folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Kalp Krizi Belirtileri Ve Hastane ?

Kalp Krizi Belirtileri Ve Hastane ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı

Peder kardiolog, mesajını ona gösterdim. Kalp krizi olabilir hemen gidip baktırsın dedi. 

Özellikle mide bulantısı çok bilinmeyen bir göstergesi ek olarak değer nefes alıp verirken bir ağrı var ama vucudunun duruşunu değiştirdiğinde de  varsa yine baktırmak lazım. Yaş ilede alakası yok babam anlatıyor koroner yogum bakımda 30-40 yaşında bir sürü kişi var.

peki spor için ne diyor baban? spor ama ne kadar spor? ağır sporlar da iyi değil diyorlar. günlük yürümeye de yetersiz diyorlar

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    sandman bunu yazdı

Peder kardiolog, mesajını ona gösterdim. Kalp krizi olabilir hemen gidip baktırsın dedi. 

Özellikle mide bulantısı çok bilinmeyen bir göstergesi ek olarak değer nefes alıp verirken bir ağrı var ama vucudunun duruşunu değiştirdiğinde de  varsa yine baktırmak lazım. Yaş ilede alakası yok babam anlatıyor koroner yogum bakımda 30-40 yaşında bir sürü kişi var.

peki spor için ne diyor baban? spor ama ne kadar spor? ağır sporlar da iyi değil diyorlar. günlük yürümeye de yetersiz diyorlar

Sadece yürüyüş yeterli. Diyetine dikkat edersen.

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

annem karp krizi gecirdikten sonra kardiolojiyle cok hasir nesir oldum.

belirtiler kalp spazmi. tansiyon degil nabiz önemli. 

acile git. agri kesici icme. 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

telaşlanma hocam.
    kalp krizi gibi bir durum kan testiyle anlaşılıyor. acile gidersen hemen yaparlar riskli bir durum görürseler kardiolog kim varsa yatağından kaldırıp getiriyorlar.
    250bpm kalp atışı, nefes darlığı, kol uyuşması ve göğüs ağrısıyla gittim 250bpm görünce kardioloğu arayıp uyandırdılar kadın sağolsun gecenin bir yarısı kalktı geldi. 
    bir bok çıkmadı tabi ilaç verip nabzı düşürdüler taşikardi diyip paketlediler beni.

ama görüyorumki ülkemizde mide rahatsızlıklarında ciddi bir artış var özellikle HP enfeksiyonunda. ( mültecilerin gıda sektöründe çalışmasıyla ilgili olabilir )
    bir hp enfeksiyonu ülsere vs sebep olmadan önce benzer etkiler gösterebiliyor. aşırı terleme ( özellikle gece ),  hazımsızlık, yemeklerden sonra artan çarpıntı ve göğüs ağrısı gibi...
    doktor ya da uzman değilim gözlemlerimi söylüyorum. aşılardan kaynaklı insanları bir kalp krizi paniği sarmış ama bu hp enfeksiyonu tayyibi bile canlı yayında kusturdu :) 

kalpte bir sorun çıkmazsa midene bir baktır... 

PsychoDawn tarafından 04/May/23 16:52 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Ben hep klap krizi diyince aklıma aniden oluşan bir olay geliyor ama anladığım kadarıyla alakası yok 

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı

Ben hep klap krizi diyince aklıma aniden oluşan bir olay geliyor ama anladığım kadarıyla alakası yok 

Günlerce sürebilir bişeyim yok dersin. Ama 2 dakkada da uçurabilir. Standart bir tarifi yok.

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Müridi tanıyan eden bir yazsın ona

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    sunyy2003 bunu yazdı

ani de oldugu oluyor ama cogu zaman belirtileri oluyor yani kalp tekliyor

arabanin istop yapmasi gibi. geri calistirip yoluna bakiyorsun. sonra birgun tamamen duruyor.

bu arkadas gibi dikkate almiyorsun.

kondurmuyorsun kendine. sonra yigilinca  aniden deniyor.

**

annemin sol kolu omuza dogru birgun yolda gidiyoruz agridi. o haliyle gezmeye gitti oturdu.

ertesi gün misafir gelecekti hala cok hasta ertelemeyelim dedi misafir geldi. zorla oturuyor.

3. gun hastaneye gittik. o zamanlar randevu sistemi yok. bizde kibariz ya gelen geciyir giden giriyor. bir doktora ulasamadik.

saatlerce bekledik son hasta olarak girdik. doktor bir dinledi. hemen kosarak telefona sarildi sedye cagirdi. ne yapiyor bu dedik.

kalp krizi dediler. 

** 

dayimda ise giriyor merhaba deyip devrilip vefat etti kalpten.

bu yuzden saglikli da olsaniz duzenli kolestrol seker kontrol edin.

aileniz de varsa rutin  kontrollere gidin. dikkat edin . fitim diye güvenmeyin sporcularda tak gidiyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

merak ettim kan testinde nasil kriz teshis ediliyormus ? 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

merak ettim kan testinde nasil kriz teshis ediliyormus ? 

troponin seviyesine bakılır. troponin sadece kalp kaslarında bulunan ( yanlış biliyor olabilirim ) bir çeşit protein.
    kalp krizi gibi bir durumda kalp kasları hasar görüyor ve parçalanıyor kana bu kalp kaslarında bulnan troponin karışıyor. 
    troponin seviyesi artışı belirli şikayetlerle birlikte olunca kalp krizi teşhisini yapıştırıyorlar.

edit: normalde kanda bulunmuyormuş. kanda bulunması kalp kaslarında hasar olduğunu doğruluyor... 

PsychoDawn tarafından 04/May/23 21:11 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 2639 Toplam Mesaj: 34
acil kalp krizi yüksek tansiyon