folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Kendi Bulutunu Kurma (Dropbox, Yandex Disk, Google Drive Tarzı)

Kendi Bulutunu Kurma (Dropbox, Yandex Disk, Google Drive Tarzı)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Selamlar,

Çeşitli sebeplerle dosyalarımı güvenli bir şekilde muhafaza etmek ve istediğim her yerden ulaşabilmek için kendi bulutumu kurmaya karar verdim.

Araştırmalarıma göre bunu kullananlar memnunlar. https://owncloud.org

Şöyle birşey yapmayı planlıyorum,

Rasperry Pi+linux+1tb hdd + ethernet+ remote desktop

Owncloud'un mobil aplikasyonları da mevcut.

https://demo.owncloud.org/index.php/apps/files/

Böyle bir yöntem deneyen duyan var mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Takipteyim iyi konu açmışsın hocam

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

+

Aress tarafından 18/Haz/15 15:59 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Takipteyim bende. Bakarsın lazım olur :) 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

yeni modemlerde usb bağlantı yeri var

bir tane usb hdd alıp ve modeme bağlanılırsa modemden de ftp ayarları yapılıp port açıldıktan sonra rahatlıka kendi bulutunu yapmış olursun ekstra birşeye de gerek kalmaz.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    RebelliouS_SouL bunu yazdı

yeni modemlerde usb bağlantı yeri var

bir tane usb hdd alıp ve modeme bağlanılırsa modemden de ftp ayarları yapılıp port açıldıktan sonra rahatlıka kendi bulutunu yapmış olursun ekstra birşeye de gerek kalmaz.

Hocam ben Dropbox'un birebir aynısından bahsediyorum.

Mesela 5 kişi bir proje üzerinde çalışıyoruz. Herkeste her zaman projenin en güncel hali bulunuyor.

Diğer türlü üzerine yazar/yazmaz, dosya kullanılıyor der. Silinenin yedeğini tutmaz vs vs..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

Raspberry Pi benzeri olan PCDuino ile yapmıştım bunu.

Büyük boyutlarda dosya kullanmayacaksan evdeki internet upload hızı yeterli olur ev dışında kullanım için. Remote Desktop konusunu denemedim.

Ancak Ubuntu üzerinde Owncloud kurup kullandım bir süre. Sorunsuzdu. Uğraştırmadı da pek fazla zaten.

imza.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://onedrive.live.com/about/tr-tr/plans/

1 TB 13 TL. Office 365 hediye.

Telefonunuza indirip otomatik foto yüklemeyi aktif ederseniz toplam 30 GB oluyor alan. Sadece yazı vs için kullanacaklar için yeterli ücretsiz 30 GB.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

https://onedrive.live.com/about/tr-tr/plans/

1 TB 13 TL. Office 365 hediye.

Telefonunuza indirip otomatik foto yüklemeyi aktif ederseniz toplam 30 GB oluyor alan. Sadece yazı vs için kullanacaklar için yeterli ücretsiz 30 GB.

Hocam,

Dropbox mail.ru ve Yandex'de ömür boyu 200gb'lık alanım var. Drive de 20gb'dı sanırım. Dosyaları buralarda muhafaza etmek güven vermiyor, yarın birgün icloud gibi olabilir. Mesele parası değil yani.

Müşteri proje dosyalarını nerde saklıyorsun dediğinde "Dropbox" dersem ilişkiyi keser benle.

Aynı ağ içerisinde çalıştığımız için upload/download ağ üzerinden akacak, uzaktan erişim sağlandığında internet üzerinden akacak diye düşünüyorum, böyle midir?

Kaan tarafından 18/Haz/15 16:48 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

uzaktan erişimde mekan değişikliklerinde internet hızı belirleyici olacaktır sıkıntılı

Kurtlar tasma takmaz....
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Aşağıdaki adresteki yönergeleri uygulayarak raspberry pi cihazına rahatça owncloud kurabilirsin:

http://www.raspi.gen.tr/2013/04/10/owncloud-raspberry-pi-kendi-kisisel-bulut-sunucunuz/

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 4070 Toplam Mesaj: 22
owncloud bulut dropbox yandex disk google drive kendi bulut