Kafe Tarzı Yer Açmanın Maliyeti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    olivetti
    olivetti's avatar
    Erkek

harbi öyle bir şey varsa bende varım:P

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Nitrous bunu yazdı:
    -----------------------------

sirpence bunu yazdı:

DjBarky bunu yazdı:

siyahbereli bunu yazdı:

aşa yukarı 120.000 TL hocam.

senle alaksı yok ama okadar bütcem olsa gider büyük baş hayvan alırım süt peynir işine girerim..

Benim gibi düşünen biri ? :|

konuyla alakası yok ama büyükbaş hayvan için paran yoksa hemen burada gelip 5 ay hayvan çobanlığı yapıyosun 3-4 arkadaş. örn; bizimki gibi ortalama bi köyden 80 milyar alıp gidiyosun :W 5 ay atraksiyonu adrenalinide de var :D

edit: ığdırlı pkklılara gideceğine Ardahanda ki her köy herhangi sağlam birisine mallarını emanet etmeye razı olur :W

4 arkadaş 5 ayda 80 milyar

80/4*5=4 milyar aylık brüt gideri nedir bunun? kaç tane hayvana bakıcaz:D risk durumları nasıl? sana 4 tane adam göndersem ceplerine 80 milyar koyup gönderirmisin 5 ay sonunda? :) Amele başı olacam eğer böyle bi iş varsa:D

bazı köylerde arazi olmadığı için çoban dağ falan kiralıyo o köylerde hem hayvan sayısı fazladır. hem daha pahalıdır tabii. Çoğu köyde ekstra bişe olmuyo. Bi tane çadır ya da 3-4 milyara karavan ayarlarsın mis gibi. hepinize bir de tüfek gece başında duracan. hatta al yanına laptopunu falan :) Hayvan çalınırsa çoban karşılar tabiide kaç yıldır bizim köyde hayvan çalındığı olmadı. diğer köylerde duydum o da sürüden çalan olmuyo duymadım hiç.

yani kısaca bizim köye gelseniz hiç bir ekstra masrafınız yok tüfek ve çadır hariç. :W  60 milyar hayvanların parası 20 milyarda danalardan geliyo. danalar sadece gündüz gecesi yok :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clickanddie
    Clickanddie's avatar
    Erkek

110 000 civarı tutar eğer bu kadar sermya imkanınız var ise güzel iş ancak buldupğun dükkanların aralarda değilde işlek yerlerde bir yer olması gerekir. işini güzel yürütürsen 1 yıl sonra kredi de çekebilirsini günlük hesaplar ile götürürsün bu işi tabi yaratıvcı olup reklamını iyi yapman gerekir gençlerin şu huyu vardır koyun gibilerdir biri nereye giderse hepsi oraya gider ne kadar sosyalleştirirsen o kadar kazanırsın. Tabi içeriyi abazalarla doldurma. cidden bu işleri çok etkiliyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    habib_mx_tr
    habib_mx_tr's avatar
    Erkek

Hayvancılığa gönül vermiş onlarca mürit var :) Ama herkesin ortak sorunu yeterince parası olmaması. Ortak bi fon oluşturup başlayabiliriz, tabi çocuk oyuncağı olmayacak bulunduğum bölge yatırım içim musait. Eğer ciddi düşünen varsa pm atsın.

Cafe işine gelince, nereye açmayı düşünüyorsun hacı?

!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    7-19
    7-19's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kafeden koyuna nasil dondunuz anlamadim :D

bu hayvancilik isinde para varsa millet niye akin akin sehirlere gidiyor ?

la liberte ne meurt jamais.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    habib_mx_tr
    habib_mx_tr's avatar
    Erkek

7-19 bunu yazdı:

Hayvancılıktan bahsedenler olmuş. Akın akın şehre gitmeye gelince köylü elindeki parayla 3-4 besi yapabiliyorsa bundan kazandığını şehirde de kazanabiliyor. İstisna köylüler olabilir ama çoğunlukla böyle. Karlı bir yatırım olması için 50-100 besi şart.

!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    habib_mx_tr
    habib_mx_tr's avatar
    Erkek

edit.

!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

habib_mx_tr bunu yazdı:

7-19 bunu yazdı:

Hayvancılıktan bahsedenler olmuş. Akın akın şehre gitmeye gelince köylü elindeki parayla 3-4 besi yapabiliyorsa bundan kazandığını şehirde de kazanabiliyor. İstisna köylüler olabilir ama çoğunlukla böyle. Karlı bir yatırım olması için 50-100 besi şart.

hayvancılığı kötü bir şey olarak görüyolarda onun için. çoğu kişi kendi geçimini sağlasın yeter görüşünde. ama sağlam dediğin gibi 50-100 besi ile işe girilirse paranın mınakorsun. Devlet destek veriyo hayvancılık yapın diye ama yine yapılmıyo. Hayvancılık çöktü zaten ondan dolayıda fiyatlar uçtu :W Şahsen ben hayvan işine ki sadece büyükbaş değil, kümes hayvanları ve arıcılığa da girmeyi düşünüyorum. tabii şimdi öğrenciyim.. okul bi bitsin :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    olivetti
    olivetti's avatar
    Erkek

sirpence 4,5 tane büyükbaş aşağı yukarı nekadar eder acaba?

bu arada foxxly konunun içine ettik kusura bakma hacım:D

...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

150 bin tl param olsa direk faize koyardım :|

napcan olum cafe mafe açıp :D   hele ki formatları birbirine karışmış dükkan hiç açma yükün altından kalkamazsın eldeki parayı da batırırsın :F

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
Toplam Hit: 22533 Toplam Mesaj: 30