Kahve Değirmeni Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hellboy4tr
    hellboy4tr's avatar
    Erkek

hocam piiyasada iki tip ogutucu bulabilirsin, bicakli ve burr denilen (asil degirmen olan bu) kirarak oguten. Sen ne icin ogutecegin onemli. 

bicakli degirmenlerin fiyati ucuz fakat oguttugu kahve ayni boyutta olmaz yani kalitesiz ogutur. buda tadini etkiler her ictigin kahvede ayni hazzi alamazsin, kahvenin yagini goturur vs vs. tek avantaji fiyatidir.

burr lu olan ise istedigin ayni standart bir boyda kaliteli kahve ogutur.

bende Coffee grinder CM 702 var. espresso ve filitre kahve icin kullaniyorum tavsiye ederim, fakat turk kahvesu boyutuna inemiyor, bulabilecegin en uygun urun bu piyasada 80eu gibi bir fiyata almistim.

Onun haricinde ben oturur elle oguturum dersen comadante bu isin piri ama ona iyi bir butce ayirman lazim. Sozer yada digerleri degirmenleride alternatif olabilir. fakat bunlarda ogutmek cok zahmetli zaman ve efor istiyor ve insani usandiriyor. ben elektrikli degirmenden once sozen aldim uc kere falan kullandim sonra baslarim boyle ise dedim bir sure kahve icmedim sonra gidip elektrikliyi almistim. yani tavsiyem o tur birseye para harciyacagina gidip burr lu bir degirmen alman direk yonunde...

hellboy4tr tarafından 01/Eyl/19 14:01 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/c/hobitadilat
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

@banneduser Ben bi french press alayim once. Bu icad icin filtre falan gerekiyor mu? simdi ben bu bahsi gecen siteden alsam french press cektirsem uygun olur heralde. Damak tadina gore degisir gerci ama bu kahve cekirdeklerinden en begenilenler hangileri?

tarzan tarafından 01/Eyl/19 15:52 tarihinde düzenlenmiştir

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    tarzan bunu yazdı

Ahaliye bir sorum olacak. Simdi nescafeden kurtulmak isteyen adam ne yapsin? Kimi bulasik suyu gibi diyor, kimi esit dagilmali ince olacak, kimi ise na boyle kalin olacak deyiveriyor..

Kafa beyin kalmadi, forum forum dolasmayalim ama filtre kahveye bir baslangic yapalim ama bulasik suyu da icmeyelim diyenler var mi tavsiyeleri olan? Al bu hafif, bu orta, bu sert icim hazir ogutmusler gibi paketli urunler var mi? 

Edit: https://kahhve.com/kahhvecom-tanisma-seti-kahveler bakin bakin ahanda burasi bak. bak ogutme boyu soruyor bunu yanlis secince ne olacak french kiss aman press mi secmek lazim bunda?

Amk su hayatta onlarca karmasik sey yaptim, bu kadar kararsiz kalmadim. Kirmizi mi, mavi mi? Ne diyorsunuz? ((:

hocam başlangıç için yani damak tadını bulmak için en düşük maliyet ile başla. 

1 tane frenchpress al her yerde var ucuz kullanımı kolay

kahve dünyasına git frenchpress için Santos istiyorum de

https://www.kahvedunyasi.com/santos-yoresel-kahve-250g-p-29

ahanda bu 15tl lik alsan yeter başlangıç için

sonra tadım testlerine başla mesela git starbucks a yine frenchpress için guatemala çektir

sonra kostarica brezilya derken küçük küçük al demle demle iç. 

sonuçta zamanla en sevdiğin kahveye ulaşacaksın. 

frenchpress yerine makınaya geçmek istediğinde ise 100tl den 10000 tl ye kadar kahve makınaları var ben evlenirken ev hediyesi delonghi geldi gayet güzel rahat kağıt filitre yerine kendi filtresi var yıkıyorsun tekrar kullanıyorsun felan ama bence tabi bu herkesin damak tadı farklıdır 

demlenen kahve ve düşük sıcaklıkta demlenen kahve daha lezzetli ve aromatik oluyor bu sebeple evde birden çok kişi varsa ve yogunsam yada yorgunsam makına

keyif yapacaksam frenchpress kullanırım. 

bu arada makına ve french pres için kahve farklı boyda öğütüldüğü için farklı çektirmen gerektiğini unutma 

gerçek kahve içtikten sonra nescafe çöp gibi gelecek sana

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    tarzan bunu yazdı

Ahaliye bir sorum olacak. Simdi nescafeden kurtulmak isteyen adam ne yapsin? Kimi bulasik suyu gibi diyor, kimi esit dagilmali ince olacak, kimi ise na boyle kalin olacak deyiveriyor..

Kafa beyin kalmadi, forum forum dolasmayalim ama filtre kahveye bir baslangic yapalim ama bulasik suyu da icmeyelim diyenler var mi tavsiyeleri olan? Al bu hafif, bu orta, bu sert icim hazir ogutmusler gibi paketli urunler var mi? 

Edit: https://kahhve.com/kahhvecom-tanisma-seti-kahveler bakin bakin ahanda burasi bak. bak ogutme boyu soruyor bunu yanlis secince ne olacak french kiss aman press mi secmek lazim bunda?

Amk su hayatta onlarca karmasik sey yaptim, bu kadar kararsiz kalmadim. Kirmizi mi, mavi mi? Ne diyorsunuz? ((:

french kiss al nescafe bidaha içmezsin zaten hem kafeinin etkisi yok onda hemde tadı dandik

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

@do_som fransa'da ki baglantilarimi devreye sokayim hemen. Nette baktim burada french kiss bulunmuyor herkes dertli bu konuda, siparis imkani var ama gumruge takilir bir ay gelemez hatun acliktan olur ((:

Edit:

https://www.youtube.com/watch?v=bB5EsrQeNUQ

Bu videoda eleman sozen(ilk mesajda ki pezevenk degirmenini) alin gecin demeye getiriyor. Sonra bunu bilimsel falan biseyler yapiyor. Zaten bunlari izlerken kafa beyin kalmadi iste ((: blutut falan cok kafaya takmayacan kullanip geccen modunda olup, mutlu olan insanlardan tavsiye ariyorum bende. 

tarzan tarafından 01/Eyl/19 18:47 tarihinde düzenlenmiştir

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
Toplam Hit: 1783 Toplam Mesaj: 16
kahve değirmeni