folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Karasineklere Veda.

Karasineklere Veda.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

5GB yazıyor bunun 8GB, 16GB, 32GB olanları yok mu? şeklinde iğrenç bir espri kimse yapmayınca dayanamadım :)

bahçede sinekler arttı almayı düşünmüyor değilim ama çoluk çocuk zarar görmesin.

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Geçenlerde bi sitede buldum Geçen hafta cuma günü yaptım o günden beri bayağı sinek öldürmüş ama çok etkili değil.

Alıntılıyorum açıklaması aşağıdadır.

Serhan beyin uygulamasına birde Sarı renk eklenmesinde fayda var .Benzer bir ürün.
    Name:%20%2013571-621-large.jpg%20%20Views:%203444%20%20Size:%20%2010.8%20KB
    Name:%20%2013571-622-large.jpg%20%20Views:%203508%20%20Size:%20%2024.3%20KB
    Sarı temizlik Bezide yanına asılabilir.

İçindeki karışım için tavsiyeleri.

EŞEK ARILARI VE ARILAR

3çorba kaşığı şeker veya balı 50ml. kırmızı sirke ile birlikte yarım litre suya karıştırın.

KELEBEK TÜRÜ VE GÜVELER

6-7 çorba kaşığı şekeri 1 lt. üzüm suyuna veya şaraba karıştırın, yarım tarçın çubuğunu içine katın. 15 gün beklettikten sonra üzerine 3 lt. su ekleyin. Toplam 4 lt. olan bu karışım, 8 adet 1,5 lt. şişelere yetecek kadardır.

MEYVE SİNEKLERİ (KİRAZ-PORTAKAL-ZEYTİN VB.)

Yarım litre amonyağı ( temizlik için kullanılan kokusuz) olan şişeyi doldurun, yem olarak hazırdır.

+malt icecekler+elmasuyu

BİLİNEN SİNEKLER ve ET SİNEGİ İÇİN

Şişeye yarım litre su koyup, içine 30 gr balıketi atınız. Her ağaca 1 adet, ağaç büyükse 2 adet önerilir. Ağacın güney tarafına veya güneybatı tarafına konulması gerekir.

Sineklerden bıktım diyorsanız bence deneyin arkadaşlar,

Araçlar:
    Bir litrelik pet şişe,
    Bir boru (elektrik tesisatlarında kullanılan küçük borulardan,
    Kalem uzunluğunda) şişeyi ve boruyu delmek için bir şiş veya delici başka bir araç.

Yapımı:
    Bir litrelik pet şişeyi tabandan yukarıya doğru, yaklaşık 20 cm kadar yüksekten yatay bir şekilde deliyoruz (borunun şişeyi yatay bir şekilde düz keseceği biçimde) tabii boruyu yerine yerleştirmeden önce borunun tam ortasına sineklerin geçeceği bir delik açılacak.

Boru yerine yerleştiğinde boruya açılmış delik şişenin dibine doğru bakacak şekilde olması gerekir. Şişemizin içerisine sinekleri çekebilecek, koku yayan birşey (örneğin ölü balık) koyup şişemizin kapağını kapattık mı kapanımız hazır demektir.

Çalışma Mentalitesi:
    Kokuyu alan tüm sinekler ve uçan bir çok canlı kokuyu takip ederek borunun 2 yanından şişenin içerisine, borudaki delik yardımı ile doluşur ve içeriye giren sineğin bir daha dışarı çıkacak yolu bulamayacak oluşu kapanımızın işe yaradığını gösterir

Not: Şişeyi yerde tutmanızı veya raf gibi bir yerde tutmanızı hiç tavsiye etmem bence bir ağacın dalına veya benzeri bir yere, borudan ip kullanarak asınız. (Aksi taktirde sinek kapanınız karınca dolacak)

< class="">Eklenen Resimler

Sabitlemek size kalmış arkadaşlar, sadece içerisine karınca girme olasılığı ortadan kalkar asılı olduğu zaman, sinekleri kaçırdığı konusuna katılmıyorum. Bu arada resimde görülen siyahlıklar sinekler, okadar yoğunlar ki sanki şişe siyah bir sıvıyla dolu gibi görülüyor.

< class="">Eklenen Resimler
    </>

</>

DrKill tarafından 25/Ağu/14 14:03 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Draenei
    Draenei's avatar
    Erkek

biraz, zahmetli ama sağlam bir icada benziyor.

Her kim ki, göz perdesini bu dünyada sadece kendi çapı kadar aralayabilir ⚡ 🌑
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

önce evde karasineklerden bıkmıştım tbtde biri sinek raketi önermişti :)

tavsiye ederim hem spor olyor hem eğlenceli :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

o raketle havada bir sineği çarpmıştım uçarak olaya gülen ofis arkadaşımın ağzına girmişti. pili çabuk bitiyor, yoksa güzel icat.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

o raketle havada bir sineği çarpmıştım uçarak olaya gülen ofis arkadaşımın ağzına girmişti. pili çabuk bitiyor, yoksa güzel icat.

1 pil bir yaz gidiyor hocam

havada büyük sineği vurduğun zaman silah patlaması gibi patlama sesi çıkıyo :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Lazım olur sinek önemli :)

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baba3232
    baba3232's avatar
    Erkek

Merak edenler için "GB" nedir diye üşenmedim baktım.

granular bait = taneli yem :)

"Dünyanın en yüce tahtına da çıksanız, oturacağınız yer, kendi kıçınızın üstüdür...(Friedrich Nietzsche)"
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Belediye çalışmıyormu sizin oralarda,

ress

Bu kadar sinek bir evde nasıl birikir arkadaş, bağ evimde bu kadar sinek böcek görmüyorum ben,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Draenei
    Draenei's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Belediye çalışmıyormu sizin oralarda,

ress

Bu kadar sinek bir evde nasıl birikir arkadaş, bağ evimde bu kadar sinek böcek görmüyorum ben,

sürekli gelmiyor :S

Her kim ki, göz perdesini bu dünyada sadece kendi çapı kadar aralayabilir ⚡ 🌑
Toplam Hit: 4351 Toplam Mesaj: 35