folder Tahribat.com Forumları
linefolder Tahribat.Com - Açık Kapılar Önünde
linefolder Kefillik Sistemi İle İlgili Kafamdaki Sorular?

Kefillik Sistemi İle İlgili Kafamdaki Sorular?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Herkese iyi bayramlar, beni destekleyen ve iyi niyetli mesajlarınız için hepinize tek tek teşekkür ederim, verilen ceza fazla ve haksızdı ben bu site için hep yapıcı oldum yıkıcı olmadın bu durum göz önünde bulundurulup direk ceza verilmesi yerine önce bana uyarı yapılsa daha iyi olurdu sonuçta + yönde bir işlem yaptığımı düşünüyorum,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

ben banlasaydim ab ye kadar banlardim.

kefillikler size sagda solda forumlarda dagitasiniz diye vermedi

tanidiginiz bildiginiz siteye foruma yakisir murid-muride lere kefil olun diye verildi.

yapilan hareket yanlistir.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

msys ye katılanları tanımıyoruz o ne olacak peki hocam? niye verildi o zaman kefillik yolla olayı? sonuçta soru cevaplamak bir ölçü birimi değildir sağ tıkla javascript engellenerek saatlerce sayaç durdurulup pekala zor sorulara cevaplar verilebiliyor. Ha dışarda kefillik dağıtılmış ha orda dağıtılmış ne fark ediyor? kişinin mailinden googleda facebookta araştırıp kişilik tahlili yapacak değiliz sonuçta. gerçi bakıp ona göre veriyoruz ancak olaki ilerde bir sıkıntı çıkardı o eleman onu da bize patlatacaksanız boşa koyuyorsunuz böyle özellikleri. 

ben kefillik olayına davetiyeye filan karşıyım zamanında senelerce üyelikler açılsın diye bekledik, hala onun kıymetine sahip çıkıyoruz nicklere filan. aynı olaya geri dönülsün çözülsün bence.

pesimistzombie tarafından 17/Tem/15 16:13 tarihinde düzenlenmiştir

:|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Herkese iyi bayramlar, beni destekleyen ve iyi niyetli mesajlarınız için hepinize tek tek teşekkür ederim, verilen ceza fazla ve haksızdı ben bu site için hep yapıcı oldum yıkıcı olmadın bu durum göz önünde bulundurulup direk ceza verilmesi yerine önce bana uyarı yapılsa daha iyi olurdu sonuçta + yönde bir işlem yaptığımı düşünüyorum,

Çok sevmiyorum seni ama yapılan bariz haksızdı. Bir daha elindeki kefillikleri dağıtmak isteyen arkadaşlar ilgili yerden forumdaki sınava yönlendirsinler. Böylece adamın kalifiyeli olduğu ortaya çıkar. Bence adminlerle temasından sonra devam et dh üzerinde kefillik dağıtmaya.

Ve şu an aklıma gelen şey ise kefil olan kişinin kefilin hareketlerine karışabilme yetkisi. Örneğin, ben sınavdan kefil aldım fakat kavun değil bu, adam yamuk yapabilir. Mesaj atmasını engelleyebilelim, açtığı konuyu beklemeye alabilelim, hatta açtığı konuyu ilk önce kefili onaylasın. Aynen iyi fikir. +1 verdim kendime. Hatta mesajları bile elden geçirilebilir kefil olan tarafından onaylanabilir.

Sadece bi imza..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

kendi adıma konuşayım: üyelik tarihimden bile önceden beri takip ediyordum siteyi. Daha sonra üyelik alıp de devam  ettim. Yani az-cok sitede yıllardır süregelen düzeni biliyorum. 

Bence Kefillik sistemi yılda 1 olacak kadar nadir olmalı. Burdaki üyeliğin değerli olduğunun farkına varmak gerekiyor. Kefillik isteyen adam da 1 yıl beklesin ne kaybeder? Açılan silinen konulara baksın sistemi anlasın. 

Mysy kadar saçma bir sistem de yok bence. Adamın cevapladigi 10 tane soruyla mi taşıyacağız? İstiklal marşını kim yazdı sorusuna cevap verebilen adama neye bakarak kefil olayım? Burası teknoloji bilişim forumu. İstiklal marşını yazanı bilmeyen adam teknolojiden daha çok anlayabilir.. 

Mail adresinden stalk mi yapayım adama? Onunla kimse uğraşmaz. 

He belki adamı kaçırmayalım düşüncesi vardır. Ekşi gibi çömez üye olsunlar, gizli konuları goremesinler. En azından aidiyet duygusu oluşur. 

Kefil olunan kişiden sorumlu olmak iyidir. 1 hakkın olunca ilk yanlışında banlanacağını bilerek tanımadığın birine dagitilmaz. 

