folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Kamera Görüntülerindeki Renkli Dikey Çizgiler

Kamera Görüntülerindeki Renkli Dikey Çizgiler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

Müridler PC ye DVR ile bağlı 3 kameralı bir güvenlik sistemi var. Kameraların 2 tanesinde nedenini çözemediğim renkten renge giren ve sağdan sola hareket eden (ekranı tarayan) bir çizgi var. Hal böyle olunca kameranın hareket sensörü gereksiz yere devreye giriyor. Çalışması gereken yerde de çalışmıyor. Sistem bi b.ka yaramıyor yani. 3. kamerada (sol alttaki) böyle bir problem yok. Her 3 kameranın kablo mesafeleri aynı. Tek fark parazit yapan 2 kamera aynı cepheye (evin önüne) bakıyor. Diğer kamera evin arkasında. Kameraları TV ye bağladım. Hepsi sorunsuz çalışıyor. Aklıma gelen olasılıklar topraklama sorunu, manyetik alan, DC gücün yetersiz gelmesi vs.. Sizce neden kaynaklanıyor? Çözümü nedir? Piyasada parazit önleyiciler var onlar işe yarar mı? 

Folklorik olarak sana saygım var ama sana tapamam totem!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

kedidir kedi :P

ufodur

cin min olabilir mi

doğaüstü bişey yani

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gozkopat
    gozkopat's avatar
    Erkek

bncler şase yapıyor olabılırmı  metal ayak kullandıysan bı kontrol et derım sabıtledıgın yere

Kolera Açık Hava Üniversitesi Sexoloji Profesörüyüm : "Efenim manita seni seviyorum evlenelim ayakları yaparsa önce yüz mumluk ampüle yarım metre mesafeden bakın.Sonra gözlerinizi ampülden ayırıp manitanın gözlerinin içine dikin,eğer hala cıvırın gözlerini görüyorsanız onunla hemen evlenin..."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek

sadece geceleri oluyo dimi kameraları besleyen adaptörü deiştir  amperini yükselt mesela 3 kameraya 12v 5A   yeterli olucaktır

onekine?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

Kameralar dome kamera olduğu için bağlandığı yerler plastik. Hatta bağlandığı zemin de plastik. Problem gündüz de devam ediyor. Gece daha belirgin oluyor :|

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek

adaptoru değiştirmeye dene  dediğim gibi en az 5A kullan  bide bnc leri kontrol et

onekine?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

Saolasın hocam deneyeceğim. Sonucu daha sonra yazarım. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

dedikleri gibi ya bnc den ya da adaptördendir. kameralar yaklaşık 1A çeker.

kameraların bağlandıkları yerleri kendi aralarında değştirip problemi direk teşhis edebilirsin.

bi de çok düşük bi ihtimal ama aklıma gelen başka bişey şu ki, kameralar dome olduğu için önündeki cam kirlenmiş olabilir.. hareket sensörünün çalışması da bu sebepten olabilir. kolay gelsin

All I need is a possibility.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BURAK_X
    BURAK_X's avatar
    Erkek

kameralar pc ye analog bağlıysa belki aktarım kablosunda sorun vardır. bazen tv dede olur ya. ya da sorun av kablolarında olabilir. yani, buji meme yapmıştır belki :)

<love> <canimcicimaylari> <uzatmalar> <kavgagurultu> </love>
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

Adaptörleri bugün deneme fırsatı buldum. Sorun devam ediyor. Elimde 5A lik adaptör yoktu ama sağlam görüntü aldığım kameranın adaptörünü bunlara bağladım sonuç yine aynı. BNC lerle oynadım değişen birşey olmadı. Son olarak DVR karttan şüpheleniyorum. DVR a bağlamak yerine TV ye bağlayıp görüntüye bakıcam. Daha iyi fikir vermesi açısından videosunu ekledim.

Arıza böyle bişi: http://www.youtube.com/watch?v=vSTO54YkrMc

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebJas
    WebJas's avatar
    Erkek

BURAK_X bunu yazdı:
    -----------------------------

kameralar pc ye analog bağlıysa belki aktarım kablosunda sorun vardır. bazen tv dede olur ya. ya da sorun av kablolarında olabilir. yani, buji meme yapmıştır belki :)

-----------------------------

bilmediklerimi ayaklarımın altına alsam başım göğe ererdi..
Toplam Hit: 2511 Toplam Mesaj: 16