Kamerası En İyi Telefon Hangisi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek

chip dergisinin cekımlerıne göre gecen hafta gördum ama link bulamadım s6 edge>iphone 6s>g4 > lumia ama hangisi bilmiyorum bu şekildeydi

MeTiN_7 tarafından 09/Kas/15 16:49 tarihinde düzenlenmiştir

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

ne sony si ? ne lg si ? aydınlık alanda zar zor güzel çekiyorlar fotoğrafı :S

hepsi bok gibi çekiyor ve görüntüleri kumlanmış vaziyette.

kamera diyorsan lumia lara bak. en kötü lumia nın kamerası  en iyi diğer markalardan iyi çeker.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Sony Z5 çıkmışken diğerleri macera olur. :-)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

benim gördüğüm en iyi kamera

Lumia 1020

ben de sevgiden yanayım...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

şuanda z5 de var hocam en iyi kamera.

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek

ezbere sony diyen adamları yadırgamıyorum çünkü en büyük mobil kamera satıcısı sony ama kendi telefonlarının fotoğraf kalitesi beş para etmez.

düzenleme: 1000 liraya ladar bütçesi varsa lumia 830 alabilir hocam 1500 liralarda lg g4 2500 liraya çıkabilirse s6 edge plus yada note 5 alabilir bunlar kendi fiyat segmentlerindeki en iyi kameralı telefonlar. Fotoğrafcılığı çok seviyorsa profesyonelse  kendine istediği telefonu alsın birde fotoğraf için 1020 alabilir. İkinci el 800 lira civarı.

yalnizturk tarafından 09/Kas/15 19:42 tarihinde düzenlenmiştir

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    yalnizturk bunu yazdı

ezbere sony diyen adamları yadırgamıyorum çünkü en büyük mobil kamera satıcısı sony ama kendi telefonlarının fotoğraf kalitesi beş para etmez.

düzenleme: 1000 liraya ladar bütçesi varsa lumia 830 alabilir hocam 1500 liralarda lg g4 2500 liraya çıkabilirse s6 edge plus yada note 5 alabilir bunlar kendi fiyat segmentlerindeki en iyi kameralı telefonlar. Fotoğrafcılığı çok seviyorsa profesyonelse  kendine istediği telefonu alsın birde fotoğraf için 1020 alabilir. İkinci el 800 lira civarı.

Üstad K750 çıktığından beridir Sony kullanıyorum. Ara ara Nokia kullandığım da oldu. 

Elimdeki telefonlardan en iyi fotoları hep Sony ile yakaladım.  

Hee başkası kullanamazsa telefonu ona bişey diyemem.  :-)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek
    MbK bunu yazdı
    yalnizturk bunu yazdı

Üstad K750 çıktığından beridir Sony kullanıyorum. Ara ara Nokia kullandığım da oldu. 

Elimdeki telefonlardan en iyi fotoları hep Sony ile yakaladım.  

Hee başkası kullanamazsa telefonu ona bişey diyemem.  :-)

hocam ben zaten sana kötü fotoğraf çekiyorsun demedim ki sony z serisinin tamamı rakiplerinden kötü dedim sen sony ile çok güzel fotoğraf çekiyorsan dediğim telefonlarla harikalar yaratırsın. Fotoğrafçılık gerçekten sanat işi. 

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Öyle deme hocam megapixel olayı zoom yapınca belli Ediyor kendini .

Megapixel baskıda işe yarar sadece. Gidip 1 metrelik baskı almayacaksın çoğu kişinin alacağı en büyük ebat a4 boyutu ona da 12 megapixel yetiyor. Megapixel artırıp sensörü büyütmezsen bi boka benzemez o fotoğraf. 12 megapixel telefon ile 12 megapixel nikon d300 fotoğrafı neden aynı değil? Makinenin sensörü telefona göre çok daha büyük çünkü. 2x2 cm sensör olduğunu düşün buna 12 milyon tane ışık sensörü koyduğunda ışık alıcılarının boyutu ile 20 milyon tane koyduğun zamanki boyutu aynı olmaz. 20 milyon koyarsan pixel boyutu ufalıyor içeri daha az ışık giriyor bu da karanlık ortamlarda fotoğrafın daha kötü çıkması demek. Fotoğrafa yakınlaşsan da 20 megapixel boyundaki telefon fotoğrafının yanına d300'le çekilen 12 megapixellik fotoğrafı koy photoshopla onu da 20 megapixele büyük d300'ünkü yine daha iyi olacaktır.

Ek bilgi: Fotoğrafta kalite için en önemlisi ışık, sonra makinenin sensörü, sonra lensin kalitesi. Megapixel falan hikaye. Megapixelle olsa makinelere o kadar para vermeyiz nokia'nın 40 megapixel telefonu vardı onu alırdık.

Lumia 1020'yi küçümseme hocam. Dehşet bir kamerası var :

https://www.youtube.com/watch?v=DDr8I_oXFqU

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 1978 Toplam Mesaj: 25
kamera tel