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

davetiyelerin sayısının düşmesi bence daha iyi  olur o zaman daha kıymetli gerçekten siteye yarayacak kişilere verilebilir.. v8 de 10 tane filan dı davetiye hakkım şimdi 200 lerde...en yüksek kimde acaba

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

kendi adıma konuşayım: üyelik tarihimden bile önceden beri takip ediyordum siteyi. Daha sonra üyelik alıp de devam  ettim. Yani az-cok sitede yıllardır süregelen düzeni biliyorum. 

Bence Kefillik sistemi yılda 1 olacak kadar nadir olmalı. Burdaki üyeliğin değerli olduğunun farkına varmak gerekiyor. Kefillik isteyen adam da 1 yıl beklesin ne kaybeder? Açılan silinen konulara baksın sistemi anlasın. 

Mysy kadar saçma bir sistem de yok bence. Adamın cevapladigi 10 tane soruyla mi taşıyacağız? İstiklal marşını kim yazdı sorusuna cevap verebilen adama neye bakarak kefil olayım? Burası teknoloji bilişim forumu. İstiklal marşını yazanı bilmeyen adam teknolojiden daha çok anlayabilir.. 

Mail adresinden stalk mi yapayım adama? Onunla kimse uğraşmaz. 

He belki adamı kaçırmayalım düşüncesi vardır. Ekşi gibi çömez üye olsunlar, gizli konuları goremesinler. En azından aidiyet duygusu oluşur. 

Kefil olunan kişiden sorumlu olmak iyidir. 1 hakkın olunca ilk yanlışında banlanacağını bilerek tanımadığın birine dagitilmaz. 

Yeni nesili niye yok sayıyorsun ki? Adam mı yetişmiyor memlekette? Mesela sen üye olmasan ama burayı üye olmuş kadar tanıyor olsan istemez misin bir davetiye?

Sadece bi imza..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    Kaptan bunu yazdı

davetiyelerin sayısının düşmesi bence daha iyi  olur o zaman daha kıymetli gerçekten siteye yarayacak kişilere verilebilir.. v8 de 10 tane filan dı davetiye hakkım şimdi 200 lerde...en yüksek kimde acaba

Benim 806 hakkim var.

Isterse 8000000 tane olsun, sağda solda dagitma hakkina sahip olmadigim zaten kurallarda yaziyor.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek

msys devam edebilir sıkıntı yok ancak. üyelik bilgileri girilirken alta ufak bi kutucuk konup

r10 daki gibi kendini tanıtıcı bi yazı yazması istenebilir.

tbt yi nerden duyduğuna, ne amaçla, neden burada olmak istediğine, ilgi alanlarına, daha önce neler yaptığına dair vs.

senaryolar şu şekilde olabilir.

1-googleddan gelen yabancı üye adayı, dolayısıyla kefili yok, tanıdığı yok. -> mysy skoru+önyazı (yönetim inceler onay verir)

2-müridlerin davet etmek istedikleri arkadaşlar-> kefil mürid davetiyesi kodu+mysys skoru+önyazı (yönetim inceler onay verir)

(msys skorundan ziyade bence önemli olan önyazı ve kefil mürid olmalı )

bu arada bazen düz mantık en iyi çözümdür. kefillik sayısı ile alakalı olarak, karmaşık algoritmalar yerine sıfırdan herkese üyelik yılı bazlı yeni kefillik hakkı dağıtılabilir

1yıllık mürid 3 kefillik hakkı,2 yıllık mürid 5 kefillik hakkı, 3 yıllık mürid 7 kefillik hakkı gibi . bi üst sınır da olmalı tabi :)

ha bu arada zamanında üye olup yıllardır siteye hiç giriş yapmamış eski üyelerle ve kefillik haklarıyla alakalı üyelik tekrar bi reaktivasyon istenebilir. bilmiyorum.

bu arada karmaşık olmasın dedim ama daha bi karıştırdım sanki :D

cann tarafından 17/Tem/15 17:53 tarihinde düzenlenmiştir

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

muhahahh .... robinson o profilin hali ne öyle ?

sen hayat tecrübesi kazanmış bir murid olarak dünyada kolay kolay kimseye kefil olunmayacağını bilen bir insansın.

kefil olduğun kişilerin arasında kaç güvenilir kişi çıkacak ? bizler burada tahribat ailesi olarak dolandırıcılarla mücadele ederken sen dehşet saçmışsın :D

''ben gerekli bir kötüyüm'' deyimi aklıma geldi.

müdür hayvanların katledilmesine karşı olduğunu bilerek kapına murid olarak gelsem bana mangal yakacağını biliyorum .

ama tepkim şu yönde:

sen evinin önünde duran baz istasyonuna bile şüphelenirken , kefil olduğun bukadar adamın bizi bızzıklamayacağına nasıl şüphelenmiyorsun.

elbetteki nezih bir insansın. ama yönetiminde dikkatini çekecek tehilikeli işler yapmışsın. ordu kurmuşşsun resmen :S

robinson gizemini kaybetmeye başlıyorsun pluto gibi :/ yapma etme şunları :(

Toplam Hit: 9333 Toplam Mesaj: 65
tbt kefillik v10