folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kanada'ya Gocmenlik

Kanada'ya Gocmenlik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek
    cordelian bunu yazdı
    janni bunu yazdı
    cordelian bunu yazdı
    Lazmania61 bunu yazdı

500.000 dolara ne iş yapabilirim kanada da? tavsiyeleriniz nedir mesela?

Suanda o kadar param oldugunu farzediyorum.

1) uzerine bi 300k daha ekleyerek buyuksehirlerin birinde ev alip,yaklasik aylik 2000-2500 dolara kiraya verip.Kendime gelir saglardim.Ayrica kariyerim varsa ,kariyerime yonelik bir iste calisir,uzerine kafadan 3000-4000 daha kazanir,toplamda ortalama 6000 dolar ile buyuksehirlerin birinde yasardim.1000,1500'i kiraya gitse,4500-5000 dolar ile bir buyuksehirde,rahat rahat yasar,senede 1kere en az tatile gidersiniz,mesela kuba'ya..( tek gelir oldugunu farzediyoruz)

2) daha ufak sehirlerden,150k'ya 3 tane ev alirdim.Ve kiraya verirdim.Kafadan 1000 dolardan,3000 dolar aylik gelir saglardim.Kalan 50k'da kendime ek para olurdu,yine de fazlasini getirmeye calisirdim tabiiki yanimda her turlu isler ve yasam kosullari icin.

3) Uygun yerde starbucks olmasada,onun benzeri Tim Horton's subesi acardim.Starbucks konseptinde restaurantim olurdu,ya da pizza pizza,ya da popeye's

4) Eger bu para ustunde daha da devamli para bulabiliyorsam,buyuksehirlerde eski evleri alip,tadilat yapip,ustune kar koyarak satardim.Yani insaat sektorune girerdim.Tahminen bundan 5 yil sonra,cocugum da varsa,cocugum liseye baslamadan,guzel yasantimi kurmus olurdum.

5) O kadar param varsa ve tekrar universiteye gidebileceksem,gider,cok iyi okurdum.Yine kariyere yonelirdim.( eger calismak istiyorsam bu sekilde )

6) Irili ufakli,gida sektorunde ozellikle,yatirimlar yapilabilir.

Simdilik soleyebileceklerim bunlar.Yatirimci olarak,gomlek kravat giyip takmadan yapabilecekleriniz bunlar.

Not : verilen rakamlar ortalamadir. 

Ticaret adamı olmadığın kesinde :):)

Üstad yaş ile ilgili bir sıkıntı çıkarıyorlarmı atıyorum karı koca ün. mezunu 40 larına yaklaşmış 2 de çocuk.

Daha önce avrupada yaşamış ingilizce neym iyi.

Abi ne sig adamsin ya.Ilk postumda bir de altini cizdim,dedim ki gereksiz,aptalca,saygisizca post atilmasin diye.Abi senin her tarafin universite mezunu,her tarafin almanca ingilizce fransizca olsa nolacak? Arkadas bana benim fikrimi sormus yatirimla ilgili.Sanane ? Ben senin,dostun,ustadin,amcan,hocan,hemserin falan da degilim.Ustad ne demek?

Link verdim,aciklama yazdim.Link'e tiklayip okumaktan acizsen,arastirmaktan acizsen senin 3 ulke pasaportun olsa nolacak,43 ulke gezsen nolacak? Gelip ancak bize burada doner kesersin,masa falan silersin.

Senin gibiler universite mezunu oldugu icin,akademisyen oldugu icin,IK'da calistigi icin,heryerde oldugu icin zaten insanlar o ulkeden kacmak istiyor.

Hic bosuna post,PM atmayin.Zaten zeki adam bir sekilde arayip yolunu bulur ya da yardim bulur kendine ya da bana ulasir.

Icinizdeki kin,eziklik,boburlenme,kendini bir SIK zannetme duygusu oldugu surece bir bok olmaz sizden.

Iyi gunler herkese.

adam kötü bişey dememiş ki espiriyle ticaret adamı olmadığın kesin demiş ki doğru da demiş niye alınıyorsun ? 800.000 doları verip aylık 2000-2500 dolar kazanma fikri akıl işimi ?  ki dedik bu işin espirisi ticaret adamı olmayabilirsin veya rakamları tamamen de sallamış olabilirsin konu o da değil.  konudaki  ilk  postu okuyunca hoşuma gitmişti hava durumu sitesini  işte ordaki al sat siteletini paylaşman ora ile ilgili fikir sahibi olmamız açısından güzeldi taki bu saçma sapan cevabı verene kadar, sik zannetme duygusuymuş muşmuş! ulan sen kendini bi sik zannediyorsun asıl.  

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek
    cordelian bunu yazdı
    janni bunu yazdı
    cordelian bunu yazdı
    Lazmania61 bunu yazdı

500.000 dolara ne iş yapabilirim kanada da? tavsiyeleriniz nedir mesela?

Suanda o kadar param oldugunu farzediyorum.

