Kafe Tarzı Yer Açmanın Maliyeti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

Addict bunu yazdı:
    -----------------------------

150 bin tl param olsa direk faize koyardım :|

napcan olum cafe mafe açıp :D   hele ki formatları birbirine karışmış dükkan hiç açma yükün altından kalkamazsın eldeki parayı da batırırsın :F

Aynen hacı senin format yanlış bence istiyosan ses geçirmez duvar koy araya genede fayda etmez... çünkü psdeki ses yandaki dükkanı bile rahatsız eder.. sen aç düzgün bi cafe paran varsa ps ile filan uraşma hacı tütün mamülleri nargile vs içimi için uygun olsun yeri güzel olsun bir iki tane concon gelsin bidaha çevresi sıpası arkdaşı alayı gelir :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

hmm ps işi yalan olcak gibi ozaman :)

sadece kafe olabilr.. hem maliyet düşer :D

koyun kuzu olayı devam etsin :D bende merak ediyorum. zaten kafe sonrası bi yatırımda o yönde yapacaz gibi.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

olivetti bunu yazdı:

sirpence 4,5 tane büyükbaş aşağı yukarı nekadar eder acaba?

bu arada foxxly konunun içine ettik kusura bakma hacım:D

hacım cinsi var dandiği var. eskiden olsa ucuza bulurdun da kurban bayramından beri 500 olan hayvan 3 milyar oldu. eğer pazarlıktan anlıyosan hayvan pazarı yerine köyleri dolaşırsan 3 milyarlık hayvanı 2 milyara alırsın. 4-5 tane büyükbaş inek mi düğe mi dana mı o da var? yada danalı inek mi artık?

4-5 tane ortalama ineği normal 15-20 milyara falan alırsın heralde. :W ama pazarlığına ve köyleri dolaşmana bağlı pazardan alırsan daha pahalıya geliyor onu gördüm ben :W Ben girsem aslında herşey hazır. Köyde Ev var ahır var. Arazi var. İşte tek sıkıntı yaş ve öğrencilik. Ha okuyup adam gibi iş bulsam bu işi yapar mıyım başına birisini koyar yine yaparım. ama işsiz ve elimde az biraz sermayem olsun direk köye :) Fenni ahır olayı var. Biraz para kazan sonra fenni ahır yap. elin sıcak sudan soğuk suya girmez :)

Bu arada harbi cafeden büyükbaş hayvan işine geçtik işe bak harbi kusura bakma hacı :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

FOXXLY bunu yazdı:

hmm ps işi yalan olcak gibi ozaman :)

sadece kafe olabilr.. hem maliyet düşer :D

koyun kuzu olayı devam etsin :D bende merak ediyorum. zaten kafe sonrası bi yatırımda o yönde yapacaz gibi.

hep hayvandan bahsettik sanada yardımcı olalım :) Daha önce tbt de anlattım ama yapan olmadı tabii :)

tabii senin konumunu çevreni falan bilemem ama ps koymayı düşündüğüne göre tahmin ettiğim gibi bi yerdir. şöyle güzel bi mekana bowling, bilardo, masa tenisi, langırt, armut koltuklarla 5-10 ps, aynı mekanda fast food tarzı kolay atıştırılabilir bi yer. öyle büyük bişe değil. bi de o yapacağın dondurma köşesi. Maliyet konusunda fikrim yok ama dedikleri gibi ps ile o cafeyi tutturamazsın. Lakin bu anlattığım asıl eğlence merkezi yanında mini cafe olacağı için tutar. Tutmuşunuda gördüm. :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    olivetti
    olivetti's avatar
    Erkek

sirpence bunu yazdı:

olivetti bunu yazdı:

sirpence 4,5 tane büyükbaş aşağı yukarı nekadar eder acaba?

bu arada foxxly konunun içine ettik kusura bakma hacım:D

hacım cinsi var dandiği var. eskiden olsa ucuza bulurdun da kurban bayramından beri 500 olan hayvan 3 milyar oldu. eğer pazarlıktan anlıyosan hayvan pazarı yerine köyleri dolaşırsan 3 milyarlık hayvanı 2 milyara alırsın. 4-5 tane büyükbaş inek mi düğe mi dana mı o da var? yada danalı inek mi artık?

