folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kanada'ya Gocmenlik

Kanada'ya Gocmenlik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

mesaj bulunsun 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek

Arkadaşım, Kardeşim vs bir kaç sorum var.

1.Dil seviyesi hangi seviyede olmalı?

2. Bankada Birikim olması gerekiyormu en az kaç para?

3. Düzenli bir işte çalışılıyormu( Kendim Eğitim Kurumda Helpdesk Departmanı Bakıyorum) Yazılım konusunda kendim geliştirmeye başladım.

Aklıma bir kaç soru daha gelecek ama öncelikle izinler hakkında bilgi verebilirmisiniz sana zahmet olmazsa.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek
    cordelian bunu yazdı
    Lazmania61 bunu yazdı

500.000 dolara ne iş yapabilirim kanada da? tavsiyeleriniz nedir mesela?

Suanda o kadar param oldugunu farzediyorum.

1) uzerine bi 300k daha ekleyerek buyuksehirlerin birinde ev alip,yaklasik aylik 2000-2500 dolara kiraya verip.Kendime gelir saglardim.Ayrica kariyerim varsa ,kariyerime yonelik bir iste calisir,uzerine kafadan 3000-4000 daha kazanir,toplamda ortalama 6000 dolar ile buyuksehirlerin birinde yasardim.1000,1500'i kiraya gitse,4500-5000 dolar ile bir buyuksehirde,rahat rahat yasar,senede 1kere en az tatile gidersiniz,mesela kuba'ya..( tek gelir oldugunu farzediyoruz)

2) daha ufak sehirlerden,150k'ya 3 tane ev alirdim.Ve kiraya verirdim.Kafadan 1000 dolardan,3000 dolar aylik gelir saglardim.Kalan 50k'da kendime ek para olurdu,yine de fazlasini getirmeye calisirdim tabiiki yanimda her turlu isler ve yasam kosullari icin.

3) Uygun yerde starbucks olmasada,onun benzeri Tim Horton's subesi acardim.Starbucks konseptinde restaurantim olurdu,ya da pizza pizza,ya da popeye's

4) Eger bu para ustunde daha da devamli para bulabiliyorsam,buyuksehirlerde eski evleri alip,tadilat yapip,ustune kar koyarak satardim.Yani insaat sektorune girerdim.Tahminen bundan 5 yil sonra,cocugum da varsa,cocugum liseye baslamadan,guzel yasantimi kurmus olurdum.

5) O kadar param varsa ve tekrar universiteye gidebileceksem,gider,cok iyi okurdum.Yine kariyere yonelirdim.( eger calismak istiyorsam bu sekilde )

6) Irili ufakli,gida sektorunde ozellikle,yatirimlar yapilabilir.

Simdilik soleyebileceklerim bunlar.Yatirimci olarak,gomlek kravat giyip takmadan yapabilecekleriniz bunlar.

Not : verilen rakamlar ortalamadir. 

Ticaret adamı olmadığın kesinde :):)

Üstad yaş ile ilgili bir sıkıntı çıkarıyorlarmı atıyorum karı koca ün. mezunu 40 larına yaklaşmış 2 de çocuk.

Daha önce avrupada yaşamış ingilizce neym iyi.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    frekaze bunu yazdı

Arkadaşım, Kardeşim vs bir kaç sorum var.

1.Dil seviyesi hangi seviyede olmalı?

2. Bankada Birikim olması gerekiyormu en az kaç para?

3. Düzenli bir işte çalışılıyormu( Kendim Eğitim Kurumda Helpdesk Departmanı Bakıyorum) Yazılım konusunda kendim geliştirmeye başladım.

Aklıma bir kaç soru daha gelecek ama öncelikle izinler hakkında bilgi verebilirmisiniz sana zahmet olmazsa.

bir arkadasim nisan ayinda turist vizesine basvurdu.Ona gore aciklama yapayim.

1) Eger turist olunacaksa,0 bilgi olmadigi surece dil konusunun cok onemi yok.Annem de,baska arkadasim da,bana ziyarete gelirken cok super bilgiyle gelmediler.Fakat -niyet mektubu- denilen olayi yazarken kendi agzinizdan neden turist olmak istediginizi yazabilseniz yeterli diye dusunuyorum.VFSGlobal isimli sirketten de bu tavsiyeler alindigini sezdim

2) Bankada birikim olayinin siniri yok,6 ay vize istiyorsaniz 5000 dolar gibi bi rakam komik olur.Yani daha fazla bilgi lazim ortalama para hesabi icin derim.

