folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Kalp Krizi Belirtileri Ve Hastane ?

Kalp Krizi Belirtileri Ve Hastane ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

merak ettim kan testinde nasil kriz teshis ediliyormus ? 

Kreatin kinaz,Troponin,Troponin T seviyesinde yükselme var mı ona bakılır.Yükseklik olursa direk anjiyo...

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hastaneye git hocam gecikme. Bende de sol kol uyusuklugu, sirt batmasi ve mide bulantisi ile uyandim bir gece C5/C6 boyun fitigi cikti :D

ComputerWolf tarafından 04/May/23 22:29 tarihinde düzenlenmiştir

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Müridden haber alan var mı ?

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    DjBlueMaN bunu yazdı

Müridden haber alan var mı ?

1 saat önce foruma giriş yapmış.  

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    PsychoDawn bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

troponin seviyesine bakılır. troponin sadece kalp kaslarında bulunan ( yanlış biliyor olabilirim ) bir çeşit protein.
    kalp krizi gibi bir durumda kalp kasları hasar görüyor ve parçalanıyor kana bu kalp kaslarında bulnan troponin karışıyor. 
    troponin seviyesi artışı belirli şikayetlerle birlikte olunca kalp krizi teşhisini yapıştırıyorlar.

edit: normalde kanda bulunmuyormuş. kanda bulunması kalp kaslarında hasar olduğunu doğruluyor... 

vay anasini . sagolasin

insan yasadikca öğreniyor o kadar kalp icin gittik geldik hic bahsedilmedi duymadim. 

bunu arastiracagim. 

@djblueman sagolun

futurist tarafından 05/May/23 08:47 tarihinde düzenlenmiştir

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Dün gece hastaneye gittim, acilde ekg ve kan testi yapıldı,Yorucu bi gündü. herhangi bir sorun yokmuş, Yardımcı olan herkese teşekkür ederim

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

kusura bakma ama aptalsın. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

Dostum sende taşikardi olabilir. Ve bazı taşikardi türleri atak geçirdiğin süre içinde hastaneye gidip EKG ye bağlayıp grafiklere bakarak tehşis konur. Ama atak geçirmediğin bir zamanda gidersen eğer kalbinde bi sorun olduğu anlaşılmaz. Genelde panik atak der geçerler. Bende taşikardi var ama nabzım yüksek olduğu zaman EKG cihazına bağladıklarında öğrendik ve tehşis konuldu. Normal nabızda eğer hastaneye gidersen bişey çıkmaz. Taşikardi var ise eğer alkolü fazla kaçırmamalısın. Aynı zamanda kafeinden uzak durmalısın. ayrıca uyuşturucu kullanıyorsan derhal bırakmalısın. Atak geçirdiğin zaman nabzın yükseldiğinde sakın yatar pozisyonda durma kalk otur. Boynuna masaj yap soğuk su ile elini yüzünü yıka yavaş yavaş derin nefes al. Doktorun sana daha tedaylı bilgi verecektir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elyos2600
    elyos2600's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

İnternette hastalık belirtisi araştırıp can sıkmaya hiç gerek yok. Çünkü her türlü tüm belirtilerin sonunda kanser olduğun ortaya çıkıyor. :D

Kesinlikle Katılıyorum.. 

"Hayat; Ölüme Giden Yolda, Sadece Bir Düşten İbarettir.."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    PsychoDawn bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

troponin seviyesine bakılır. troponin sadece kalp kaslarında bulunan ( yanlış biliyor olabilirim ) bir çeşit protein.
    kalp krizi gibi bir durumda kalp kasları hasar görüyor ve parçalanıyor kana bu kalp kaslarında bulnan troponin karışıyor. 
    troponin seviyesi artışı belirli şikayetlerle birlikte olunca kalp krizi teşhisini yapıştırıyorlar.

edit: normalde kanda bulunmuyormuş. kanda bulunması kalp kaslarında hasar olduğunu doğruluyor... 

vay anasini . sagolasin

insan yasadikca öğreniyor o kadar kalp icin gittik geldik hic bahsedilmedi duymadim. 

bunu arastiracagim. 

@djblueman sagolun

buna "marker" diyorlar. pandemi sonrasında bu iş değişmiş, babamın başına geldi o zaman araştırmıştım. kalp krizi geçirmiyordu ama troponin çok yüksekti. pandemi sonrası bu olay fark edilir şekilde artmış ve kardiyo camiası bunu tartışıyor.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
Toplam Hit: 2641 Toplam Mesaj: 34
acil kalp krizi yüksek tansiyon