folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kardeşlik Zamanı - Yardım Kampanyası

Kardeşlik Zamanı - Yardım Kampanyası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek

Yardım konusu nereye çekilmiş, isteyen yapar isteyen yapmaz bu kadar basit bir konu. 

Halep 1000 yıllık Müslüman, 600 yıllıkta Türk yurdudur. Halep olmadan, Türkmen dağı olur mu? Musul olmadan Kerkük olur mu? Kıbrıs olmadan Türkiye olur mu? Türmen dağı bizim ne ise Halep'te odur, Kerkük'te odur, Van'da öyle İstanbul'da öyle. 

Insanların inandıklarına saygılı olun artık, hakikaten yeter ya. Herkes kendine göre istediği yere yardım eder, kimi gider ihh ya kimi gider ÇYDD ye. Buna kimse engel olamaz. Ama orası bizim değil burası bizim değil derseniz tarihinize, övündüğünüz türklüğünüze ihanet etmiş olursunuz.

saygılarımla. 

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    mihni bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı
    mihni bunu yazdı

mihni bunu yazdı

Ateistsin belli seninle neyi tartisayim hocam :)

Hocam yanlış anlama. Tarafsız şekilde konuşuyorum tamamen bazı şeyleri anlatma amaçlı . Öncelikle senin o buhari dediğin orospu çocuğu bu dine zarar vermiş en büyük mikroplardandır. Ek olarak bir müslüman olarak hadislere inanmak zorunda değilim ki inanmıyorumda. Şu dededen gelme müslümanlığı bir bırak. Kendine gel. Ben müslümanım ama seninle aynı dinden değilim. Şimdi bu demek oluyor ki ikimizden birinde bir sıkıntı var. Şu yukarıda yazdığın ateistsin belli seninle neyi tartışayım hocam bile ayetsel olarak müslümanlığın mantığına aykırıdır. Aç önce kitabını oku . Pedofili şerefsizlerin peygamberimizin sözü olarak anlattığı zırvaları düşünme. İnsanlarla tartış. İnsanlardan birşey al. At o adama bir özel mesaj sor neden böyle düşünüyorsun diye. Dine biraz katkın olsun.  Kendine ve o adama ( ki sanmıyorum) bit katkın olsun.

Katamayacaksan hiçbirşey susacaksın. Senin yüzünden burda millet birbirini yemeyecek.

Konuya gelirsek. O köpek ırkına yardım edeceğime dogo arjantin derneğine yardım ederim daha iyi. Dileyen olursa hesap numaralarını verebilirim 

Edit ek: Vicdan sömürücülere açıklama gereği duymamakla her sike muhalefet olmak ayrı şeylerdir. Bu saçma sapan şeylere yapılan yardımın yarısı üniversitelere yapılsa türkiye çok farklı bir yer olurdu. Sizde her şeyi savunmayı bırakın artık. Adam konuyu açmış konu birine göre saçmaysa yorumunu yapacak ve burda bunu konuşacağız. Yoksa bu millet çoluğunun çocuğunun rızkını sadaka niyetine saçma sapan yerlere yatıracak. 

Easx tarafından 14/Ara/16 06:40 tarihinde düzenlenmiştir

www.kriptopedi.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek
    Easx bunu yazdı

Hocam yanlış anlama. Tarafsız şekilde konuşuyorum tamamen bazı şeyleri anlatma amaçlı . Öncelikle senin o buhari dediğin orospu çocuğu bu dine zarar vermiş en büyük mikroplardandır. Ek olarak bir müslüman olarak hadislere inanmak zorunda değilim ki inanmıyorumda. Şu dededen gelme müslümanlığı bir bırak. Kendine gel. Ben müslümanım ama seninle aynı dinden değilim. Şimdi bu demek oluyor ki ikimizden birinde bir sıkıntı var. Şu yukarıda yazdığın ateistsin belli seninle neyi tartışayım hocam bile ayetsel olarak müslümanlığın mantığına aykırıdır. Aç önce kitabını oku . Pedofili şerefsizlerin peygamberimizin sözü olarak anlattığı zırvaları düşünme. İnsanlarla tartış. İnsanlardan birşey al. At o adama bir özel mesaj sor neden böyle düşünüyorsun diye. Dine biraz katkın olsun.  Kendine ve o adama ( ki sanmıyorum) bit katkın olsun.

