Karpal Tünel Önlemleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Powerball güzel de işte bilek kasını güçlendiren + hızlandıran bir şey , Karpal a etkisi var mıdır bilmiyorum araştırmak gerek. Eski de bir goygoy bu powerboll etkiden ziyade biraz '' stres topu '' kıvamında şahsi fikrim oyalanmak olsun yani.

@MhmdAlmz ben yıllar önce yabancı bir yayında ki Abd de ünlü bir doktordu boyun fıtığıyla ilgili şey okumuştum boyun ağırdığı vakit ''cılkını çıkarmamak şartıyla tabi'' kas gevşetici alın diyordu yani fıtıklaşıp kronik hale gelmeden önce müdahale edin bu duruma diye özeti bu. Yani belli dozlarda alınan kas gevşeticinin zararı olmadığı gibi önleyici etkisi var.  Aile vs.. gibi etkenlerle hepimiz aman ilaç içme içme gibi empozelere maruz kalıyoruz fakat ben o yayını okudugumdan beri haftada 1 kere de olsa kas gevşetici alırım boynumda hafif zorlanma hissedersem çok şükür bak belki fıtıklaşma durumu vardı onu çokca kez önledim bu ilaç alma alışkanlıgım ve boynuma yaptığım antremanlar sayesinde ki vs.. .

Yani işte önlem , verimli hamleler şart bir şey .

Kurtlar tasma takmaz....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saku
    saku's avatar
    Erkek

Bileğinizi masaya dayayıp mouseu bileğinizle kullanmayın. Sensitivity'sini düşürüp komple dirsekten itibaren hareket ettirin. Dirseğimin 10 cm aşağısı masaya temas ediyor, mouseu o şekilde kullanıyorum. Bileğim 2-3 cm yukarıda masadan. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Geçen 4 gün boyunca günde 15-16 çizim yaptım bileğim halen siskin benimde ihtiyacım var bir mouse pad ve iyi bir mouse. Konuyu canla başla izliyorum

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    MhmdAlmz bunu yazdı
    tagext bunu yazdı

Powerball diye bi alet almıştım. 15 senedir kullanırım. 

Hocam bu şey sağa sola hareket ediyor da sen bunu sabit tutmaya mı çalışıyorsun tam anlamadım? Fakat güzel bir şeye benziyor bunu alabilirim molalarda vs kullanırım :D

cok güzel bir alet fakat sesi cok rahatsiz edici. bir ara cok sarmıştım.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

@Nautilus bunu da gördüm de bunu kullanıp kullanmamak konusunda endişelerim var gerçekten etkili mi bilemiyorum. Birde o şekilde mouse rahat kullanabiliyor musun?

rahart kullanabiliyorum. alışana kadar iki mouse'u beraber kullandım, sonra diğerini bıraktım. 

ellerini serbest bıraktığında aldığı şekle göre yapıldığı için aldım.

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    tagext bunu yazdı

Powerball diye bi alet almıştım. 15 senedir kullanırım. 

Hocam bu şey sağa sola hareket ediyor da sen bunu sabit tutmaya mı çalışıyorsun tam anlamadım? Fakat güzel bir şeye benziyor bunu alabilirim molalarda vs kullanırım :D

Jiroskop var içinde döndükçe elinde tutmaya çalıştırıyorsun. Egzersiz aleti. Stres topu değil yani. Bileğe baya yardımcı. Sessiz olanları da var. Tutup 15 dk durmadan çeviremezsin çok güçlü bi alet. 

ftw
Toplam Hit: 2085 Toplam Mesaj: 17
karpal tunel