folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Katkısız Fındık Ezmesi, Taze Süt, Yumurta, Et Vs.

Katkısız Fındık Ezmesi, Taze Süt, Yumurta, Et Vs.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    yolbulucu bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

diğerlerini bilmem ama et için en güvenlisi birkaç arkadaş aynı kurban gibi bir adak koyun  veya inek kesen bir kasapla anlaşın

gidin hayvanı kessin gözünüzün önünde arkadaşlarla pay yapın herkes etini alıp gitsin evine.

marketteki etle arasinda nasi bi fark oluyo bunun anlamadim ? 

şöyle bir fark oluyor hayvanı gözünle görüyorsun.

gözünün önünde kesiyorlar. eti veriyorlar ( tabi veteriner muayenesinden geçmiş olanını tercih edersin)

taze olduğunu da biliyorsun :)

eve getirip kendin sucuk yapar asarsın odanın birine.

bir kıyma makinesi alır köfte yapar atarsın derin dondurucuya

...

marketlerdeki o aldığınız sucuk yada etlerin hileli olup olmadığının garantisi yok

özellikle sucuklar berbat. o salam sosislerin içeriklerine baksan içinde katkı diye bir ben eksiğim :)

kaldı ki her yıl hileli ürünleri takip ediyorum istanbul sakarya ve konyada dana eti diye domuz eti satılmış.

istanbul bağcılar at eti yemişler

bu yılkini göremedim

geçen yılki listeler

https://s3.cloud.ngn.com.tr/ekonomist/Kamuoyu_Duyurusu.pdf

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

Firmaların katkı maddesiydi şuydu buydu basmaları zaten ayrı sorun da , bu daha sağlıklı olsun diye direk üreticiden ürün almanın da benzer sorunu var. Adamın ne koyduğunu nasıl yaptığını bilme durumun yok, kontrol mekanizması da yok zira. 
    Oturduğum yerde doğal ürünler satan bir yer var oradan aldım birkaç kez şekersiz fındık ezmesi ve şekersiz reçel, gayet güzeldi de adam buna azıcık şeker koyup çakallık yapsa nereden bileceğim sorun orda :) Organik bal muhabbeti işte tam olarak.
    fındık ezmesini evde kendim denedim bal ile. Dükkandan aldığım gibi olmasa da yine gayet güzel oldu, biraz daha acımsı oldu evde yaptığım. Belki 1-2 işlem daha vardır bilemiyorum.
    Giresun fındığı var zaten evde, kavurup rondodal geçirip bal ile karıştırdım. Gayet güzel sürmelik hale geliyor.

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

diğerlerini bilmem ama et için en güvenlisi birkaç arkadaş aynı kurban gibi bir adak koyun  veya inek kesen bir kasapla anlaşın

gidin hayvanı kessin gözünüzün önünde arkadaşlarla pay yapın herkes etini alıp gitsin evine.

Şu fikir çok mantıklı da bir türlü harekete geçemedim.
    Gerçi önce damak zevkimize göre sucuk yapayım dedim internetten 2-3 tarifi denedim  bir halte benzemedi sucuklar o yüzden devam edemedim :)
    Yoksa bir dondurucu aldım alıcam stok için.

ek : bir de bu hayvanı alıp kestirme konusunda da düzgün yer seçmek lazım. Bikaç sene önce kurbanlık kesimi izlerken kesilen hayvanın boyun kısmında böle yeşil jöle gibi bir şey görmüştüm, hatta tam o sırada kesim yapanların birbirine şaşkın şaşkın bakarken görmüştüm ama anlamadım tabi olay nedir ne değildir. Sonradan 1-2 kişiye sormuştum, kurbanlıklar iiyice besili olsun diye iğne yapıyorlar ondna oluyor genelde o demişlerdi. Hayvancılıkla uğraşan mürit varsa bir bilgilendirirse hatta süper olur merak ettim gene.