Katamayacaksan hiçbirşey susacaksın. Senin yüzünden burda millet birbirini yemeyecek.

Konuya gelirsek. O köpek ırkına yardım edeceğime dogo arjantin derneğine yardım ederim daha iyi. Dileyen olursa hesap numaralarını verebilirim 

Edit ek: Vicdan sömürücülere açıklama gereği duymamakla her sike muhalefet olmak ayrı şeylerdir. Bu saçma sapan şeylere yapılan yardımın yarısı üniversitelere yapılsa türkiye çok farklı bir yer olurdu. Sizde her şeyi savunmayı bırakın artık. Adam konuyu açmış konu birine göre saçmaysa yorumunu yapacak ve burda bunu konuşacağız. Yoksa bu millet çoluğunun çocuğunun rızkını sadaka niyetine saçma sapan yerlere yatıracak. 

Hocam hiç kusura bakma, ben müslüman değilim ama hadislere inanmadan müslüman olman demek biraz tutarsız şöyle ki

Namazı nasıl kılacaksın? Gusülü nasıl alacaksın? Cenaze namazını nasıl kılacaksın? Hacca nasıl gideceksin?

Bu gibi konular hadisler olmadan yapılamaz. Kısacası hadislere inanmıyorum diyorsan bütün bu olguları da reddetmen gerek çünkü içerik olarak kuranda bunların hiçbirinin tarifi yok.

Ayrıca herhangi bir iyi niyetle insanlar birilerine yardım etmek istemiş sizin söylediğiniz kurduğunuz cümleler hiç insan temelli değil.

Bir insan arap diye ölmeli mi? Veyahut dindar müslüman diye? Bu insanlara sırf inançlarından ırklarından dolayı böyle ithamlarda bulunmak hiç hoş değil.

Konu vicdan sömürüsü falan da değil. Adam altı üstü 2. el veya sıfır kıyafet istemiş. Nedir bu yapılan her iyiliği boklama çabası?

Ayrıca dogo arjantin derneğine de yardım edelim, üniversitelere de yardım edelim, yani birinin olması diğerinin olmamasını gerektirmiyor. 

Ancak bana daha çok tenkit eden arkadaşlar kendi söyledikleri yerlerede yardım etmiyorlar gibi geliyor.

İyilikten korkmayın. Yardım etmeyebilirsin, eleştirebilirsin de, ideolojik olarak doğru da bulmayabilirsin.

Ancak adam gelip şurada bi yardım şeyi paylaştı diye herifi itin götüne soktunuz. Arapları köpek yaptınız. Bu kadar nefretle yaşamak size de zarar. Ayrıca tespitleriniz de doğru değil tüm genellemeler gibi. 

Son olarak senin yazdığını yazdık biz de çok farklı bişey yazmadık;

"Kendine ve o adama ( ki sanmıyorum) bit katkın olsun.

Katamayacaksan hiçbirşey susacaksın. Senin yüzünden burda millet birbirini yemeyecek."

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek

tahribat klasiklerine bir yenisi daha :D komedi başka bişi değil. 

1- İşine gelmiyorsa konudan çık başka konulara bak :D

2-Tahribatta yardım kapmanyası kolay olmaz. Muhakkak ters laf eden çıkar. 

