folder Tahribat.com Forumları
linefolder Grafik - Animasyon - Flash - 3D Modelleme
linefolder Kemal Atatürk Ve Türkiye Haritası Yardım

Kemal Atatürk Ve Türkiye Haritası Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

merhablar üstadlar okulda bir işe kalkıştık ama işin içinden çıkamıyorum yardımlarınızı bekliyorum. şimdi elimde karton bardak var 1600 tane birde beyaz ve siyah olarak sprey boyalarım var ben bunlarla birlikte ya atatürk silueti yada yada türk haritası çervesi içine kemal atatürkün imzasını yapmak istiyorum fakat bir türlü o kalıbı oluşturamadım yani nereye hangi bardak gelecek 50x50 tarzı birşey açıp resmi küçültüyorum bu seferde pixel pixel oluyor ve anlaşılmıyor yardım edebilecek varmıdır.

not 1 bardağın yerde kapladığı ölçü 6.5 cm artı şeklinde 6.5 6.5 yani iki uç

furkiak tarafından 12/Kas/18 11:20 tarihinde düzenlenmiştir

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

anlamadım.

sana büyük resimmi lazım ? 

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

anlamadım.

sana büyük resimmi lazım ? 

hocam bana bardakları üstüne koyacağım zemin lazım yani ben bu 6.5 luk siyah ve beyaz bardakları nereye koyacağı ki o resim çıksın

https://www.youtube.com/watch?v=EwSXYjx74Fg

bu videodaki gibi bir mantık

furkiak tarafından 12/Kas/18 11:35 tarihinde düzenlenmiştir

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

resmi siyah- beyaz yap ( gri ton değil direk siyah ve beyaz )

piksel boyunu da bardağın çapından 2-3 cm büyük yap  

her pikselin merkezine bardak koy

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

resmi siyah- beyaz yap ( gri ton değil direk siyah ve beyaz )

piksel boyunu da bardağın çapından 2-3 cm büyük yap  

her pikselin merkezine bardak koy

photoshopta siyah beyaz yaptım hocam 35-70 pixellik bir palet oluşturdum sonrasında resmi küçülttüm ama kağıda basınca çok kötü bir sonuç oldu :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek

photoshopta değil ama illustrator ve corel tarzı programda bardakları nereye koymanla alakalı bir yol harita oluşturabilirsin. öncelikle 50x50 dedin burada bir kaç bardak sığıyor onu bir hesaplamız lazım bakalım 50x50 lik bir alana 1600 bardak sığacakmı onu belirle yada o bardakları önce ölçüp ebata göre programda daireler oluşturup sırala sonra yapmak istediğin resmi o sıralamanın üstüne at ve 1600e kadar rakamlar verebiliriz. o rakamlara göre bardakdaki şekilleri ekler sırayla bitirirsin :) videodaki gibi ekibi çok tutman lazım yoksa tek kişi ile zor biter. umarım anlatabilmişimdir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek
    designerboyalee bunu yazdı

photoshopta değil ama illustrator ve corel tarzı programda bardakları nereye koymanla alakalı bir yol harita oluşturabilirsin. öncelikle 50x50 dedin burada bir kaç bardak sığıyor onu bir hesaplamız lazım bakalım 50x50 lik bir alana 1600 bardak sığacakmı onu belirle yada o bardakları önce ölçüp ebata göre programda daireler oluşturup sırala sonra yapmak istediğin resmi o sıralamanın üstüne at ve 1600e kadar rakamlar verebiliriz. o rakamlara göre bardakdaki şekilleri ekler sırayla bitirirsin :) videodaki gibi ekibi çok tutman lazım yoksa tek kişi ile zor biter. umarım anlatabilmişimdir.

hocam bende corel ve illustrator yok işte kullanım yok yani :D o yüzden bu işi nasıl yapabileceğimi bilmiyorum yardım edebilecek varmı :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek

dostum 6,5 cm den 1600 tane bardak 260x260cm olarak yer kaplıyor kare olarak. ben sana fikir versin diye bir önizleme demo yaptım. daha kolay anlaman ve yaptırman için. bu şekilde yaparsan hem hata riskin azalır hemde kısa sürede bitirebilirsin diye düşünüyorum. hemde nereye ne koyup çizeceğinizi kolay anlarsınız.

https://i.hizliresim.com/XM7z4D.jpg

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek
    designerboyalee bunu yazdı

dostum 6,5 cm den 1600 tane bardak 260x260cm olarak yer kaplıyor kare olarak. ben sana fikir versin diye bir önizleme demo yaptım. daha kolay anlaman ve yaptırman için. bu şekilde yaparsan hem hata riskin azalır hemde kısa sürede bitirebilirsin diye düşünüyorum. hemde nereye ne koyup çizeceğinizi kolay anlarsınız.

https://i.hizliresim.com/XM7z4D.jpg

çok teşekkür ederim abi istediğim tam olarak bu fakat resimdede görüldüğü gibi mesala yarı beyaz yarı siyahlar var ben de buyok ya siyah ya beyaz var aradaki dengeyi nasıl tutturacağım ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek

Onun içinde numaralandırıp ilerlemen lazım yoksa karıştırırsın. Sırayla denk gelen numaraya göre bardağı boyıcaksın. ne görüyosan o şekilde çizdir. harici birşey yapmayacaksın.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

eninde sonunda bir koordinat sistemi oluşturacaksın.. Bu koordinatsiteminin birim büyüklüğü de senin bardak çapın olacak..

Yani yeri karelere böleceksin...

yeri formatlayacksın yani

ltcelik tarafından 12/Kas/18 14:05 tarihinde düzenlenmiştir

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
Toplam Hit: 2390 Toplam Mesaj: 13
kemal