folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Kanun Mu Geçerlidir Belediyenin Aldığı Karar Mı ?

Kanun Mu Geçerlidir Belediyenin Aldığı Karar Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek

Arkadaşlar selamlar aramızda avukatlar var diye biliyorum. Aklıma takıla bir soru var onu sormak istiyorum.

Şimdi trafik kanununa göre araçların arkasına cama vs reklam yazı vs yapıştırmak serbest ancak dikiz aynasından arkayı göstermeye engel olmayacak şekilde. Kanunun kaçıncı maddesidir değildir bilmiyorum. Bulunduğum şehirde trafik müdürüne sordum.

Ancak belediye şöyle bir karar almış halk otobüslerinde; aracın arkasına yapıştırmak camlara yapıştırmak yasaktır diye.

Şimdi bu durumda hangisi geçerli oluyor ? 

teşekkürler

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

belediye , defalarca belediye ile mahkemelik olduk belediye ne dıyorsa o oluyor kanun falan hikaye kalıyor yanında 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek
    Bosluk bunu yazdı

belediye , defalarca belediye ile mahkemelik olduk belediye ne dıyorsa o oluyor kanun falan hikaye kalıyor yanında 

Tamamda kanunlar neden var o zaman? Belediye kendi kanunu mu yapmış oluyor ? ayrıca başka belediyelerde yapıştırabiliyorlar izin veriliyor.

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    sezginari bunu yazdı
    Bosluk bunu yazdı

Tamamda kanunlar neden var o zaman? Belediye kendi kanunu mu yapmış oluyor ? ayrıca başka belediyelerde yapıştırabiliyorlar izin veriliyor.

Bokistana hoş geldin kardeş 

black implies white, self implies other, life implies death.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Yerel yönetimler konusuna bakmak lazım. Mesela taşrada en üst yetkili Validir. Merkezi temsil eder ancak yerelde farklılıklar da olabilir. O okuduğum yeri tam anımsayamadığımdan bişey diyemeyecem ama bu ikisi arasındaki düzenleyici maddeleri bilmek lazım. Kpss kasarken vatandaşlık dersinde geçiyordu anlamadığım yerleri anayasa kitaplarından falan da bakıyordum da bu kanun tüzük bilmem ne çok boka sarıyor içine girdikce :D Direk bir avukata danışmak en mantıklısı

Bir ara haberde çıkmıştı : Bir adam arabasını satmak istiyor (arabanın camlarda orda burda yazı vs hiçbişey yok) neyse bir A4 e satılık ilanı yazıyor ve arka cama köşeye iliştiriyor. Mobeseden görüp ceza kitliyorlar asdmkflhkahsdf Bahsız bedevi gibi adam ve at kafası gibi kanun kural vs. 

Tavsiyem hiç tehlikeye girme lanet olsun de çık.

dcpromo tarafından 28/Tem/17 13:44 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

benim bildigim alinan kararlar kanuna ters düşemez. ters düşen konularda kanun'a bakilir.

mesela adam öldürmek suç. kanunla belirtilmiş. çıkıpta belediye ben ilçemde adam öldürmeyi serbest bıraktım. bu yönde aldığım karar var diyebilir mi?

abdullahazad tarafından 28/Tem/17 14:07 tarihinde düzenlenmiştir

az insan çok huzur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

kanun tabiki.

..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Hoca otobüsler belediyenin olduğu için kendince bir kural tayin etmiş. Yazı filan yapıştırmak yok gibi... Gel gelelim kişi kendi malına karşı yapılacak bir harekete kısıtlama getiriyor, bu yasak ya da kanuna kafa tutma olarak algılanmasin. Belediye dese ki bu şehirdeki hiçbir özel araç çıkartma kullanmayacak ha o zaman kanununa aykırılık devreye girer ama otobüse istediğini yapar bize bok yemek düşer.

Gel gelelim kanunun üzerinde hiçbir güç yoktur. Belediyenin yasama yetkisi yoktur.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Ülkenin başbakanı, cumhurbaşkanı ben anayasayı tanımıyorum diyor siz hala belediye mi kanun mu soruyorsunuz. Belediye akp'li ise o ne derse o olur akp'li değilse kanunda ne diyorsa onu uygularlar. İşin özeti akp'linin istediği olur her zaman.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Şu an Ülkede kanunda Ana yasada Baba yasada Bir kişi.. o ve yandaşları ne derse o olur, bilmiyormusun?

Valla iyi ha, Bende seçime gireyim, halkın yarısı bana oy verme gafletinde bulunsun, kalkıp Sistemi kafama göre kırpık kırpık kırpayım.. Peki kalan yarısının hakkı ne olacak..?

Şimdi akıl dumur oluyor bu durum karşısında, Arkadaş Halkın %100 veya çok yakını oy almış olsaydın ne edersen et, bişey diyen namert olsaydı.. Ama kalan yarısına saygı duymak zorundasın. Onlarda sistemi değiştirmekten yana değil.!

Aklıma geldi yaziyim, Şöyle bir anımsama yapmakda yarar var, Atatürkçü kanatmı derler, Ulusacılarmı derler, Ülkenin kalan yarısının istediği kimseler ülkeyi yönetirkende, Din takıntısı olan kimselere inancına dair kalmadık saldırılar oluyordu, Ünilerden atılmalar, Sınavlara alınmayanlar, Fişlemeler, yanisi Onun yandaşlarıda zamanında bu kesimden çekmişti, şimdi Çektirme sırası onlara geldi sanırım. İyide Ülke huzuru ne zaman bulacak.?

Böyle Sürekli bir kesim diğer kesime çektirecekmi? Türk Kürde, Kürt Türke, Böyle nereye kadar gider?

ShockMan tarafından 28/Tem/17 15:56 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek

Öncelikle herkese teşekkürler.

Keşke sadece bilginiz varsa yazsaydınız boş boş kalkıpda Ülke şu durumda belediye şununsa istediğini yapar değilse şöyle olur demek yerine. Siyaset yerine çevirdiniz...Üzüldüm.

Eğer varsa avukat bir arkadaş net bir bilgi hala beklemekteyim. Yoksa da tekrardan teşekkürler.

Toplam Hit: 3116 Toplam Mesaj: 24
kanun araç arkası