Kamp Çadırı Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

Çok anlamam ama bir tane kamp hikayem var onu anlatım çadır diyince aklımda canlanır hep.

Çıktık Adana Vardıha köprüsü yanındaki tren istasyonu ardına. Trenle gittik bisikletle dönecez. İlk bisikletli kampım olacak ve döneceğimiz yolu bilmiyorum ki bisikleti bile alalı 2 hafta olmuş yıllar olmuş bisiklet binmiyorum.

Agalar rakım 1500 mü neymiş gündüz iyiydi hava karardı gece olunca yatın dediler sabah erken yola çıkacaz. O çadır ki neydi öyle tek katlı allahın belası. 12 de girdik iki kişi üstümde uzun kollu onun üstünde bir tane daha onun üstüne polar onun üstüne tulum(tulum dediğime bakmayın bir bok değil elyap doldurulmuş fermuarlı battaniye) giydim yattım sabaha kadar zangır zangır titredim. sabah dediğimde saat 3 e kadar bir an bile dalmadım, bir ara bünye titremekten kendini kapattı heral bir baktım saat 4. sonra 6 ya kadar göz açık titredim 6 gibi kapıyı açtım ki dışarısı içeriden 10 derece falan sıcak. Ben o kadar üşüdüğümü hatırlamıyorum ömrü hayatımda.

Bu kadar uykusuzluk üstüne o gün 95 km yol yaptık geberdim aga geberdim. 3 gün götümün üstüne oturamadık 2 arkadaş :) yanlış anlaşılmasın o kadar yol yapınca sele yer yapıyor o yerin kendine gelmesi 3 gün.

Neyse tek katlı çadır almayında ne alırsanız alın. Otele gitmiyorsunuz arabayla gidiyorsan yükle malı. Üstüne fazla bez gerersin güneş falan kalmaz. bisiklet motorda boyutlar önemli oluyor o zaman düşün kaliteli malı almayı.

birde yeni başlıyorsan heves olabilir seninkisi ve farkına varamayabilirsin bir süre. 600 tl verip yatırmaktansa ucuzunu al baktın çok iyi gidiyor satarsın 200 e aldığını 100 e alırsın kaliteli bir şey devam edersin.

Anıl
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KuZeTaR
    KuZeTaR's avatar
    Erkek

Aynı tarihlerde ben de hipodaydım amk :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

husky flame 2+ ve husky anapurnam var.

bir tane de 13 tl lik tulumum var.

bir tane de dandik işler için kullanacağım bir çadır arıyorum muhtmelen black and fres 2 kişilik alacağım.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diplomali-issiz
    diplomali-issiz's avatar
    Erkek

rapidhacker dostum;

https://www.decathlon.com.tr/arpenaz-3-freshblack-cadir-id_8357355.html

bu ürünü cumartesiyi pazara bağlayan gece elazığ'da hazar gölünde ilk defa denedim. ilk defa çadır heyecanı yaşamıştım :) saat 11 gibi uyandım uykudan içerisi zifiri karanlık saate bakmasaydım anlamayacaktım öğlen olmuş valla.. mükemmel birşey sıcağı az alıyor içeri çünkü güneş ışınlarını hiç hiç almıyor. ben çok beğendim. 3 kişilik diyor ama 60 kilodaki insanlar için 3 kişi benim gibi 120 kilo insanlar gibi 2 kişi :D 2 kişi çok çok rahat ve konforlu kalabiliyor ama muhteşem bişey ya ben çok beğendim. kurulumuda çok basit 3 dk alıyor..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    oinomaos bunu yazdı

Çok anlamam ama bir tane kamp hikayem var onu anlatım çadır diyince aklımda canlanır hep.

Çıktık Adana Vardıha köprüsü yanındaki tren istasyonu ardına. Trenle gittik bisikletle dönecez. İlk bisikletli kampım olacak ve döneceğimiz yolu bilmiyorum ki bisikleti bile alalı 2 hafta olmuş yıllar olmuş bisiklet binmiyorum.

Agalar rakım 1500 mü neymiş gündüz iyiydi hava karardı gece olunca yatın dediler sabah erken yola çıkacaz. O çadır ki neydi öyle tek katlı allahın belası. 12 de girdik iki kişi üstümde uzun kollu onun üstünde bir tane daha onun üstüne polar onun üstüne tulum(tulum dediğime bakmayın bir bok değil elyap doldurulmuş fermuarlı battaniye) giydim yattım sabaha kadar zangır zangır titredim. sabah dediğimde saat 3 e kadar bir an bile dalmadım, bir ara bünye titremekten kendini kapattı heral bir baktım saat 4. sonra 6 ya kadar göz açık titredim 6 gibi kapıyı açtım ki dışarısı içeriden 10 derece falan sıcak. Ben o kadar üşüdüğümü hatırlamıyorum ömrü hayatımda.

Bu kadar uykusuzluk üstüne o gün 95 km yol yaptık geberdim aga geberdim. 3 gün götümün üstüne oturamadık 2 arkadaş :) yanlış anlaşılmasın o kadar yol yapınca sele yer yapıyor o yerin kendine gelmesi 3 gün.

Neyse tek katlı çadır almayında ne alırsanız alın. Otele gitmiyorsunuz arabayla gidiyorsan yükle malı. Üstüne fazla bez gerersin güneş falan kalmaz. bisiklet motorda boyutlar önemli oluyor o zaman düşün kaliteli malı almayı.

birde yeni başlıyorsan heves olabilir seninkisi ve farkına varamayabilirsin bir süre. 600 tl verip yatırmaktansa ucuzunu al baktın çok iyi gidiyor satarsın 200 e aldığını 100 e alırsın kaliteli bir şey devam edersin.

Çok güldüm :D Bilirim o üşümeleri

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

https://www.tekzen.com.tr/ferrino-colle-sud-5-mevsim-cadir-2352870

Siparis verdim. Epey kullanisli :P

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    Florenzi bunu yazdı

Cadir guzelde, agir biraz alinmaz ondan :P

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    Florenzi bunu yazdı

konuya girmeden önce kesin ekşi'deki muhabbet adına hortlatılmıştır dedim. Yanılmamışım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    coLin bunu yazdı
    Florenzi bunu yazdı

konuya girmeden önce kesin ekşi'deki muhabbet adına hortlatılmıştır dedim. Yanılmamışım.

Madalyayı bi daha ki gelişinde hatırlat, vereyim eline.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek

https://www.decathlon.com.tr/quickhiker-3-cadir--id_8206033.html

bunun iki kişiliğini kullanıyorum. hem taşıma hem kurulum gayet pratik.

çadır için genel bir bilgi;

çadır sizi dış ortam korur, soğuktan korumaz.

soğuktan koruyan şey uyku tulumudur.

ayrıca çadırda kişi sayısı şöyledir. 3 kişi yan yana yatar ve hiç kımıldamadan durursa bu üç kişilik bir cadır olur.

2 kişilik çadır aslında eşyalarında birlikte tek kişilik bir çadırdır.

boş
Toplam Hit: 4804 Toplam Mesaj: 32
çadır