Şunu unutmamalı yardım edilen bir insan. Anası babası almadıysa çocuğun suçu yok bulunduğu yerde savaş varsa çocuğun suçu yok dini ırkı rengi milleti ihtiyaç seviyesi ne olursa olsun ÇOCUK ÇOCUKTUR İHTİYAÇ İHTİYAÇTIR. O şuna meshup ondan daha kötüsü var ordakilerin şöyle suçu var banane ben mi kurtarcam vs ne dersen senin bileceğin iş ama ne olursa olsun CANLI 

inancın varsa sevap diye yap

inancın yoksa merhametten yap

ona istemiyorsan başkasına yap insana istemiyorsan hayvana yap

inançla alakalı durum değilse benim de başıma gelir diye düşenerek yap

insana ya hayvana yap bitkiye yap ne edersen insana fayda

Yeter ki yap

Yapana da laf etme 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ümmetçilik düşüncesi asıl bence Türklüğe hakarettir. İhanettir. 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

arkadaş niye bıdı bıdı yapıyonuz ki?

müslümanmış türkmüş hristiyanmış boş verin arık ya.

başka bi konuda da yazmıştım dünya artık global bi köy. etnik unsurları bi kenara bırakın (Bu konuda acımayacağım iki şey 1 yahudilere 2 pkklılaradır)

onun harici kim olursa elimden geliyorsa yardım ederim. halep ya da türkmen dağı. oğuz türkleri. mynmar ne bileyim afrikalı vs vs fark etmez.

"ee araplar bi,zi sattı ama" diyen zihniyete gişrmiyorum bile. senin dedenin dedesi bi hristiyanın kafasını kesti diye onun torunu gelip seni öldürmeye hak iddia edebilir mi?

edemez. sen de onun dedesinni dedesi bizi sattı diye sen de ona tavır sergileyemezsin.

ha bunlara rağmen araplardan bize kötü gün dostu olmaz o da ayrı mevzu. yaralı parmağımıza işemezler. lakin arap kralının politikasından ötürü de "cennette yemek varsa ölelim anne" diyen çocuğa da yardım etmekten beni alıkoyamaz.

polemiüğe gerek yok isteyen yardım etsin istemeyen de kedi evi alsın.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek

Adamın yapacağı yardım kampanyası hoşumuza gitsin veya gitmesin bir duyarlılık göstergesidir. Müslüman olsun veya olmasın. İnançlı, inançsız herkese yardım etmek gerekir. Sen kendi düşüncene göre yardım et ben kendi düşünceme göre edeyim. Sen Türkmenlere et ben Çerkeze edeyim Kürte edeyim. İnsanlıkta yarışalım biz, bok atmakta değil...

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Ümmetçilik müslümanlar falan filan zerre umurumda değil. Irk olarak Arapları da sevmiyorum. 

Ama yardım yapacaksanız ÇOCUKLAR ve YAŞLILAR için yardım yapın. 5-10 yaşındaki çocuğunda, artık bir ayağı çukurdaki 60-70 yaşındaki ihtiyarlarında bir suçu yok.

Sırf çocuklar için yardım yapmayı isterdim ama fakfakirim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Up

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    Pisibaliqi bunu yazdı
    Easx bunu yazdı

Hepsinin tek tek açıklamaları var ama ne benim yazacak vaktim nede takatim var hocam :)

Ben ayete göre yaşarım yada yaşamam o benim kişisel kararım. Namaz kılmayan müslüman olmuyor o zaman senin mantığında.  Ki bununda açıklaması var. Ezberlemişsiniz bir kuranda namazla alakalı birşey yok diye hepiniz aynı teraneden gidiyorsunuz.

Allah sana tutorial yazmak zorunda değil namaz konusunda. Sadece bu söylediğimi biraz düşün.

Ayrıca benim kızdığım nokta arap yada müslüman olmaları değil. Bizim milletimizin bu herkese yardıma koşma huyunun kullanılması ve yanlış yerlerde kullanılması. Şu araba bilmem kime yaptığımız yardımın yarısını kendi milletimize yapsak zaten bu ülkede aç bir tane adam kalmayacak. Tartışmaya mahal vermemek açısından ve zamanım olmadığından malesef tektek açıklayamayacağım. Bir gün pm at birkaç ay sonra tek tek hepsini açıklayım aydınlanma yaşayalım birlikte

www.kriptopedi.com
Toplam Hit: 7285 Toplam Mesaj: 70
yardım