folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Kendi İşini Kurmak / Firmada Çalışmak / Memur Olmak

Kendi İşini Kurmak / Firmada Çalışmak / Memur Olmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Bende lisans tamamlıyorum sanki bir daha hichmemur olamayacagim gibi geliyor yanlis yapiyorum gibi hissediyorum

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Bu arada memurluğa bu kadar laf atılmış ama sizin memur maaşlarından haberiniz var mı? 

35 yaşında belediyede title alan memur arkadaşım şubatta 53.000₺ maaş alacak görünüyor sistemde. 

Öğretmen 38.000₺ 

Polis 43.000-45.000₺ 

Akademisyen 50.000₺ 

gibi gibi 

Görende özel sektör çalışanları  500.000₺ maaş alıyor sanar. 

Roark tarafından 25/Oca/24 00:47 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    Roark bunu yazdı

Bu arada memurluğa bu kadar laf atılmış ama sizin memur maaşlarından haberiniz var mı? 

35 yaşında belediyede title alan memur arkadaşım şubatta 53.000₺ maaş alacak görünüyor sistemde. 

Öğretmen 38.000₺ 

Polis 43.000-45.000₺ 

Akademisyen 50.000₺ 

gibi gibi 

Görende özel sektör çalışanları  500.000₺ maaş alıyor sanar. 

Her meslek için asla geçerli değil ama bazı meslekler bu maaşların 3,4 katını alıyor özel sektörde hocam. 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

Abi sorunun temeli bu üç seçenekten en güvenlisini seçerek çözülmüyor.
    İnsanlarda gelecek kaygısı var. Ülke bize ekonominin gelecekte kararlı olup olmadığını bilemediğimiz için korku var.
    Özel sektörde çalışanlar için daha da büyük. 

Krizdeyiz ondan. Çıkınca geçecek.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Bir konuda akıl istiyorum ben de. Bana da lazım.

Kamuda(MEB) engelli büro işçisiyim, kamudaki genel iş hayatım rahat oldu ve istemediğim işleri çok nadir yaptım ama yeniden yapmaktan çekinir oldum son zamanlarda ya da kuruntu. İşçi kadrosundan memur kadrosuna geçersem istemediğim işler yaptırılmaz diye düşünüyorum. Memur sonuç itibariyle masa temizlemez ya da başka temizlik olaylarına düşmez. Bu dediğim olaylar çok olmadı ama oldu.

(e)Kpss anlayan birisine sorum var, bu konuda zayıfım.

Benim tekniker(2 yıllık bilgisayar) diplomam var ama aynı zamanda 4 yıllık(Yönetim bilişim sistemleri) diplomam da var. Teknikeri kadrosuna başvurmak için 2 yıllık kademeden mi girmem gerekir yoksa Yönetim bilişim sistemleri ile girsem tekniker kadrosuna atanma oluyor mu? Nasıl oluyor?

Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Zengin dertleri bunlar ağam.

anca gidersin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek

Özel sektör adamın götünden kan alır en azından benim tecrübelerim o şekilde oldu 

10 yıldır fln kendi işimi yapıyorum vergisi faturası işçisi elemanı yakıtı yemeği amiri memuru çeki kredisi kredi kartı illallah ettirdi eskiden en azından pazar tatil kafa dinliyordum şimdi ctesi pazar istersen 4 5 gün tatil yapabilirsin ama çektiğim stres hiç tatil yapmayıp çalışıyormuşum gibi 

mesela yaz tatili bile planlayamıyorum bazen işim olmasa bile buradaki sikimsonik işlerden gidesim gelmiyor gitsem de kafam burda oluyor 

memurluk en kolayı gibi görünüyor ama ona da yaşımız geçti zaten 

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

3 sektörün üçünde de çalışmış birisi olarak söylüyüm hemen

1- memur: ayranım dökülmesin  götüm sikilmesin dersen aza tamah edip karı koca memur olursa güzel.Memur olursan fazla kafan çalışmaz ise kral olursun salla başı al maaşı olayı (zeki insanların memur olması memlekette en büyük kötülük)

