folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kedi Kokusu Sorunsalı

Kedi Kokusu Sorunsalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

Alışan kediler kolay kolay bırakmıyor maalesef.Aynı olay benim de başımda vardı 1 tane elebşaı varmış onu başka yere götürdüm hiç birisi gelmez oldu.Aralarında kendini en cok acıtan kediyi al başka yere götür senin evin oradan azabilirler.Benim evin orda da 10 12 tane vardı hepsi 1 anda gitti :)

annen baban senı götürüp bir yere bıraksa nasıl olurdu ? vicdan mı şimdi bu . 

Dava açın toplanın imza alın , apartsan ise tahliye ettirebilirsiniz ispatlarsanız  , nasıl yaparız vs mevzusu uzun avukata gidin dava acıcaz napalım değin direkt , Şahit artı kanıt lazım.

Belediyeye sıkayet  zabıtaya zabıt tuttur ,yok yapmıyorsa ilsağlık müdürlüğü , kaymakamlık vs heryere önce ıslak imzalı şikayet et dilekçe numarası al. Öyle telefondan sşikeyet ettım vs degıl.

Sonra Noterden ihtarname cekın buna ıstınaden , sonrada gıdın dava acn dilekceyede ne kadar mevzuat varsa ılgılendıren ekleyın koyun gecın ,

avukata gıtsen o da aynısını yaptıracak , ama yıne de gdın belkı baska bır acık vardır. 

Eger kediye köpeğe bir zarar verme, kediye ,köpeğe isteyerek bilerek zarar verinin  çolugundan çocugundan cıkar. 

O canlıların  bir suçu yok onları oraya alıştıran kadın suçlu , kedi köpek çişi kokusu kötüdür , evde bile iyi para verip bentonitli kum alıyoruz .

-Kadın kiracı ıse de cıkartamazsın normal kosullarda , ev sahıbı ısen de fakat bu durumda ister evsahıbı , ister kıracı cıkartabılırsın.

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

kapı önüne ve kedilerin yuvalandığı yerlere konsantre çamaşır suyu dökün. amonyağı da hiç sevmezler.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

Kadın kapısının önüne poşedin içine sıçıp atın hergün, hatta işeyin. kısasa kısas

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayd
    ayd's avatar
    Erkek
    Enquinx35 bunu yazdı

Kadın kapısının önüne poşedin içine sıçıp atın hergün, hatta işeyin. kısasa kısas

boyutlar aynı olmayabilir ortalama bir şey çıkarırlarsa çok mantıklı.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

Kedilerin dışkısından o şekilde bir koku çıkmaz hocam. Kediler kum haricinde üstünü kapatamayacakları yere tuvaletlerini yapmazlar. O gelen koku çiftleşme kokusu nalet birşeydir. Kediler kısırlaştırılmadıklarında duvarlara vs her yere bu kokuyu bırakır. Eve giremezsin (içinde yaşayan için alıştığından sorun olmaz duymaz bile). Şikayet etsen bile evin içi temiz ise birşey çıkmaz. Kedilerin kısırlaştırılması lazım. Kaldıki üzülerek söylüyorum o ev komple boşaltılsa sıfırdan boya badana yapılsa bile o koku hala orda kalır en azından kapısının önünden geçerken fark edersin. 

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek

Karının karşı dairesinde yaşayan ailede yaşlı bir teyze var kadının kedi köpeğe alerjsi varmış hatta kadın hastanede falan yatmış bu koku yüzünden

Karıya defalarca söylendi, Ev sahibine söylendi hayvanlara zarar verecek şeyler yapamam vicdanım el vermez fakat ev sahibi g.t karının evindeki tüller pislikten simsiyah olmuş a.k laftanda anlamıyor sokaktan geçen her kediyi evemi alıyor napıyor anlamadık. Böyle giderse zaten kışın binaya giremeyecek kimse imza toplamak mantıklı fakat kadın sağlam ayak değil yaşayanlarında çoğu yaşlı olunca kimse imza vermeye yanaşmıyor.

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    laser69
    laser69's avatar
    Erkek

Hacı 2 yöntem var ilki koku için sirke alıyorsun sprey şişesine doldurup kadının kapısına ve kokan yerlere sıkıyorsun kokuyu büyük oranda yok edecek ama biraz sirke kokacak. Gelmelerini hiç istemiyorsan

https://www.ciceksepeti.com/kedi-kopek-kovucu-jel-460-gr-kcm19218893?utm_source=Cimri&utm_medium=cpc&utm_campaign=urun_karsilastirma&adjust_tracker=2mbxcu2_5j2wtwd&adjust_campaign=urun_karsilastirma

Bu ürün jel halinde kedilerin geldiği yere biraz dök ben açık bahçede kedilerle böyle mücadele ettim hiç bir canlıya zararı yok.