3) Evet turist olarak gelecekseniz duzenli bir iste calisiyor olmaniz sizin avantajiniza olur.

Eger ogrenci olarak gelinmek isteniyorsa konu biraz farkli.Egitim kurumuna,suresine bagli olarak degisir.Ozellikle dil okulu olarak paravan sirketler olabiliyor,bu yuzden dedim.

Her zaman icin en onemli mesele,turist geldigi yere geri donecek mi ? sorusu.Ve donecekse,ispati.

cordelian tarafından 08/Haz/16 15:02 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    janni bunu yazdı
    cordelian bunu yazdı
    Lazmania61 bunu yazdı

1) uzerine bi 300k daha ekleyerek buyuksehirlerin birinde ev alip,yaklasik aylik 2000-2500 dolara kiraya verip.Kendime gelir saglardim.Ayrica kariyerim varsa ,kariyerime yonelik bir iste calisir,uzerine kafadan 3000-4000 daha kazanir,toplamda ortalama 6000 dolar ile buyuksehirlerin birinde yasardim.1000,1500'i kiraya gitse,4500-5000 dolar ile bir buyuksehirde,rahat rahat yasar,senede 1kere en az tatile gidersiniz,mesela kuba'ya..( tek gelir oldugunu farzediyoruz)

2) daha ufak sehirlerden,150k'ya 3 tane ev alirdim.Ve kiraya verirdim.Kafadan 1000 dolardan,3000 dolar aylik gelir saglardim.Kalan 50k'da kendime ek para olurdu,yine de fazlasini getirmeye calisirdim tabiiki yanimda her turlu isler ve yasam kosullari icin.

3) Uygun yerde starbucks olmasada,onun benzeri Tim Horton's subesi acardim.Starbucks konseptinde restaurantim olurdu,ya da pizza pizza,ya da popeye's

4) Eger bu para ustunde daha da devamli para bulabiliyorsam,buyuksehirlerde eski evleri alip,tadilat yapip,ustune kar koyarak satardim.Yani insaat sektorune girerdim.Tahminen bundan 5 yil sonra,cocugum da varsa,cocugum liseye baslamadan,guzel yasantimi kurmus olurdum.

5) O kadar param varsa ve tekrar universiteye gidebileceksem,gider,cok iyi okurdum.Yine kariyere yonelirdim.( eger calismak istiyorsam bu sekilde )

Simdilik soleyebileceklerim bunlar.Yatirimci olarak,gomlek kravat giyip takmadan yapabilecekleriniz bunlar.

Üstad yaş ile ilgili bir sıkıntı çıkarıyorlarmı atıyorum karı koca ün. mezunu 40 larına yaklaşmış 2 de çocuk.

Abi ne sig adamsin ya.Ilk postumda bir de altini cizdim,dedim ki gereksiz,aptalca,saygisizca post atilmasin diye.Abi senin her tarafin universite mezunu,her tarafin almanca ingilizce fransizca olsa nolacak? Arkadas bana benim fikrimi sormus yatirimla ilgili.Sanane ? Ben senin,dostun,ustadin,amcan,hocan,hemserin falan da degilim.Ustad ne demek?

Link verdim,aciklama yazdim.Link'e tiklayip okumaktan acizsen,arastirmaktan acizsen senin 3 ulke pasaportun olsa nolacak,43 ulke gezsen nolacak? Gelip ancak bize burada doner kesersin,masa falan silersin.

Senin gibiler universite mezunu oldugu icin,akademisyen oldugu icin,IK'da calistigi icin,heryerde oldugu icin zaten insanlar o ulkeden kacmak istiyor.

Hic bosuna post,PM atmayin.Zaten zeki adam bir sekilde arayip yolunu bulur ya da yardim bulur kendine ya da bana ulasir.

Icinizdeki kin,eziklik,boburlenme,kendini bir SIK zannetme duygusu oldugu surece bir bok olmaz sizden.

Iyi gunler herkese.

cordelian tarafından 08/Haz/16 17:47 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    cordelian bunu yazdı
    janni bunu yazdı
    cordelian bunu yazdı
    Lazmania61 bunu yazdı

Abi ne sig adamsin ya.Ilk postumda bir de altini cizdim,dedim ki gereksiz,aptalca,saygisizca post atilmasin diye.Abi senin her tarafin universite mezunu,her tarafin almanca ingilizce fransizca olsa nolacak? Arkadas bana benim fikrimi sormus yatirimla ilgili.Sanane ? Ben senin,dostun,ustadin,amcan,hocan,hemserin falan da degilim.Ustad ne demek?

