmuyor mu, okunuyor.

iyi de hocam ilk defa üniversite ortamı görürsen bunun yaşla ne alakası var ? Sonuçta eğer ilk defa o ortamı görüyosan aynı şeyleri seninde yapman doğal olur yani.Elbet farklı  kültürler ,anlayışlar olucaktır sonuçta aynı şehirde aynı liseyi okumuyosun.Üniversitenin kuralı budur zaten.

Yanlızlık bir ilaç mıdır?,Yoksa hastalığın ta kendisi mi ? Kusursuz işlediğin aşk cinayetlerinin kurbanı olmak zorundamıydı bu beden ? Yoksa yüzünde bir kartanesi kalınlığında ki beyaz düş kırıklıklarının ıslanmış halimi.. ? Bir başlangıcın son haykırışlarıyla can çekişip bittiği anda,hiç ummadığın bir birliktelik tekrar nasıl başlar? Başlarsa ne kadar sürer ? Sürse de tazeliğini nasıl saklar? << XsyNcmast3r >>
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

tomannie bunu yazdı:

chaigg bunu yazdı:

hocam iyi hoş köy yeride benim burda durdugum her an bana para olarak giriyor.ailemle konuştum onlar ancak bir sene burda durup okulu dondurup seneye  hazırlanmamı istiyorlar.ben geçen sene düzensiz çalıştım.bir çok konuya çalışmadan ea2den 313 aldım.artık burayı gördüm ya, günde 8 saat köpek gibi çalışıp 350 alırım.e ben nasılsa kazanıcam burda bir sene amele hayatı yaşamanın ne anlamı var?

hocam ben 2 senemi yaktım geldim bide iş hayatına girim dedimki asıl o zaman hüsran oldu benim için. şimdi ise hazırılıkla beraber 5 senem daha üniversitede gecicek etti 7 sene yaş geçio askerliği var iş hayatında yükselmesi var var babam var..bende köy gibi yerde okudum ama okudum bi türlü yani zorda olsa..

sonuc olarak suanda gene bu mesleğe yöneliceksen o zaman kal köyünde ortama ayak uydur.. hem ortam dediğin nedirki gelip geçer..

ama yok ben össye girim yeniden baska bir bölüm secim diosan atla gel okuma yeniden hazırlan derim.

istanbula felan gelsen ne olcak ? hayatım yollarda geçio mahvoluosun. üstüne bide güzel ortamın olsa ne olcak ?

en fazla içip sıçıp ya bi kızın koynunda uyursun yada tuvalette kusarak uyursun. sabah kalktıgında ise hiç bişi yok gene boş hayat..

hani demek istedigim ekmeğini eline alcaksan mekan ortam farketmez.oku kal ve bu alanda ilerle. ama köyden önce bölümünü işini sev.

yani okudugun yerin kötülüğünden daha önemli kavramlar var.Allah beterinden korusun de yoluna bak. 2sene geçer.hemde su gibi geçer.

ama sunu üstüne basa basa sölüyorum : 1 sene gitse hayatından bence seni çok etkilemez.o yüzden bırak okulu dedim.3 ay gecmesine ragmen hala kafana cok takılan bi durum ise demekki hala alısamamısın

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek

XsyNcmast3r bunu yazdı:

tomannie bunu yazdı:

Arkadaşlar ben bu sene össye 2.girişimdi ve mkü sivil hava ulaştırma işl.(hatay)'ni kazandım.ilkokuldan bozma bir yerde okumaya çalışıyoruz.okul bir arap köyünde,ne bir aktivite var nede gezilecek bir yer.kafa dengi adamda çok az.Ben bu bölümü marmara işletmeye,ege iktisata tercih ettim açıkçası büyük aptallık ettigimi düşünüyorum!Burda hocalar ing ögrenceksiniz şunu yapacaksınız bunu yapacaksınız ancak öyle iş imkanı olur gibisinden bişeler söylüyor, e ben bunu marmara işletmede yaparım iş imkanım hataydakinden 5 kat daha fazla olur hem adam gibi şehirde ve ünide okurum burda ziyan olmanın,tee eskişehirlerden buraya ne anlamı var?

Şu an okulu bırakıp tekrar hazırlanmayı düşünüyorum ancak bu senem sanırım yanacak.bir buçuk sene sonraki sınava girecegim.4.girişimde kazanmış gibi olucam peki geç kalmış olurmuyum.benim durumumu yaşamış olanlar ve rehberlik hocası(varsa) özellikle sizin msjlarınızı bekliyorum.

Eskişehirden sonra böyle biyer de okumak.. anlıyorum az çok senin piskolojini hocam zor =)

arkadaşa katılıyorum, eskişehir gibi bir yerden hataya gitmek.. Anadolu Üni de de sivil havacılık var..

yıkılma sakın !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

dostum senin okuduğun bolumun anadolu üniv. sivil hava ulaştırmadan farkı var mı?

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 3157 Toplam Mesaj: 26