folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Karınca Akvaryumu

Karınca Akvaryumu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

Benim akvaryum hazır yarın karıncaları toplamaya başlıyorum :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samurai
    samurai's avatar
    Erkek

orta okulda proje şenliginde yapmıştık biz de, hiç başlamadan önemli bi noktayı söyleyeyim

yalnız camı akvaryumun eni çok kalın olmuş, hiç başlamadan onu değiştir hiç birşey gözleyemezsin, max 3-4 cm olacak şekilde yaptır, yaklaşık 1 haftada falan yuvayı oluştururlar, toprak için ormanlık bi alana git çok böyle ayak basılmamış yerlerde bi yeri kaz ordan al, ufak tefek çim tarzı şeylerde ekersen görüntü olarak daha güzel olur bi de toprağı çok haifif nemli tutman lazım, ayrıca en az 50-60 karınca bulman lazım bir de kraliçe karınca bulman lazım o biraz sıkıntı, mümkümse büyük boy karıncalardan bul, küçük olanların açtığı tünelden çok fazla bişey gözleyemezsin

bu saydıklarım uzun süreli bakmayı düşünüyorsan, eğer kısa süreli bakıp sonra salacaksan, deniz kumu da işini görür.

Mart 31 cekiyorsa Tahribat napsin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

e kralicesiz olmuyormus bu bok, nasi olacak?

kralice olmayinca yapmiyorlarmi tunel falan yoksa geberip gidiyorlarmi ?

yillardir isterim bende yapmak su jellilerden alicaktim ama oda devamli jel yenileme istecek gibi geldi almamistim.

amma cok yapmak isteyipte yapamadigim sey varmis simdi farkettim :)

anca gidersin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek

samurai bunu yazdı:
    -----------------------------

orta okulda proje şenliginde yapmıştık biz de, hiç başlamadan önemli bi noktayı söyleyeyim

yalnız camı akvaryumun eni çok kalın olmuş, hiç başlamadan onu değiştir hiç birşey gözleyemezsin, max 3-4 cm olacak şekilde yaptır, yaklaşık 1 haftada falan yuvayı oluştururlar, toprak için ormanlık bi alana git çok böyle ayak basılmamış yerlerde bi yeri kaz ordan al, ufak tefek çim tarzı şeylerde ekersen görüntü olarak daha güzel olur bi de toprağı çok haifif nemli tutman lazım, ayrıca en az 50-60 karınca bulman lazım bir de kraliçe karınca bulman lazım o biraz sıkıntı, mümkümse büyük boy karıncalardan bul, küçük olanların açtığı tünelden çok fazla bişey gözleyemezsin

bu saydıklarım uzun süreli bakmayı düşünüyorsan, eğer kısa süreli bakıp sonra salacaksan, deniz kumu da işini görür.

Ya beyler şaka maka bu konuyu iyice bir anlatın tam olarak kaç cm olmalı. Toprak ormanlık yerden bulacaz tamam. Onu cam içine koyup sonra su dokup sıkıstıracakmıyız. Ufak ama gereklı bilgiler bunlar :D Dişi karıncayı nasıl bulcaz nerden anlıyacaz kopekmı bu şeyine bakcaz. Yada satılıyor mu? Arasıra ekmek ufagı fılan mı atarak beslıcez bunları :D Bır yere oyuk yapıp orayada su mu koyacağız. Ben gerçek anlamlı uzun süre beslemek istiyorum. Şimdilik sorular aklımda bu. Karıncada olsa bodoslama hayvan beslenmez yahu. Ayrıntılı bir açıklama için konu takipteyim.

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samurai
    samurai's avatar
    Erkek

kadirozdemir bunu yazdı:

Ya beyler şaka maka bu konuyu iyice bir anlatın tam olarak kaç cm olmalı. Toprak ormanlık yerden bulacaz tamam. Onu cam içine koyup sonra su dokup sıkıstıracakmıyız. Ufak ama gereklı bilgiler bunlar :D Dişi karıncayı nasıl bulcaz nerden anlıyacaz kopekmı bu şeyine bakcaz. Yada satılıyor mu? Arasıra ekmek ufagı fılan mı atarak beslıcez bunları :D Bır yere oyuk yapıp orayada su mu koyacağız. Ben gerçek anlamlı uzun süre beslemek istiyorum. Şimdilik sorular aklımda bu. Karıncada olsa bodoslama hayvan beslenmez yahu. Ayrıntılı bir açıklama için konu takipteyim.

toprağı sıkıştırmayacaksın güzdelce istif yapacaksın bulabilirsen saksı toprağı gibi hafif siyah topraklar varya ondan bulursan en iyisi olur daha yumuşak çünkü ama normal topraklarda olur, çamur yapmadan hafif ıslat toprağı yumuşasın 1 gün falan beklet ki toprak iyice suyu emsin her yeri yumuşasın

akvaryumun eni max 4-5 cm olsun ki tünelleri görebilesin, kraliçe karıncayı nasıl bulursun bilmiyorum onu biraz araştır, büyük ihtimalle daha büyük ama zayıf oluyordur öyle bişeyler hatırlıyorum, ekmek kırıntısı arpa şehirye falan herşey olur, camın önünde sinek falan yakalarsan onları da at karıncaların su ihtiyacı içinse arada bir tünel olmayan yerlerden biyere bir yudum su döksen yeter.

Mart 31 cekiyorsa Tahribat napsin...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

Benimkiler 7 cm derine kadar indiler 5 kişi :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

HoneyBadger bunu yazdı:

Konu karınca akvaryumu olmasa, define arıyorlar sanacağım :|

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

1-618-GR bunu yazdı:

HoneyBadger bunu yazdı:

Konu karınca akvaryumu olmasa, define arıyorlar sanacağım :|

sayıyı arttırayımda happy hour falan düzenleyecem akvaryumda :D ilk çekirdek kabuğunu bulan kesme şekeri alır hesabı

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek

1 - 2 hafta içinde 4 cm genişliğinde akvaryum yapıyorum kendime. Evde cam varmış bir sürü. Kesecek de var. Silikonda var. Kuracam bakım verilen bilgilerle. Kraliçeyide buluruz heralde :D

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

kadirozdemir bunu yazdı:

1 - 2 hafta içinde 4 cm genişliğinde akvaryum yapıyorum kendime. Evde cam varmış bir sürü. Kesecek de var. Silikonda var. Kuracam bakım verilen bilgilerle. Kraliçeyide buluruz heralde :D

Karınca sorun değilde aradığım toprağı bulamadım bulamayınca kalacak bulana kadar.

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
Toplam Hit: 7776 Toplam Mesaj: 48