MaviGozluDev tarafından 19/Nis/21 02:11 tarihinde düzenlenmiştir

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    MaviGozluDev bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Şu fikir çok mantıklı da bir türlü harekete geçemedim.
    Gerçi önce damak zevkimize göre sucuk yapayım dedim internetten 2-3 tarifi denedim  bir halte benzemedi sucuklar o yüzden devam edemedim :)
    Yoksa bir dondurucu aldım alıcam stok için.

ek : bir de bu hayvanı alıp kestirme konusunda da düzgün yer seçmek lazım. Bikaç sene önce kurbanlık kesimi izlerken kesilen hayvanın boyun kısmında böle yeşil jöle gibi bir şey görmüştüm, hatta tam o sırada kesim yapanların birbirine şaşkın şaşkın bakarken görmüştüm ama anlamadım tabi olay nedir ne değildir. Sonradan 1-2 kişiye sormuştum, kurbanlıklar iiyice besili olsun diye iğne yapıyorlar ondna oluyor genelde o demişlerdi. Hayvancılıkla uğraşan mürit varsa bir bilgilendirirse hatta süper olur merak ettim gene.

eskiden taaa milletin kolayca et alabildiği dönemlerde  bizimkiler dayımlarla birleşip dediğim şeyi yapıyorlardı

bir tane makine almışlardı. bağırsağın içine sucuk etini basıyorlardı

odanın biri sadece sucuk olurdu asılı.

sucuğun makbulü kurumuş olanı. bizim kasap sucuğu dondurucudan çıkarıp verdiği için almayı kestim

bağırsak uğraşmam dersen temiz beyaz bezlerden kese yapıp asanıda var.

yaptığın harcı hemen tavaya koyuyorsan güzel olmaz. illa kuruyacak. 

ben bir ara deneyeceğim güzel olursa tarif atarım size :)

** hayvanlar hasta oluyor. satıcı kesip veriyor. o yüzden dedim damgalı olan hayvan olmalı .

gerekirse memlekete gideceksiniz orda kesip arabaya atıp getirin.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    MaviGozluDev bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

sucuğun makbulü kurumuş olanı. bizim kasap sucuğu dondurucudan çıkarıp verdiği için almayı kestim

bağırsak uğraşmam dersen temiz beyaz bezlerden kese yapıp asanıda var.

yaptığın harcı hemen tavaya koyuyorsan güzel olmaz. illa kuruyacak. 

ben bir ara deneyeceğim güzel olursa tarif atarım size :)

** hayvanlar hasta oluyor. satıcı kesip veriyor. o yüzden dedim damgalı olan hayvan olmalı .

gerekirse memlekete gideceksiniz orda kesip arabaya atıp getirin.

Yaptıklarımda hep yoğurma bitince ağzını streçleyip yoğurduğum kapla dolaba koyup 24 saat beklettim. Sonra sardım buzluğa attım. 1-2 gün sonra da çıkarıp denedim, tutturamadım tadını.
    Youtube da gördüklerimden denedim hep hiç olmadı. Denersen yaparsan aynısını denerim direk.

İyi güzel diyon da memleket yok ki gidip hayvan vs alalım :)

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

kendin yap

ben evde fındık ve fıstık ezmesi yapıyorum

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    xxjokerxx bunu yazdı

https://www.anzertarim.com/sekersiz-findik-ezmesi-1-kg

Tadi nasil bunun?

Yani kahvaltilik tatli gibi birsey mi? Yoksa yavan findik tadi mi?

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sütü yogurt yapın tüketin bence.

4-5 aydır probiyotik yogurt yapıyorum ben güzel oluyor :d sindirimide süte kıyasla daha kolay oluyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

memleket ne hale geldi ya, yediğimiz içtiğimiz hiçbir şey doğal değil. her gıdada bi hile hurda.

yazık...

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ADSIZ
    ADSIZ's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı
    xxjokerxx bunu yazdı

https://www.anzertarim.com/sekersiz-findik-ezmesi-1-kg

Tadi nasil bunun?

Yani kahvaltilik tatli gibi birsey mi? Yoksa yavan findik tadi mi?

Şekersiz hali yavan. Şeker, bal ya da çikolata katıldığında kafvaltıda reçel, pekmez gibi yenilebilir.

Toplam Hit: 3748 Toplam Mesaj: 40
et doğal süt fındıkezmesi yumurta natural