2-firma da çalışmak kapasite durumuna göre güzel bir iş olsa da en sonunda yetmeyip kendi işinin kurarsın

3-kendi firmanı kurmak için biraz ticari deneyim ve sermaye lazım öyle 2 kuruş ile ffirma kurmak günümüzde imkansıza yakın.

kafa çalışıyor ve sermayen ve ticari tecrüben var ise kendi işin

özelde pişip ileride kendi işine yürünebilir yada kurumsal firmalara çengel atılır.

memur: hayat ile bağını koparıp takılmak istiyorsan memuriyet iyidir.

3 iş grubununu da aktif halde yaptım.

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

anlamadığım bişi var, kendi işinizi yaptınız, riski var vs ama iyi de para kazandınız. kazandığınız parayı naaptınız? yani yurt dışında ev alıp kiraya verip çok rahat yaşayabilirsiniz. işi de birine devredin batsın çıksın. size kar bıraksın bırakabildiği kadar.zaten kira geliriniz olacak.

yurt dışında kira olayı çok iyi. öyle kiracı girdi 5 yıl oturacak diye birşey yok. 1 ay sonra çıkartabiliyorsun kontratına göre. almanyada millet sıraya giriyor kirada ev bulmak için. isviçrede cv maaş bordrosu veriyorsun. böyle garanti yerlerde ev çözüp kiraya vermek sizi büyük sıkıntıdan kurtarır. bu kadar kazanılmıyorsa, o zaman o kadar riske de gerek yok gibi

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Hocam kusura bakma da 2 secenekte de emeklilik hesabi yapmissin bagkur ve memurluk uzerinden. Emekli maasina kafayi bu kadar takmissan para kazanma konusunda cok yanlis yerdesin demektir. 
    Yazilim sektorundeki bi adamin isi gucu biraktiginda emekli maasi dedigin seye ihtiyaci olmamali. Su an Istanbulda en kiytirik evin kirasi bile emekli maasindan fazla neredeyse.

Kendi isini yapacaksin ve proje bazli calismayacaksin, pasif gelir odakli isler yapacaksin. Bu isin ilaci budur. 

Bak kendin de soylemissin. 3 ay calisip 15 aylik para kazandim. Bu ne demek? Onunde guzel para kazanabilmek icin 12 aylik bi firsat yaratmissin demek. 12 ay bi firmaya girip calisacagindan fazlasini da rahat rahat kazanirsin bu 12 ayda. Yatirdigin parayi katlamak gibi bi durum. Gelecek zamanini satin aliyorsun surekli olarak ve bu makas git gide buyuyor. Sonra bi bakmissin son tamamladigin isten sonra kasanda 30 senelik maasin var ( tabi kasanda tutma o kadar parayi git bi yerlere yatir islet. Veya en kotu daire al aq :D) Sonra emeklilik falan zaten rahat. Bu arada proje bazli surekli destek gerektirecek islerden bahsetmiyorum. Onlar sirtinda surekli yuk oluyor bunaltiyor. SAAS olur, mobil uygulama olur, mobil oyun olur. Olur da olur yani. 

4-5 Sene uni asistanligi, 3 sene falan ozel sektor ve 3-4 sene de inisli cikisli kendi isini yapan bi arkadasin olarak soyluyorum. En iyi cozum pasif gelir. Ben mesela yazdigim bi uygulama sayesinde son 9 ayda onumuzdeki 3 senemi satin aldim. Su an kafam o kadar rahat ki, yeni pasif gelir kaynaklari bulmaya calisiyorum kendimi cok darlamadan.

Bu arada vergi bagkur magkur dert degil. Cevval bi muhasebecin olsun herseyi hallediyolar zaten. Pasif gelirinden az bisi de ona ayir olsun bitsin :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
Toplam Hit: 1892 Toplam Mesaj: 29
i̇ş hayatı