1) uzerine bi 300k daha ekleyerek buyuksehirlerin birinde ev alip,yaklasik aylik 2000-2500 dolara kiraya verip.Kendime gelir saglardim.Ayrica kariyerim varsa ,kariyerime yonelik bir iste calisir,uzerine kafadan 3000-4000 daha kazanir,toplamda ortalama 6000 dolar ile buyuksehirlerin birinde yasardim.1000,1500'i kiraya gitse,4500-5000 dolar ile bir buyuksehirde,rahat rahat yasar,senede 1kere en az tatile gidersiniz,mesela kuba'ya..( tek gelir oldugunu farzediyoruz)

2) daha ufak sehirlerden,150k'ya 3 tane ev alirdim.Ve kiraya verirdim.Kafadan 1000 dolardan,3000 dolar aylik gelir saglardim.Kalan 50k'da kendime ek para olurdu,yine de fazlasini getirmeye calisirdim tabiiki yanimda her turlu isler ve yasam kosullari icin.

3) Uygun yerde starbucks olmasada,onun benzeri Tim Horton's subesi acardim.Starbucks konseptinde restaurantim olurdu,ya da pizza pizza,ya da popeye's

4) Eger bu para ustunde daha da devamli para bulabiliyorsam,buyuksehirlerde eski evleri alip,tadilat yapip,ustune kar koyarak satardim.Yani insaat sektorune girerdim.Tahminen bundan 5 yil sonra,cocugum da varsa,cocugum liseye baslamadan,guzel yasantimi kurmus olurdum.

5) O kadar param varsa ve tekrar universiteye gidebileceksem,gider,cok iyi okurdum.Yine kariyere yonelirdim.( eger calismak istiyorsam bu sekilde )

6) Irili ufakli,gida sektorunde ozellikle,yatirimlar yapilabilir.

Simdilik soleyebileceklerim bunlar.Yatirimci olarak,gomlek kravat giyip takmadan yapabilecekleriniz bunlar.

Not : verilen rakamlar ortalamadir. 

Üstad yaş ile ilgili bir sıkıntı çıkarıyorlarmı atıyorum karı koca ün. mezunu 40 larına yaklaşmış 2 de çocuk.

Abi ne sig adamsin ya.Ilk postumda bir de altini cizdim,dedim ki gereksiz,aptalca,saygisizca post atilmasin diye.Abi senin her tarafin universite mezunu,her tarafin almanca ingilizce fransizca olsa nolacak? Arkadas bana benim fikrimi sormus yatirimla ilgili.Sanane ? Ben senin,dostun,ustadin,amcan,hocan,hemserin falan da degilim.Ustad ne demek?

Link verdim,aciklama yazdim.Link'e tiklayip okumaktan acizsen,arastirmaktan acizsen senin 3 ulke pasaportun olsa nolacak,43 ulke gezsen nolacak? Gelip ancak bize burada doner kesersin,masa falan silersin.

Senin gibiler universite mezunu oldugu icin,akademisyen oldugu icin,IK'da calistigi icin,heryerde oldugu icin zaten insanlar o ulkeden kacmak istiyor.

Hic bosuna post,PM atmayin.Zaten zeki adam bir sekilde arayip yolunu bulur ya da yardim bulur kendine ya da bana ulasir.

Icinizdeki kin,eziklik,boburlenme,kendini bir SIK zannetme duygusu oldugu surece bir bok olmaz sizden.

Iyi gunler herkese.

Atarini da yaptin egonu da tatmin ettin  simdi siktirolup gidebilirsin kanadana 

Iyi gunler herkeseymis kodugumun sonradan gormesi seni

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Hocam çok merak ettim aslen nerelisin acaba . Yani annenin babanın kimliğinde neresi yazıyor. Yada senin TC kimliğinde nüfusa bağlı olduğu ilde ne yazıyor

www.kriptopedi.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    cordelian bunu yazdı
    janni bunu yazdı
    cordelian bunu yazdı
    Lazmania61 bunu yazdı

Iyi gunler herkese.

Adamın yazdığı 3 cümlelik mesajdan eğitim seviyesini, kültürünü, zeka seviyesini, ahlak yapısını, siyasi görüşünü, araştırmacı olup olmadığını, kişiliğini, karakter yapısını falan analiz etmeyi başarabiliyorsan sen kanadada harcanıyorsun beyefendi söyliyim.

Sik kafalı japon askeri seni, amına kodumun fındık beyinlisi kanadaya gittin diye sana ticaret adamı mı diyecektik lan.

Adam doğru demiş senden ticaret adamı değil hiçbir bok olmaz bu egoyla. Kesin tuvalet lağım falan temizliyorsundur sen orada da söylemeye utanıyorsundur allahın sonradan görmesi. Azıcık alttan alın lan azıcık alçakgönüllü olun. Yani o arkadaşa "ya he he :)" diyip geçsen, ego kasmasan, götün kalkmasa ne kaybederdin ? Ha bre allahın eziği Sen ticaretten anlayabilirsin, bir başkası da gelip sana anlamadığını belirtebilir. Onun sana ticaretten anlamıyorsun demesi sen gerçekten iyi ticaret yapıyorsan sikinde bile olmamalı gülüp geçmelisin. Bu kadar boru gibi zoruna gittiğine göre sayılarla matematikle aran iyi değil. Kafasını 537463525463874356378 defa klozete sokan ibnetor kılıklı kanada enteli seni.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
Toplam Hit: 4379 Toplam Mesaj: 24
kanada gocmenlik