Bu arada bir mürid kedi toprağı eşeleyip gömüyor falan demiş kediler de değişmiş artık kazmaya bile gerek görmeden yumuşak toprak bile olsa boşaltıp geçiyor...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OdiN
    OdiN's avatar
    Erkek
    furkiak bunu yazdı

Kedilerin dışkısından o şekilde bir koku çıkmaz hocam. Kediler kum haricinde üstünü kapatamayacakları yere tuvaletlerini yapmazlar. O gelen koku çiftleşme kokusu nalet birşeydir. Kediler kısırlaştırılmadıklarında duvarlara vs her yere bu kokuyu bırakır. Eve giremezsin (içinde yaşayan için alıştığından sorun olmaz duymaz bile). Şikayet etsen bile evin içi temiz ise birşey çıkmaz. Kedilerin kısırlaştırılması lazım. Kaldıki üzülerek söylüyorum o ev komple boşaltılsa sıfırdan boya badana yapılsa bile o koku hala orda kalır en azından kapısının önünden geçerken fark edersin. 

Bizim kedinin tuvalet kumunu kokudan kaynaklı ben temizleyemiyorum. Ev arkadaşım temizliyor. Ayrıca kedimiz kısır. En güvenilen tavsiye edilen mama ile besliyoruz.
    Kim diyorsa kokmaz diye kedi bakmamıştır.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek
    OdiN bunu yazdı
    furkiak bunu yazdı

Bizim kedinin tuvalet kumunu kokudan kaynaklı ben temizleyemiyorum. Ev arkadaşım temizliyor. Ayrıca kedimiz kısır. En güvenilen tavsiye edilen mama ile besliyoruz.
    Kim diyorsa kokmaz diye kedi bakmamıştır.

Hocam valla bu yaşıma kadar 6 kedi baktım (cins ve tekir) En ufak koku olmadı ne tuvaletlerinde nede kendilerinde. Eve geldiğimde terli olarak alıp öptüğüm anda kedilerim kendilerini yalayarak ter kokusunu hemen çıkarıyorlar. koku bırakmadan önce kısırlaştırmak gerekiyor 1 kere koku bıraktıktan sonra kısırlaştırsanda o alışkanlık devam ediyor o nedenle kedileri 5 aylıkken kısırlaştırmak lazım. Bunun dışında eğer kedinin tuvaleti kokuyorsa yapman gereken 2-3 şey var birincisi mamanı değiştir. Yavru kedi ise royal canin junior değil ise royal canin kısır kullan.Kuru mamaların hava almasını engelle ve günlük olarak taze şekilde ver. Kedi kumunu kaliteli ve lavantalı al kedi kumu kabı küçük ise büyüt ve kedi kumunu 2-3 cm koyma en az 5-6 cm olacak şekilde koy ki kedi dışkısını tamamen gömebilsin.  Bunun dışında kedine düzenli olarak mat ve vitamin takviyesi ver ve dişlerini fırçala kedinin ağız sağlığı koku oluşumunu etkiler. Yaş mama veriyorsan yaş mamayı kes ayda 2 veya en fazla 3 kez ver.Ondada kısır ve junior olmasına özellikle dikkat et. Başka bir besin yemesine engel ol. Yumurtadır peynirdir zeytindir vs verme. sadece su ve kuru mama.Son olarakta iç dış parazit aşılarını yaptırırken bağırsaklarının ve midesinin rontgen filmini çektir Bağırsaklarında yada midesinde sıkıntı olabilir.

Seni tenzih ederek söylüyorum. Kedinin suyunu koydum mamasını koydum kumunu koydum olarak kedi bakılmaz. Hiç bir hayvan bakılmaz. Onların kişisel bakımlarından tutunda sağlıkları için tüm işlemleri yapmanız gerekiyor. Kedilerin lavanta kokusunda rahatladığını stresi azalttığından tutunda kum kabının bulunduğu noktaya kadar dikkat etmelisiniz. Araştırmalı ve öğrenmelisiniz eğer siz hayvanlarınızı anlarsanız onların Çoğu insandan daha mükemmel ve temiz ve akıllı olduğunu görürsünüz.

furkiak tarafından 01/Eki/22 17:55 tarihinde düzenlenmiştir

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

üniv zamanı arkadaşım 3 katlı bir binada kalıyordu  ana giriş kapısı full kediydi,ama kızın eve çıkana kadar öğüre öğüre  çıkıyorduk kokudan yazarken öğürdüm aq aklıma geldi neyse, 1 2 3 ay  kışın böyle leş gibi koku :D  dedik kediler öldü heralde apartmanı sarmış apartmanın kömürlüğüne kediler sıçmaktan yuvalamaktan :D bok götürmüş :D şu evde beslesen bile kedi kokmuyor diyenlere 2 tane çakasım  geliyor :D aq benim muhabbet kuşum her gün duş alıyor gene civciv kokusu gibi koku var :D 

yapılması gereken yöneticiden şikayet dilekçesi oluşturup. yerlere bildirmek lazım

MaxeL tarafından 02/Eki/22 12:16 tarihinde düzenlenmiştir

Break Dance Bboy MaxeL
Toplam Hit: 2054 Toplam Mesaj: 22
kedi kokusu