Link verdim,aciklama yazdim.Link'e tiklayip okumaktan acizsen,arastirmaktan acizsen senin 3 ulke pasaportun olsa nolacak,43 ulke gezsen nolacak? Gelip ancak bize burada doner kesersin,masa falan silersin.

Senin gibiler universite mezunu oldugu icin,akademisyen oldugu icin,IK'da calistigi icin,heryerde oldugu icin zaten insanlar o ulkeden kacmak istiyor.

Hic bosuna post,PM atmayin.Zaten zeki adam bir sekilde arayip yolunu bulur ya da yardim bulur kendine ya da bana ulasir.

Icinizdeki kin,eziklik,boburlenme,kendini bir SIK zannetme duygusu oldugu surece bir bok olmaz sizden.

Iyi gunler herkese.

Birader, hocam falan diye hitap edecem de korktum bu posttan sonra, 

Gereksiz tepki vermişsiniz adama beyefendi.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

Soruya espri yaparak başlayım dedim ergen gibi atar yapacak bir şey yok, kaldıki postlarınıda takip eden biriyim severimde uzaktan.

Polemik olmasında sorumu geri alıyorum pardon.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Edit: neyse tartışmayacağım. yoruldum vallahi.

Easx tarafından 08/Haz/16 23:39 tarihinde düzenlenmiştir

www.kriptopedi.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

peki bu gurcistandan girislerde nasil girip cikiyonuz ? bilgisayara kayit, muhur birsey basiliyomu sadece gozle kimlik kontrolmu?

doktor,elektrik muh,kimya,matematik,fizikci iseniz yardimci olayim gocmen olun/deneyin enazindan(basvuru 1sene alabiliyor cevap gelmesi),kanada ac bu insanlara.

Phdniz felan varsa,ya da yaparsaniz collegelarda hocalik yapma sansiniz var,70 80k dolar aliyolar enaz/yillik.

Bogazici,hacettepe felan mezunu cok burada.saglam okullardan.Asagidaki mesleklerden birinde iseniz,3-4 yil tecrubeniz varsa.sansiniz yuksek gocmenlik icin.Ama  gelip doner kesme,taksi surme gibi riskleri de var kendi alaninizda is bulamazsaniz,meslekte saglam degilseniz.

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/apply-who-instructions.asp

• 0211   Engineering managers
    • 1112   Financial and investment analysts
    • 2113   Geoscientists and oceanographers
    • 2131   Civil engineers
    • 2132   Mechanical engineers
    • 2134   Chemical engineers
    • 2143   Mining engineers
    • 2145   Petroleum engineers
    • 2144   Geological engineers
    • 2146   Aerospace engineers
    • 2147   Computer engineers (except software engineers/designers)
    • 2154   Land surveyors
    • 2174   Computer programmers and interactive media developers
    • 2243   Industrial instrument technicians and mechanics
    • 2263   Inspectors in public and environmental health and occupational health and safety
    • 3141   Audiologists and speech-language pathologists
    • 3142   Physiotherapists
    • 3143   Occupational Therapists
    • 3211   Medical laboratory technologists
    • 3212   Medical laboratory technicians and pathologists' assistants
    • 3214   Respiratory therapists, clinical perfusionists and cardiopulmonary technologists
    • 3215   Medical Radiation Technologists
    • 3216   Medical Sonographers
    • 3217   Cardiology technologists and electrophysiological diagnostic technologists 

AMK demiyorsun ki akademisyenler gelsin....

Sektörde kaç tane arkadaşım çeşitli cgi firmalarına başvurdular, paso çalışma izni soruyor firmalar...

Kanada muhtemelen fransızca yada ingilizce bilen, lisans mezunu adam akıllı insanlar arıyor.

Bu yazını başka konudan aldım, tanıdığına iş paslaman da çok hoş.. Kaba olmak istemem ama link vermekle olmuyor, ben de yeni zelanda linkleri atayım buradan şansınızı deneyin..

Biliyorsan anlat birader, üç beş cümle, ve hayat tecrübesi çok daha yararlı olur.. Biz de gitmek istiyoruz herhalde..

Noyan tarafından 08/Haz/16 23:38 tarihinde düzenlenmiştir

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZeNRoM
    ZeNRoM's avatar
    Erkek
    emnimax bunu yazdı

mesaj bulunsun 

+

Hiçbir şey, apaçık ortada olan kadar aldatıcı değildir !
Toplam Hit: 4411 Toplam Mesaj: 24
kanada gocmenlik