4-5 tane ortalama ineği normal 15-20 milyara falan alırsın heralde. :W ama pazarlığına ve köyleri dolaşmana bağlı pazardan alırsan daha pahalıya geliyor onu gördüm ben :W Ben girsem aslında herşey hazır. Köyde Ev var ahır var. Arazi var. İşte tek sıkıntı yaş ve öğrencilik. Ha okuyup adam gibi iş bulsam bu işi yapar mıyım başına birisini koyar yine yaparım. ama işsiz ve elimde az biraz sermayem olsun direk köye :) Fenni ahır olayı var. Biraz para kazan sonra fenni ahır yap. elin sıcak sudan soğuk suya girmez :)

Bu arada harbi cafeden büyükbaş hayvan işine geçtik işe bak harbi kusura bakma hacı :D

sağol hacı aslında düşünülür bir şey:) peki 4,5 büyükbaşın aylık getirisi aşağı yukarı nekadar?

...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek

cafe işine girmeden önce 50 tur düşünürdüm.

hatta yetinmez bu tarz cafeleri gezinirdim. takılırdım. çalışanlarla sahipleri ile irtibat kurardım.

o na yatırmayı planladıgın paranın 1 milyarını bu ugura baglardım adınada fizibilite için ödenek derdim :D

10 milyar baglıyacak olsan bu dediklerinin yarısını yap derdim 100 ve üzeri paraya şaka yapılmaz :D

ve şaka gibi gelicek fakat yukardaki arkadaşların çogu dogru söylemiş

az cık anlasak yada yapacagımıza kafamız yatsa hayvancılıkda havyan gibi para var. :D

kurbandan önce elindeki 3-5 milyara şu kadar dana alıp da bunu 3 katlayan adamı gıpta ile dinlediğim için bu konu ilğimi çekiyor.

giderini sölim otlatacak arazin varsa suyun varsa 100/1 masraf oda kendi yediğin içtiğin

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

sadece cafe işini düşünürsen bi kere sigara içilen bölüm olayını kesin düşünmelisin. kesinlikle işlek bi yere açmalısın. olayı sadece cafe pastane düşüncesinden cıkarıp yemek yenilen hatta kendi yemek promosyonları olan bir yere dönüştürmelisinki gelen kişi 2 çay içip ilerlemesin :)

tabi bunların dısında ps ile beraber işletme düşüncesi seni bir hayli zorlar.

son zamanlarda ps salonları minder veya deri koltuk tarzı geniş alanlar plazmalar vs gayet insanların hosuna gidiyor. bu sekilde seylerde arastırmanı öneririm.

ama cafe muabbetine gelince mailiyet bu kadar düşük olmaz.

bence müşterisi bol olan cafeler lüks görünümdeki mekanları biraz daha incele sonra parayı batırma haybeye :)

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ToR5
    ToR5's avatar
    Erkek

açarsan muhasebesini ben tutarım. Hemde uygun fiyata:D

Her türlü çek senet tahsilatı yapılır. Zenginden alınıp fakire verilir. Fakirin topuklarına sıkılır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek

Bak beni dinlersen eğer :) uğraşmak istemiyosan git bi yeri devren al müşterisiyle hem fiyat net hem müşteri net + marka falan filan uraşmazsın.Ama yok yeni açıcam diyosan ben şöyle isterdim hep . Bahçesi olsun nargileler orda içilsin içeri kısım rahat olsun sevgililer için bu çok önemli çünkü 

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
Toplam Hit: 22541 Toplam Mesaj: 30