folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Kamera Görüntülerindeki Renkli Dikey Çizgiler

Kamera Görüntülerindeki Renkli Dikey Çizgiler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

Hocalar sonunda sorunu buldum. Kameralardan 2si çakışıyor. Yani 2 kamerayı aynı anda DVR a takınca ikisi de çizgi vermeye başlıyor. Ayrı ayrı takınca sorun ortadan kalkıyor. O zaman sorumu şu yönde düzeltmek istiyorum.

Farklı açılara bakan ve sorun çıkaran bu iki kameranın arasında yaklaşık 2,5 m var. Bunlar yakın oldukları için birbirini etkiler mi? Yani her birinin belli bir çalışma alanı var mı? Sorun burdan mı kaynaklanıyor?

İkinci durum ise kablo seçimi hatası olabilir mi? Satın aldığımız yerdeki eleman kablo olarak 4lü ince bakır telefon kablosunun iş göreceğini masrafa gerek olmadığını söyledi. Bizde kameralara telefon kablosu çektik ve problem çıkaran bu iki kameranın kablosu aynı kanal içinden (yanyana) geliyor. Kablolar birbirinden etkileniyor olabilir mi? 3. kameraya aynı tip ve uzunlukta kablo gitmesine rağmen sanırım tek olduğu için onda böyle bir problem yok.  

Folklorik olarak sana saygım var ama sana tapamam totem!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Hocam donanımsal sorun olsa gerek.

Lensler nemlenmiştir ışık farklı tonlarda kırılıyordur o görüntü oluşuyordur. Tabii çok farklı nedenleri de olabilir.

Edüt// Sorun çözülmüş.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

kameraları 2,5 m değil, 2,5 santim bile yakın koysan birbirini etkilemez kardeş. ikinci ihtimal olarak söylediğin şey için de,  zaten kameraların ses ve besleme kabloları, telefon kablolarıyla aynıdır. 4 tanedir toplam.,

kamera kablolarının aynı kanal içinde gitmesi de bir türlü etkilenmeye sebep değildir. ,

sorunun DVR kartında olduğunu düşünüyorum.

bi de şu var, DVR kartı kaç kanallı? ve kamera girişleri sağlam mı kontrol etsene.(çalışan kamerayla)

All I need is a possibility.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

mizahi bunu yazdı:
    -----------------------------

kameraları 2,5 m değil, 2,5 santim bile yakın koysan birbirini etkilemez kardeş. ikinci ihtimal olarak söylediğin şey için de,  zaten kameraların ses ve besleme kabloları, telefon kablolarıyla aynıdır. 4 tanedir toplam.,

kamera kablolarının aynı kanal içinde gitmesi de bir türlü etkilenmeye sebep değildir. ,

sorunun DVR kartında olduğunu düşünüyorum.

bi de şu var, DVR kartı kaç kanallı? ve kamera girişleri sağlam mı kontrol etsene.(çalışan kamerayla)

Yok hocam sorunu tamamiyle çözdüm. Koaksiyel CCTV kablosu kullandım. Görüntüler cam gibi oldu. 

Folklorik olarak sana saygım var ama sana tapamam totem!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    canerator
    canerator's avatar
    Erkek

BRK35 bunu yazdı:

Adaptörleri bugün deneme fırsatı buldum. Sorun devam ediyor. Elimde 5A lik adaptör yoktu ama sağlam görüntü aldığım kameranın adaptörünü bunlara bağladım sonuç yine aynı. BNC lerle oynadım değişen birşey olmadı. Son olarak DVR karttan şüpheleniyorum. DVR a bağlamak yerine TV ye bağlayıp görüntüye bakıcam. Daha iyi fikir vermesi açısından videosunu ekledim.

Arıza böyle bişi: http://www.youtube.com/watch?v=vSTO54YkrMc

Related videos taki ne öle ya :) liseli falan maşallah çok related :p

Toplam Hit: 2533 Toplam Mesaj: 16