Kavgam‘In Neresini Okumalı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih
    Fatih's avatar
    Erkek

Elimde Hitler'in Kavgam adlı kitabı var, merak ediyorum ama vakit ayıramayacağım kadar uzun bir kitap. Anafikri(vahşetin ana nedenlerini) anlamak için bu kitabın hangi bölümlerini/sayfalarını okumalıyım?

enjoy i'm vaccinated
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek

aradığın şeyler kavgamda yok , başlı başına bir eser kavgam .. ki zaten böyle kitap okunmaz dostum :)))) , neyse .. ben savaşa dair yada anafikre dair şeyler için 3 ekim konuşmasını dinlemeni öneririm. 

dont think twice its all right
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih
    Fatih's avatar
    Erkek
    Lemuria bunu yazdı

aradığın şeyler kavgamda yok , başlı başına bir eser kavgam .. ki zaten böyle kitap okunmaz dostum :)))) , neyse .. ben savaşa dair yada anafikre dair şeyler için 3 ekim konuşmasını dinlemeni öneririm. 

Kavgam nedir peki?

enjoy i'm vaccinated
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek

çok güzel,alkışlarlayaşıyorum da türkçe altyazılısını buldum

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/102593/adolf-hitler-3-ekim-1941-konusmasi

Lemuria tarafından 25/May/13 06:27 tarihinde düzenlenmiştir

dont think twice its all right
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

https://tr.wikipedia.org/wiki/Kavgam

Kavgam (Almanca: Mein Kampf), Adolf Hitler'in hayatını, siyasi görüşlerini ve nasyonal sosyalizmin ilkelerini açıklamış olduğu otobiyografik kitap.

Öyle özet geçilebilecek, bir kısmını okuyarak ana temanın öğrenilebileceği bir kitap değil. Ara ara, az az tamamını okursan daha yararlı olur. Yoksa sağından azıcık, solundan birazcık okuyarak bu tip kitaplardan bir şey anlayamazsın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

bir kitap hakkında neresini okuyayım diye bir soru... dostum bence senin o kitabın hiç bir yerini okumana gerek yok, bu konuda abilerinin fikrini al, ideolojine uygun köşe yazarlarının bu konuda yazdıklarını oku ve ezberle, senin için yeterlidir.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

Hocam kitabı okumadım ama sorduğun soruya göre cevaplıyorum.

Anladığım kadarıyla senin amacın kitap okumak için okumak bi kitabı parça parça okumaktansa hiç okumamak daha iyi bence.Kitap uzun hızlıca okuyup bitirmek istiyorum diyorsan hiç okuma bence..Baştan sonuna  okumak kadar en mantıklısı.

tolgaStain tarafından 25/May/13 09:30 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

bir kitap hakkında neresini okuyayım diye bir soru... dostum bence senin o kitabın hiç bir yerini okumana gerek yok, bu konuda abilerinin fikrini al, ideolojine uygun köşe yazarlarının bu konuda yazdıklarını oku ve ezberle, senin için yeterlidir.

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

şimdi farklı bir yaklaşım göstertiyim ben yukarıdaki arkadaşlara tamamen katılmakla birlikte! 

o kadar vaktin yoksa o bilgileri elde edebiliceğin savaşın direk iç kısımlarına bakman lazım, bu kitap ilk yazıldığında yanlış hatırlamıyorsam savaştan önceydi. aradığın şey hitler in nbirden ne kadar bu denli sinirlenip direk millete daldığımı yoksa tüm yönden psikolojisnide mi istiyorsn ? Anafikri anlamak istiyorsan o kitabı baştan okucan başka çaren yok! çünkü düşmanlığın nasıl oluştuğunu anca o dönemin derinlerine giderk örenebiliin + araştırman gereken biri daha var 

Joseph Goebbels

Living Death
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

erkesin okuması gerekir

Minimalist Değilim Tembelim
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mtst
    mtst's avatar
    Erkek

Hocam vakit ayıramıyosan hiç okuma daha iyi. Kitabın anafikrini anlamak için baştan sona okuma lazım daha iyi anlayabilmen için tabi vaktin olduğu zaman öyle bölüm yada sayfaya bakacak olursan anlayamazsın bi fikir edinemezsin.

Toplam Hit: 3359 Toplam Mesaj: 30